FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-10-13 19:16  Odp: [R] ISKRA I
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

witam
niestet ale nie mogę się podeprzeć bo w MM 4-5/97 to bargentyna a ja robie ISKRE I - szkuner

 
09-10-13 22:38  Odp: [R] ISKRA I
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

ZbiG przeciez to jest proste jak wiesz co - mimo podobnej nazwy to są żaglowce z różnych epok. Czego tu można nie pojmować ?

 
14-10-13 20:21  Odp: [R] ISKRA I
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

Witam
na wręgi powinny być naklejone paski do łatwego przyklejenia poszycia tak jest w wycinance.U mnie kadłub wypełniony jest styropianem i wyszlifowany.Nastąpił zatem deficyt grubości więc kadłub okleiłem paskami papieru z gazety(kleiłem na Wikol) Jak wysechł wyszpachlowałem a potem szlif.Na tak przygotowaną powierzchnie nakleiłem poczycie dna które prysnołem podkładem i uzyskałem taki efekt

zostało mi trochę forniru olchowego dlatego zrobiłem pokład z ''desek'' i zostało jeszcze na pokrycie nadbudówek

do następnego sptkania
pozdrawiam sławek

--

 
14-10-13 20:36  Odp: [R] ISKRA I
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

No to wyskakuje na koje i kibicuje.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
14-10-13 20:58  Odp: [R] ISKRA I
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakoś dla mnie to stare opracowanie trąci jakąś nieproporcją - porównując plany to mi jakoś nie pasuje. Dlatego opracowałem model od podstaw.
Panie Sławku czy mail doszedł?

 
14-10-13 21:17  Odp: [R] ISKRA I
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

oczywiście że doszedł -widocznie jak odpisałem nie doszło

a ciąg dalszy będzie zapewniam
tak dla wyjaśnienia
szerokość modelu 78mm długość doliczając pochylenie na rufie 420mm

a wymiary z planów to 7.85 szerokość i długość całkowita 43.63(w opisie podano że długość bez bukszprytu 43.36 i że w-g innych danych 41.72) dlatego nie wiem jak to potraktować
w TBiU 26 natomiast podają
dł całkowita-50.72 dł bez bukszprytu 41.72 i dł bukszprytu 9.00 takie wymiary pasują do wycinanki gdzie jest podana skala 1:100 a w opisie że bukszpryt ma 9 cm

Post zmieniony (14-10-13 21:44)

 
14-10-13 23:52  Odp: [R] ISKRA I
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Tez sobie podgladam to dzielo wykreslone w starozytnych czasach - piekny modelik wychodzi.
Jarod: Ty wiesz o co chodzi :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
15-10-13 12:30  Odp: [R] ISKRA I
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Zbig: Tylko nie Panie. Co do "wiesz, o co chodzi"... Od kilku juz lat prosze Jaroda, wrecz blagam, by poprawil komputerowo ten swoj projekt od podstaw ISKRA I (skala 1:100) i puscil go w swiat. Niestety jest gluchy na moje prosby. Podobno ma duzo pracy. Ot i cala tajemnica.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
15-10-13 20:25  Odp: [R] ISKRA I
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ludzie kochani! Szkutniku drogi ...... nie idź tą drogą. Ha ha ha.
Przecież umówiliśmy się że temat wróci na tapetę, ale jak sam piszesz jestem zarobiony po łokcie. A najgorsze jest to że to nie robota modelarska, tylko firmowa. Ale coś tam dłubię i mam nadzieję że powoli zaowocuje to cusiem w postaci modelu.
A Iskra korci oj korci i to nie wiecie jak.

 
15-10-13 22:09  Odp: [R] ISKRA I
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

PAX. PAX
ZBIG'u ja już nie dosypiam i nie dojadam ale postaram się coś na to poradzić - Szkutnik też mnie dusi nawet tutaj, ech szkoda że doba nie ma 72 godzin.

Nie zaśmiecajmy wątku Sławkowi, to jego Iskra jest obiektem tej relacji.
Przesłałem Sławkowi zdjęcia swojej surówki ku ewentualnej pomocy, jeżeli będzie chciał to pokaże te zdjęcia - ja tego nie zrobię bo nie mam konta na żadnym hostingu.
Sławku oddaję Ci głos i czekam na aktualizację Twojej relacji.

Post zmieniony (15-10-13 22:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024