FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
06-10-13 10:21  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Trzeba przyznać że lecenie na zywca Ci wychodzi :) No i model lepiej dopracowany .

--

Post zmieniony (06-10-13 10:23)

 
06-10-13 10:40  Odp: [R] North American P-51A MPModel
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No to co to za szkolny? Z impregnowanego lepiej schodzą jakieś "dodatkowe" ilości kleju, a Ty wyraźnie tutaj wyższą nauką jazdy się posługujesz. Siadam więc i nie gdaczę oraz podpatruję Twoje wyniki z tą materią. ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-10-13 11:53  Odp: [R] North American P-51A MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie ma pojęcia szkolny , nie w tym przypadku , to będzie ładniutki model , bez wytrysków i fajerwerków Hala ale taki jak trzeba , nam sklejaczom.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
07-10-13 23:30  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy :) pisząc "szkolny" mam na myśli doskonalenie technik precyzyjnego cięcia, modelowania i w końcu klejenia, a bez impregnacji człowiek bardziej uważa :) Nadal siedzę sobie jeszcze w modelarskiej ławce szkolnej :)

Dziś wrzucam niewiele, ale może się komuś przyda. Generalnie powycinałem sobie części poszycia kadłuba. Po wycięciu jeszcze sobie gładzę krawędź danej części drobniutkim papierem ściernym, niwelując jakieś niedociągnięcia wynikłe z cięcia nożyczkami. Skleiłem też ostatni "bebech" który będzie widać w kabinie, to chyba jakaś radiostacja, ale musiałbym sprawdzić.



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-10-13 21:17  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oki wrzucam zdjęcie ukończonej części kabinowej. I przy okazji kilka słów dot. sklejania segmentów kadłuba (kolega Alski pytał chyba o to w relacji Hurrican-a). Otóż ząbkowaną sklejkę sklejam dopiero po wstępnym uformowaniu danego segmentu (klej butapren). Następnie zamykam cały segment (też klej butapren) i tutaj jeszcze niewielka ilość kleju błyskawicznego (kropelka). Całość jeszcze ściskam na kilka chwil specjalnym spinaczem.



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-10-13 22:31  Odp: [R] North American P-51A MPModel
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo ładnie i czysto ale dlaczego boczne części fotela odstają od oparcia ? Tak wygląda jakby na szczycie oparcia były niepotrzebne zaokrąglenia, z którymi nie ma już co zrobić albo jakbyś przez zapomnienie nie zagiął końcówek boczków zgodnie z profilem oparcia. Jeśli oparcie nie miało zaokrągleń, to trzeba było albo nieco zwęzić fotel likwidując tym samym zaokrąglenia albo pozostawiając zaokrąglenia skrócić boczki tak aby się kończyły przed zaokrągleniem, ewentualnie delikatnie wygiąć końcówki boczków i dokleić do zaokrąglenia oparcia. Ja bym spróbował to poprawić póki czas, potem te szczeliny będą bardzo widoczne przez oszklenie kabiny.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-10-13 22:41  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeczywiście Jhradca jest tak jak piszesz, fotel skleiłem tak jak pokazano w instrukcji, i tak takie szczeliny na górze powstały, ale jakoś to dognę do wewnątrz :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
27-10-13 00:23  Odp: [R] North American P-51A MPModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie! Jak zawsze w trudnym do odgadnięcia tempie, ale jakby nie było to zawsze jakiś mały krok do przodu. Udało mi się okleić poszyciem kokpit, trudności miałem z oszkloną częścią nr 6 - użyłem zbyt grubej folii co utrudniało formowanie i powodowało nieciekawe zagięcia. Myślę że byłoby o wiele lepiej gdyby wycinanka po prostu przewidywała jeden większy pasek folii a nie dwie osobno wklejane łezki. Skończyło się na tym, że wymieniłem oszklenie (tak na marginesie zapytam - skąd bierzecie dobrą folie na oszklenia - taka nie za cieniutka nie za gruba?).



--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
27-10-13 07:29  Odp: [R] North American P-51A MPModel
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przód k-ba wygląda pięknie, oby tak dalej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-10-13 08:25  Odp: [R] North American P-51A MPModel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładnie Ci to idzie!
Jeśli mowa o folii na oszklenie - to trzeba dobrać możliwie najcieńszą i wiotką,choć nie ąż tak cienką,aby tworzyły się na niej fałdki...Ja mam zapasik folii uzywanej dawniej do rzutników-folia na tzw.foliogramy. Popytaj w sklepach z materiałami szkolnymi.Zresztą myslę,że inni Koledzy też maja jakieś ulubione rozwiązania.
Przyglądam się dalej z zainteresowaniem ; jestem piekielnie ciekaw jak zgrają się na połączeniach segmentów te białe paseczki ...;-> ?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024