FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-10-13 17:56  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

No nie wiem - mi sie to fajnie kleilo :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
28-10-13 20:27  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli sklejanie modeli, które są całkowicie wycinane laserowo to jest takie składanie kartonowych klocków lego i prościzna - to może warto, aby osoba tak twierdząca skleiła tak wykonany model. Zdaję sobie sprawę, że można w wypadku takich modeli ewentualnie kręcić nosem na cenę, na to czy model ma dobrze wycięte części i czy ma je wszystkie oraz to, czy dany model wycinany laserowo ma odpowiednika w wersji drukowanej normalnie - a tak to tylko można przyklasnąć takiej formie wydawania modeli.

 
28-10-13 21:00  Odp: [N] BR86 Kriegslok
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Raz kleiłem małą kapliczkę wyciętą laserem. Myślę sobie... a pyknę sobie ją po prostu i będzie modelik. Nic bardziej mylnego... Papier na jakim laser wypala pęka na zgięciach przez bruzdę po wypalaniu, więc lepiej go rozcinać - wogóle nie ma tutaj znaczenia i uzasadnienia trasowanie laserem linii zagięć, bo i tak i tak trzeba krawędź retuszować, a lepiej gdy nie jest ona postrzępiona. Każdą część i tak trzeba wyciać z ramki i odcinać te głupie "pypcie" które brzydko wyglądają na widocznych krawędziach. Lepiej więc pociągnąć jedną kreskę skalpelem. Ogólnie przy owej kapliczce narobiłem się tyle samo jakbym ją wycinał ręcznie. Z części wycinanych laserem uznaję małe filigranowe elementy plus ewentualnie szkielet o ile nie jest za mały w stosunku do poszycia - miałem parę takich przypadków i wywalałem gotowe padło i podklejałem normalnie na tekturę jak za starych dobrych czasów.
Podsumowując - dla mnie modele w całości wycięte laserem to kiła, na którą szkoda kasy, z czasem klejenia bym polemizował, bo każdy klei jak się mu podoba - dla mnie ten standart jest po prostu za cienki. A klocki Lego są w podobnej cenie i bardziej cieszą :)

--

Post zmieniony (13-03-14 19:15)

 
28-10-13 21:12  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chciałem tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że tak jak w każdej innej dziedzinie tak i w obróbce laserowej następuje postęp i nie można generalizować bo ktoś kiedyś skleił sobie kapliczkę i nie było lajtowo... co kiła , co standart ? magister może ?

 
28-10-13 21:51  Odp: [N] BR86 Kriegslok
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A czy jest możliwość kupna modelu całkowicie wyciętego ręcznie skalpelem olfa , jaka byłaby różnica w jakości a jaka w cenie i czy w ogóle by była ?
Dla mnie istotną informacją by było jak najlepiej przerobić go na Tkt 3 ?

Post zmieniony (28-10-13 21:57)

 
28-10-13 22:35  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

AMZ poczekaj na TKt 3 w normalnej wersji.Jest w zapowiedziach Answera.

Szebi ostatnio kleiłem na makietę dworzec w skali 1.87.Wypalony laserem w twardej nie piwnej tekturze.Pomalowany fabrycznie po laserze. Na zagięciach ścian były wypalone co do mikrona skosy 45 stopni. Wszystko pasowało co do milimetra.Czas budowy -2 godziny.
Firma NOCH. Laser na pewno nie chiński. Tu chyba leży geneza Twojej męczarni z kapliczką. Rodzaj tektury i jakośc obróbki.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
29-10-13 08:58  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Halogen, Szebi, to jest wątek o modelu i Wasze "wycieczki" osobiste nie będą tu mile widziane. Możecie nazwać to cenzurą, ja zaś dbam o kulturalny poziom dyskusji na tym forum, gdzie wszyscy jesteśmy tylko gośćmi.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
29-10-13 09:49  Odp: [N] BR86 Kriegslok
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

A tak nawiązując do wątku to są gusta i guściki jedni korzystają z laserów inni nie, to każdego indywidualna decyzja jak robi swoje modele. Nie zmienia to faktu że elementy laserowe są precyzyjnie wycięte o ile są dobrze zaprojektowane a różnie z tym bywało. I nie jesteśmy w stanie zrobić to tak samo wycinając ręcznie, kwestią czasu było kiedy zaczną pojawiać się modele w całości wycięte laserem.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
30-10-13 06:16  Odp: [N] BR86 Kriegslok
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Szebi, nie spotkałem się jeszcze jak dotąd aby karton łamał się na liniach zagięć, zawsze idealnie się zaginał.
Musiałeś trafić jakiś badziewny model , źle wycięty i na tandetnym kartonie.

 
13-03-14 19:17  Odp: [N] BR86 Kriegslok
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A tak btw wiadomo co z modelem? Nietuzinkowy to parowóz.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024