FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-09-13 01:15  [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Chciałbym wam przedstawić pracę nad modelem Lekkiego bunkra wz. 37 .Jak dla mnie dosyć niespotykany i ciekawy projekt dzięki Chopin że znalazłeś taki projekt


A teraz kilka fotek z tego co zrobione,modek klejony prawie w całości klejem BCG


Parę kropel SG



Ciąg dalszy nastąpi niebawem

Post zmieniony (24-05-14 17:28)

 
25-09-13 11:44  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie dziękuj mi tylko Lakiemu z "papermodelers.sk" za podjecie ciekawego i niszowego tematu, i udostępnienie go free download.

Sam mam w niedalekiej przyszłości w planie ten model i z ciekawością podpatrzę jak Ci idzie klejenie.

PS: Zdjęcia w miniaturkach się nie powiększają ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-09-13 13:22  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wiem Chopin ze to jego dzieło i jestem wdzięczny że udostępnił projekt ale jak byś nie poruszył tego tematu to bym pewnie nie dowiedział się o nim
Model klei się dobrze :)
PS:poprawiłem zdjęcia powinno być teraz lepiej




 
26-09-13 15:01  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
prezeswis   

Ciekawe, że też takie model się robi.

Mam pytanie do siedzących w temacie, czyli do znawców. To co ja wiem to, że są lekkie samochody i czołgi, samoloty chyba też. Ale czy takie obiekty wojskowe też można nazywać lekkimi? Czy lepiej by było nazwać np. średnim? Pytanie jest czysto teoretyczne. Być może plotę głupoty, ale dla mnie lekki bunkier dziwne brzmi.

--
Zacząłem kleić najnowszy numer "Kartonowy Arsenał" /Spitfire Mk Vc Trop/ lecz nie dałem rady. Kontynuuje mój syn (10 lat).

 
28-09-13 14:24  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam relacji ciąg dalszy
Model skleja się dobrze i szybko jeśli ma się odpowiednią ilość czasu to sklejenie zabierze parę dni .
Szkielet postanowiłem wzmocnić brystolem i dać pod poszycie dzięki temu nie będę musiał się martwić że ścianki się pofalują nawet ładnie pasuje :)


Podczas klejenia nie napotkałem na żadne przeszkody wszystko pasuje do siebie
Tylko nie jestem pewien poszycia chyba że autor tak planował boczne ściany trzeba przyklejać nadrukiem linii do wewnętrznej strony do pod poszycia w moim przypadku
PS:Co do tych określeń lekki ,średni ,ciężki bunkier to musi się wypowiedzieć ktoś kto wie więcej na ten temat

Post zmieniony (28-09-13 14:27)

 
28-09-13 22:29  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Laki zaprojektował ten model w taki sposób jak by był wywinięty na "lewą stronę", czyli prawie wszystkie elementy poszycia przyklejasz "drukiem" do ŚRODKA. Dzięki temu "poszycie" jest wolne od jakichkolwiek lini podziału i konstrukcyjnych. Jak byś wziął sobie do wydruku poszycia np: szary karton barwiony w masie, w odcieniu zbliżonym do koloru betonu, to te wszystkie zbędne obrysy wylądowały by wewnątrz modelu nie szpecąc bryły.
Patent z "pod poszyciem" to dobra rzecz w tym modelu. Tak duże płaszczyzny na pewno są podatne na odkształcenia i "zapadanie się".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-01-14 13:25  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam mały postęp z braku czasu Chopin jak dla mnie wklejenie otworów strzelniczych i wejścia do bunkra można wkleić w pod poszycie bez poszycia szybciej jest I wydaje mi się że będzie lepszy efekt Strop można utwardzić rozcieńczonym wikolem od środka czego niestety nie zrobiłem

Post zmieniony (06-01-14 13:34)

 
06-01-14 14:13  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam do tych bunkrów rzut beretem ;) Fajnie, że jest taki projekcik :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-02-14 22:44  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam przedstawiam ciąg dalszy






Post zmieniony (08-02-14 22:53)

 
09-02-14 17:12  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Primo: chcesz serię zdjęć bunkra z Darkoviček?
Secundo: zamierzasz to przedstawić na wystawce tematycznej "Uwaga! Nadchodzą"?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024