FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
10-01-14 09:11  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

tineo model nie jest niczym zaimpregnowany, drukowałem go w drukarni laserowym drukiem przez to taki świecacy na fotkach. Uznałem więc, że nie ma potrzeby go impregnować. Jedyne co zrobię to prysnę na koniec lakierem do włosów. Używam dwóch klejów. Do mniejszych powierzchni, klejenia na styk oraz wiezyczek stożków itp. stosuję BCG, a do podklejania i sklejania ze sobą ścian używam butaprenu - trzeba uważać żeby nie rozpuścić druku.

Co do relacji, budowa idzie wolniej, ale idzie. Mam zmiażdzony kciuk lewej dłoni. Uczę się wszytskiego od nowa, także proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
10-01-14 11:12  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ojj... Szebi mam nadzieję, że lewa dłoń wróci do pełnej sprawności czego szczerze życzę

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-01-14 13:03  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

szebi
a próbowałeś zamiast butaprenu kleju introligatorskiego /Magic, lub CR/?

 
10-01-14 17:00  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ależ dają po oczach te trójkaty , trójkąciki. toz to koronkowa robota.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-01-14 16:12  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam was po raz kolejny. Tak jak wcześniej napisałem powstała nawa główna. Metoda jej klejenia była conajmniej nowatorska, ponieważ miałem tylko 9 palców do klejenia. Jak wyżej wspominałem mam do niczego kciuk lewej dłoni, a więc brak chwytności. Pomyślałem, że Rysiek miał gorsze problemy odemnie. Mówił, że zawsze wszystko się da zrobić. No więc i w tym przypadku dało się.

1. Parę migawek z budowy. Ściany nawy głównej podkjleiłem na tekturę 2mm. Użyłem do tego celu kleju w sprayu, który idealnie się rozprowadza i równomiernie odparowuje. Jako, że lewą ręką nie da się nic chwycić ani mocno docisnąć, posłużył mi do tego łokieć :-) Przy okazji odkryłem więc, że podczas klejenia można ćwiczyć jogę :-).





2. Całość nawy głównej. Było trochę docinania i dosztukowywania elementów przy łączeniu z resztą obiektu. Jest to praktycznie element, który łączy się ze wszystkim wokół, toteż było troszkę zabawy. Na którymś elemencie musiały wyjść te niedociągnięcia.





3. Całość.



Da się? :-) W następnym odcinku pokażę pierwszą z trzech fasad - fasadę zwycięstwa.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
17-01-14 10:43  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam znów w kolejnym odcinku "Bede go skleił" :-)

Miała być asada zwycięstwa, ale zostawię ją sobie na deser. Postanowiłem kleić od najstarszej wybudowanej fasady, a mianowiście narodzenia. Ta część modelu była dosyć problematyczna ze względu na złożonpość pojedynczych elementów, które po prostu rozcinałem i gdzieniegdzie dodawałem szkielet żeby się to jakoś kupy trzymało. Dużo problemu sprawiły smukłe długie wieże, Przy wklejaniu coraz to wyższych elementów nie było dojście do wewnątrz (nawet pensetą) żeby coś przytrzymać lub docisnąć. Tymbardziej trudno to skleić jedna ręką.

1. Kilka fotek z przebiegu prac:





2. Gotowa fasada narodzenia:





3. Pogląd na całość. Rozpoczęta sąsiednia fasada męki. Będzie ona tematem następnego odcinka.



Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
17-01-14 11:28  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Imponujący model się szykuje. Dobrze byłoby kolejne zdjęcia zrobić z pudełkiem zapałek, trudno uchwycić wielkość modelu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-01-14 09:58  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejna fasada done. Była chyba najłatwiejsza ze wszystkich (najtrudniejsza przedemną), przyjemnie się ją kleiło. Po przyłożeniu do całości model zaczyna nabierać majestatu :-)

1. Parę migawek z budowy:



2. I tradycyjnie pogląd na gotową fasadę męki:





Zdjęcie z czymś do porównania będzie w galerii, która zbliża się wilekimi krokami. W następnym odcinku tarasy wejściowe do 3 fasad.

Pozdrawiam
szebi



--

Post zmieniony (19-01-14 11:38)

 
19-01-14 13:58  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Pięknie ci to wychodzi Marcin.

Wygląda na to że trzeba ci od czasu do czasu przytrzasnąć jednego palucha, bo kleisz wtedy szybciej i bez straty na jakości ;)

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
22-01-14 09:35  Odp: [R] Model dedykowany śp. Ryszardowi Bisek. Sagrada Familia FreeModel Canon 1:400
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziś krótko i na temat. Powstały tarasy wejściowe do trzech fasad. Pokusiłem się jedynie o dorobienie schodów we właśnym zakresie, bo te "płaskie" z wycinanki mnie nie satysfakcjonowały. Natrasowałem również kostkę na tarasach.



W następnym odcinku fasada zwycięstwa.
Pozdrawiam
szebi

--

Post zmieniony (22-01-14 09:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024