FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
08-11-13 23:05  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Zdjęć nigdy dość :-) 3 mam kciuki za efekt końcowy.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
10-11-13 12:30  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
martinflash 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

też kupiłem ten model 2 lata temu i czeka w kolejce, fajny model

--
Tylko modele kartonowe są piękne!

 
12-11-13 08:32  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

modellot1, wiadomo, zgrywam się.

halogen, szkielet zawarty w wycinance to tylko baza do rozbudowania. Ale powinno to być wyraźnie zaznaczone w opisie budowy.


Mimo najazdu Hunów na stolicę, prace trwają. Zużyłem już dwa arkusze A4 2mm i jeden arkusz 1mm kartonu, do tego tubkę butaprenu i sporo ostrzy. Ale efekty widać. Gniotca niełamiotca. Na "ale urwał" nie ma szans.


Mocowania skrzydeł też wzmacniam. Na razie jedno, zabrakło mi "tytanu" przez weekend.
Przed:

Po:


Jeszcze trochę dojdzie podłożnic w szczytach, między wręgami. Kilka widać już na załączonych zdjęciach. Najważniejsze, że udało mi się zachować symetrię i całość ma wahnięcia lewo-prawo góra-dół +-1mm, co mam nadzieję całkiem zniknie podczas oklejania.
Z "dziubkiem" zaczyna wyglądać poważnie. Dojdzie ogon i kapota, nie zmieści się. Więc do kupy posklejam go na samym końcu, z segmentów.


Post zmieniony (12-11-13 08:38)

 
12-11-13 13:11  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ale konstrukcja ! Ciekaw jestem jaka będzie waga modelu. Widać, że dobrze idzie ! Powodzenia !

 
12-11-13 13:28  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wielkie bydle, stół trzeba było przedłużyć. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-11-13 20:02  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Każdy autor modelu ma swoje koncepcje i pomysła : ) Autor tego modelu stwierdził, że tyle szkieletu wystarczy i pewnie liczył na pomysłowość modelarzy i chyba miał rację co widać po relacjach ze sklejania Tu-160. Zamieszczanie informacji, że szkielet modelu to baza do rozbudowy wydaje mi się zbędną. Ja na przykład te dwie wzdłużnice poprowadził bym tak, aby były on jednocześnie ścianami bocznymi komór bombowych, które są dłuższe od ścian bocznych luków podwozia, a boczne ściany luków wzmocniłbym dodatkowymi wręgami.
Takie sprawy zawsze się ujawniają przy sklejaniu prototypu.

 
13-11-13 07:38  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Odbiegając od szkieletu. Gąbka + dodatkowe wręgi + podklejanie poszycia. Taką metodę wybieram do dalszej roboty.

 
13-11-13 07:48  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Żeby mi się nie zapadało do wewnątrz. Gąbka będzie zalana wikolem, przez co sztywna, taka nie gąbka a pumeks się zrobi. Poszycie będzie twarde. Może żebra też nie powyłażą.

I jeszcze kilka zdjęć z prac nad szkieletem. Chyba za bardzo się rozpędzam.

Obciążenie. Co by jakimś cudem nie usiadł na ogonie.


Post zmieniony (14-11-13 08:29)

 
16-11-13 19:17  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Kadłub skończony. Trochę się zeszło. Ktoś pytał ile waży, na moje wyczucie jakieś pół kilograma w tej chwili.

Jest drobna różnica między zamysłem projektanta a moim wykonaniem;)
Wreszcie mogę się wziąć za oklejanie. Albo za ogon. Szkielet trochę mi się opatrzył...

 
16-11-13 20:02  Odp: [R] Tu-160 Blackjack HOBBY MODEL 2/2005
kari   

... nie da się ukryć, że budujesz prawdziwego potwora :-o
... czy planujesz posadzić go na goleniach, czy będzie to wersja w locie (z wypuszczonymi kołami)?
Pytam, bo w jednym z wcześniejszych postów widnieją świetnie wykonane (monstrualne) golenie i mam obawy, że nie wytrzymają pod ciężarem płatowca.
-------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024