FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-10-13 12:05  [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hello everyone ;-) I want to present my building here. This is my third ship after SMS Lützow and Admiral Hipper ( both from GPM).


But now time to Scharnhorst...



Cylinder boxes - 5 x 25 parts


Lights - 5 x 48 parts
(control wheels are from Kartonmodels AA set - http://www.kartonmodels.cz/cs/lode/258-aa-set-zamerovaceovladani-1-200.html )




Post zmieniony (24-10-13 15:40)

 
20-10-13 17:11  Odp: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thanks :)

I started works on the funnel. Only 22 parts today :)

 
24-10-13 14:27  Odp: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

First two AA guns. 60 pieces per one AA. Again with AA set parts from Kartonmodels ;)

 
26-10-13 22:51  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thanks a lot :)

I started works on the funnel :)

 
28-10-13 16:37  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


 
30-10-13 22:11  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Yes. German technic from WW2 is my favourite part the history. So I prefer it in paper models too :)

Post zmieniony (30-10-13 22:11)

 
02-11-13 17:45  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

;)

 
11-11-13 11:14  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thanks. I make extensions first :)

302 parts now :)

 
17-11-13 14:08  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

360 parts - without lights

 
24-11-13 19:46  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thanks :)

101 parts today so after this weekend in summary 460 parts :)

 
01-12-13 16:39  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

541 parts

 
16-12-13 14:09  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thx :)





 
16-12-13 16:33  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Díky :)

Zbin: http://www.kartonmodels.cz/cs/15-lode?p=2

 
29-03-14 19:19  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Let's continue. I finished 3 AAs and I continue with extension now :)

 
30-03-14 19:43  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

 
04-04-14 20:21  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I finished 48 struts.

 
06-04-14 13:49  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hi all. I made new details on the superstructure. I'm still working at one side ( absence of documentation of other sides of this superstructure ). After this I made frame of hangar and second storey of rear superstructure.


 
21-04-14 14:01  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hi!
I receved book 3D Scharnhorst from Kagero publishing so I can continue with my work :) I made some more detail on the funnel and continue with superstructure's details :)



 
26-04-14 17:28  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Right side - 80% done

 
09-06-14 21:24  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hello everyone. I have some new photos for you. I started to make hangar.


 
20-06-14 14:03  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

;)

 
27-07-14 11:18  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I'll try to speek czech. You'll maybe understand to me :)

Překonal jsem 2000 dílů a s tím přináším nějaký ten znatelný posun kupředu. Jako hlavní posun můžete vidět konstrukci na budoucí katapult (123 dílů). Navijáky pod podestou klasika, vyřezaný vzduch a namotaná nit, která byla předtím ošetřena proti chlupu. Dále hromady krabic a jedna treninková zbraň. Nebylo moc co vylepšovat, hal je v tomto špica. Celkově zatím vylepšuju tak maximálně kliky :D

Konstrukce pro katapult


Krabice a krabice

A cvičná zbraň

 
31-07-14 09:47  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Děkuju Andreas :)

Dnes mi došla očka na okenice :)

 
04-10-14 16:57  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zdravím. Po delší době malý pokrok. Pořád je to rýpání se v detailech.

 
18-11-14 13:46  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Děkuju :)

Zdravím ve spolek. Přidávám nějaké ty nové fotky. Jde to pomalu, času moc není. Pořád se piplu s detaily na nástavbě nicméně začal jsem další kus nástavby ;)

 
03-01-15 18:24  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A tož nový rok je tu a trochu popojedem. Možná trochu větší skok než by ste čekali, ale to je život :D Ti co mají FB, určitě registrují pokroky "step by step".

Jak vidno, pustil jsem se do trupu.Co k trupu říct. Bez laseru už ani ránu, takže co se něj týče, vše sedlo jak má. Nemám vůči němu žádné výhrady. Kostra slepená za jedno odpoledne, hezké lego, pak třeba pořádně zatížit a nechat proschnout, jinak je z toho luk. Po proschnutí následovala spodní obšívka. Tu jsem nalepil klasicky, jako bych lepil čistostavbu. Obšivka sedla vcelku hezky, výhrady bych měl jen k přídi, kdy v místě začátku bočního pancíře vzniká asi 1mm mezera. Nicméně v tu dobu už mi bylo jasné, že se bude přebarvovat takže jsem to nijak neřešil. Po slepení obšívky následoval nástřik plničem a broušení. Vzhledem k tomu, že to bylo mé první přestříkání, podcenil jsem žebra. Normálně je neuvidíte, ale při nasvícení začínají trochu házet stíny :arrow: příště to chce opravdu vyplnit mezery čímž se zabrání propadnutí papíru, které kupodivu nepřisuzuji broušení, nýbrž lepení. Při lepení obšívky dochází k tažení papíru, který má tendence se v ostrých ohybech vypínat tak, že ve finále trochu vylezou žebra. Hold, poučení pro příště :) Nicméně jsem z boje neutíkal a ikdyž už jsem přišel o titul čistého modelu, ve finále jsem rád, protože jsem si mohl vyhrát s tvary, které jsem mohl hezky dobrousit a v neposlední řadě jsem zvolil barvu Matt Raw Siena, která daleko lépe vypadá jak originál tmavě černo-hnědá. Po nástřiku barvy jsem se mohl pustit do vrchní obšívky, s tou asi nemám výraznější problémy. Jen lepení bočního pancíře byl trochu problém než člověk našel tu správnou techniku. A taktéž na přídi a zádi jsem bojoval s mezerou mezi levou a pravou stranou. V obšívce se nachází 362 oken - nyní už zaskleny, každé teď dostává rámeček a ještě přibudou okapničky :arrow: tedy jen na okna v trupu padne 724 dílů když tedy nepočítám "skla" jako díly. Zatím je trup holý, dnes jsem nalepil poslední díl paluby. Tak je opět rýhovaná - bude to vidět v budoucnu až budou fotky detailů na palubě. Nemá smysl fotit zvlášť. Jako takovou zvláštnost můžu ukázat plastiku orlice na zádi, kterou jsem si musel sám navrhnout. Toť asi tak vše, na samotném trupu ještě chybí stabilizátory s kormidly a šrouby. Poté proběhne finální nástřik a přilepení k podložce, abych už nemusel na trup sahat.








Orel v rozloženém stavu


Trup s nástavbou :)

 
04-01-15 21:46  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Děkuju chlapi :)

Tak jsem zase trochu mákl a udělal stabilizátory a lodní šrouby :)

 
04-01-15 23:17  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ahoj Artur. Ano, dno je přebarvené :) Mirek

 
04-01-15 23:49  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Musím říct že díly trupu pasovaly celkem dobře, ale ne tak dobře abych byl spokojen. Proto to barvení. A taky se mi nelíbila originální barva spodní části trupu. Byla moc tmavá. Uznávám že už to není 100% čistý papírový model, ale radši lepší vzhled než se držet 100% čistého modelu :)

PS: Boky jsou lepeny na dno. Přijde mi to jednodušší a neriskuji spáry mezi bokem a dnem :)

Post zmieniony (04-01-15 23:51)

 
05-01-15 16:11  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pro dnešek kormidla. Malý detail, ale věc, která ukončila práce na spodní části trupu :)

 
05-01-15 20:47  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

V Kageru mají plechy v barvě trupu lodi ale taky bych řekl, že by měly být v barvě kovu. Tak jsem je jednoduše nabarvil :)

 
06-01-15 15:27  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Je to zadní část lemu který bude kolem celé paluby :)

 
08-01-15 19:53  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak mi došly soustružené hlavně a první várka leptů, které jsem si nakreslil. A tak jsem nezahálel a něco slepil. Nejdříve jsem osadil hlavně na rozdělané AA a ty nalepil na nástavbu. Pak jsem slepil radar a nalepil nějaké zábradlí.



 
11-01-15 21:51  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Díky hoši :)

Dnes jsem dodělal příď jakožto základ. Nyní už jen dodělat lemování ve střední části a základ trupu hotov :)

 
23-03-15 21:47  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po delší době nějaké nové fotky. Pokračuju stále na nástavbě, kterou doplňuju o detaily a lepty. Také jsem začal pracovat na člunech, jejichž spodní části trupů jsou vybroušeny ze dřeva. Čluny hotové z 60%, čekají na lepty.

 
25-03-15 16:05  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Děkuju za chválu :)

Art: Trupy záchranných člunů jsou podle mě ne zrovna dobře navržené. Přišlo mi lepší a jednodušší udělat trupy ze dřeva tak jak jsou ted. To samé trupy veslic. Ty budu mít zhotovené jako odlitek, který doplním o papírové detaily.

 
12-06-15 13:53  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zdravím. Ikdyž se veškerá činnost přesunula na FB, tak i sem po delší době přidám nějaké nové fotky. Jde to pomalu ale nějaký postup vidět je :) Pro ty co sledují mou práci na FB to nebude nic nového, pro ty co FB nemají nechť koukají.

Jako první radar před dokončením. Ještě si musím nakreslit nějakou tu dráteničinu na leptání


Dále dokončené čluny, které dostaly sadu leptů


Malé čluny, jejich základ je resin od Váši a následně jsou oblepené papírovými plaňkami a příslušenstvím. Fotky jsou ve stavu kdy je hotov člun čekající na vesla a uchycení k nástavbě.


No a nakonec to s čím se peru teď, 7 AA kalibru 4,1". Každé bude mít ve finále cca 100 dílů. Je zde hodně vlastnoručně vyráběných součástí :) Fotky z nejrůznějších fází stavby. Zatím jsem tak v 80%.



Toť prozatím vše :)

 
22-06-15 10:48  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Díky :)

Náhled na část další várky leptíků, které jsem si nakreslil a už probíhá jejich leptání :)

 
22-06-15 13:21  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Díky za postřeh :) Ano, lepty si kreslím sám - stejně tak jako kreslím lepty pro www.kartonmodels.cz ;)

Co se týče těch uchycení, kreslím je jen na jedné straně, jelikož se pak lepty lépe vyřezávají z archu ;) Na obrázku je zobrazen rub a líc archu.


Post zmieniony (22-06-15 13:23)

 
02-07-15 11:04  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak jsem zase trochu popojel. Začal jsem přední nástavbu :)

 
04-08-15 17:34  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po nějakém čase opět pokračování. Dokončil jsem AA zbraně kalibru 4,1". Dle očekávání jsem se dostal na hranici 100 dílů na AA - konkrétně 102 dílů na šesti AA a 106 dílů na posledním sedmém, které se od ostatních odlišuje. Celkem tedy za celou sedmičlennou posádku 718 dílů, což nevypadá zle na to jak velké to ve skutečnosti je :D . Na lodi to člověk najde, ovšem je třeba hodně zaostřit a některé detaily vyniknou asi jen na fotkách.

Dále pokračuji na přední nástavbě. Nově přibyly ochozy, žebříky, dveře na velitelském stanovišti, rámy oken s okapničkami aj. Jinými slovy 337 dílů převážně dráteničiny.





Přibylo dílů:1055
Celkem dílů:4226

 
05-08-15 11:13  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Další malý postup. Přimontovány dveře na nástavbě a okenice u spodní řady oken :) Chvilka práce a dalších 66 dílů za mnou :D


[

 
26-03-16 12:51  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fíha, půl roku pryč a nic nového. No je to chudobné :D Já se budu snažit zlepšit.

Takže jdeme na to. Jako první tu máme 4 veslice co přibyly. Řešení samotné vystřihovánky mi nevyhovovalo, takže jsem se obrátil na Vášovic chalany, a nechal jsem si udělat skořepinové odlitky. Ty jsem pak vybavil papírovými díly. Jako "třešínka na člunu" je jejich obšití papírovými pásky imitující prkennou obšívku, kterou ve skutečnosti měli. Mimo jiné mám díky tomu zaručen papírový vzhled člunu, který bych při obyčejném stříknutí barvou nezískal. Jeden člun má 65 dílů.



Jako další tu máme 4 kupole - jeden ze symbolů německého námořnictva. Pro mě jeden z nejtěžších celků. Ale nějak jsem se s tím popral. Jedna kupole 72 dílů.


Mezitím jsem taktéž přepracoval již hotová AA, která dostaly nové hlavně + celý trup už má komplet hotová okénka, kdy se počet dílů vyšplhal na číslo 1092. Hold 365 oken je 365 oken :D


A samozřejmě znatelný postup je i na samotné přední nástavbě. Zde jsem musel upravit vzhled "parapetu" v přední části. Dle publikace zde bylo řešení opěrné armatury jiné, než podle fotek ze kutečné lodi. Opěrné sloupky zasahující až na samotný "parapet" se vyskytovaly u Gneisenau, nikoliv u Scharnhorsta - aspoň tak jsem to z fotek vydedukoval.





[

 
26-03-16 19:50  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Díky chlapi :)

Andreas: No doufám, že ho brzy dokončíš :P :)

 
27-03-16 19:44  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No problem :) Here is it :)

 
29-03-16 15:08  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Další postup. Probíhající práce v okoli velitelského můstku. Taktéž bylo třeba vyřešit uložení předního stěžně. Uložení předního stěžně byla vcelku zábava, jelikož bylo třeba dbát na správnou geometrii jak při pohledu zboku tak zepředu. Za pozornost stojí i velké množství trubek v zadní části nástavby :)


 
09-04-16 17:27  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak trochu popojedeme. Přibylo pár nových detailů jako stupačky, vyztužení podlahy kapitánského můstku atp.



 
14-04-16 11:54  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Přední nástavba dostala řekněme finální tvar. Chybí sice dominantní radar, ovšem z pohledu samotné nástavby už je hotovo. Poslední patro byl hezky kulaté, tudíž bylo vcelku výživné lepit k tomu to zábradlí. Ale podařilo se, zábradlí je opatřeno patřičným vyztužením, které je zhotoveno kombinací olověného a měděného drátu a vše nabarvené a patřičně vystínované tak jako všechny detaily, které potřebuju zvýraznit.

 
16-04-16 11:19  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Díky :)

Tak po dlouhé době zase nějaká drobotina. Pustil jsem se do nejjednodušího typu dalekohledu na lodi. I tak má jeden dalekohled 10 dílů. S použitím fotodokumentace jsem si je doupravil k obrazu svému. Ve finále vypadají opravdu jednoduše, nicméně i ve skutečnosti tam nic víc není, jen trubka a dalekohled :D


Jako další přišel na řadu asi nějaký typ vyhledávacího zařízení. Netuším k čemu přesně toto zařízení sloužilo, nicméně co jsem věděl jistě, že v samotném modelu je značeně zjednodušené. Takže dle fotek jsem si opět dodělal sám tak, aby odpovídalo realitě :)

 
17-04-16 12:48  Odp: [R] BC Scharnhorst / Halinski / 1:200
stefino_cz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jsem rád, že se model líbí ^_^

Tak jsem zase trochu popojel. A to díly, na které jsem se celou dobu těšil. Jsou to hlavní radary. Ty jsem si nakreslil a nechal vyleptat, stejně jako řadu dalších věcí :) .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024