FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-04-14 20:31  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jednodniowe "wakacje" w górach.

A o dioramę jestem spokojny. Idziesz jak burza. Tylko pamiętaj, że zanim "zasypiesz" strop, wstaw peryskopy. Może spróbuj dorobić te "świńskie ogonki" , a później rozepnij jakieś fragmenty siatki maskującej. Im więcej takich drobnych detali tym całość atrakcyjniejsza.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-04-14 20:52  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Super, też mam chrapkę na ten model. Ale najpierw pewnie kiedyś powstanie LT vz.35, żeby było co postawić przed bunkrem :-)

A miłośnikom fortyfikacji polecam kompleks schronów w Nachodzie, zaraz przy naszej granicy: http://www.brezinka.cz/pl

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
24-04-14 14:25  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam nie martw się Chopin wszystko będzie
Wyłożenie podłoża gliną okazało się nie najlepszym pomysłem przy schnięciu pękała i odchodziła od styropianu ale już musi pozostać
pozostaje jeszcze próbować posiać trawę ;)





 
27-04-14 03:15  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz idzie Ci pierwszorzędnie! Na to "pekanie i odłażenie" jest dość ryzykowna metoda: ja na swoich pojazdach przesączałem SIDOLUX-em. Bardzo delikatnie i na raty. To dodatkowo "wiąże" i utwardza, a przy okazji gruntuje i zabezpiecza przed "piciem farby".

Pamiętaj, że wieża w PANTHERTURM-ie była oparta na stalowej płycie, a dopiero całość stawiano na betonową lub drewnianą konstrukcję.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-04-14 18:42  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wiem Chopin i dzięki za przypomnienie obecnie zastanawiam się co tam wstawić za wiele możliwość PANTHERTURM flak 38 FLAK 36/37 8,8 CM albo gniazdo ckm
co byś radził Chopin ??
Żeby miało to ręce i nogi

 
28-04-14 01:01  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie chce Ci niczego sugerować, bo to twój model, ale ja bym rozumował tak:
Anszlus Czech więc linia fortyfikacyjna straciła swoje pierwotne zastosowanie. Ponieważ te bunkry przystosowane są już pod zainstalowanie CKM to robienie oddzielnego, zewnętrznego, gniazda wyglądało by dziwnie. Z PANTHERTURM zrobił bym oddzielny model, bo raczej tego typu instalacje w Czechach i na Słowacji nie występowały (nie znalazłem nic na ten temat). Czyli ja wybrał bym Flak-a lub stanowisko obserwacyjne ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-05-14 18:05  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam prace idą bardzo powoli własnie jestem na etapie tworzenia własnej trawy
odpowiedniej do skali wykorzystanie suszonego kopru odpada za niski jest dodanej skali
Materiały użyte w produkcji to pędzle z włosia naturalnego długość włosia 2 cm
i farby do barwienia tkanin




najlepszym rezultat chyba będzie zmieszanie trzech kolorów
Mile widziane podpowiedzi w związku z koloryzacją bądż barwieniem

Post zmieniony (24-05-14 19:56)

 
25-05-14 16:18  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Chopin, linia Beneša liczy ponad 10.000 obiektów, więc taka gęstość bunkrów piechoty nie jest niczym dziwnym.
Łukasz, do dioramki dorzuć jeszcze jaszczurkę. Fotografując ten "mój" bunkier napotkałem zwinkę w gęstej trawie. :D

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
26-05-14 19:03  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz patrząc na te twoje trawy, nawiasem mówiąc kapitalne, to zastanowił bym się nad pora roku jaka chcesz przedstawić. Skrajne sugerowały by środek, lub późną jesień. Środkowe to takie mocno zaawansowane lato.

Siatki maskujące wzbogacił bym o tasiemki. Były stosowane tak przez Niemców jak i Amerykanów, więc czemu i nie Czechów.

Sturmovik gęstość może i nie robi wrażenia, ale 1500 m.n.p.m już tak ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-05-14 13:00  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam Sturmovik nie kuś z tą jaszczurką ;) Chopin dzięki za sugestie pewnie będzie druga połowa lata a co dosiadki to muszę coś wymyśleć

Przedstawiam testowe sianie trawy







 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024