FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-09-13 02:54  [R]
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jako że pora późnawa - tyle na dziś. Znowu nie wykonałem planu, bo miał być gotowy tej nocy, ale do skończenia zostało niewiele. Tak to teraz wygląda:



Imię "Pokrak" nadała mu moja córka - i wcale się jej nie dziwię. Po drugie - brzmi to atrakcyjniej niż suche "Szybowiec BYDGOSZCZANKA, konstrukcji braci Działowskich z 1925 r." Czyli otwieram kolejną relację (z poślizgiem) z budowy. Budowy z tradycjami - to jest druga wersja. Pierwsza była prawie gotowa jeszcze w ubiegłym roku, miała jechać na memoriał do Gdańska. Doszedłem mniej więcej do tego momentu:



Było to na dzień przed wyjazdem. W każdym razie wstałem od stołu, dość energicznie odpychając mój fotel (na kółkach mam...) i wtedy nastąpiło klasyczne Szadokowe SRUUU! Jedna z moich kreślarskich lamp postanowiła wyrwać się na wolność, a na miejsce lądowania klosza wybrała sobie - oczywiście to jedno, jedyne, na którym nie miała prawa lądować. Wgniot na skrzydełku był nie do akceptacji, poza tym poszły naciągi. Wiadomo, że chłopaki nie płacą, ale w tym przypadku prawie się popłaciłem... Uznałem, że nie ma co naprawiać i do Gdańska pojechał model rezerwowy. Z niezłym skutkiem zresztą. A Bydgoszczankę zacząłem od nowa (no, prawie - bo nartki zabrałem od starej wersji).

Zakładając, że nic dwa razy się nie zdarza - zrobiłem znowu fotkę tuż przed finałem.
Model mieszka sobie w pudełku i mam nadzieję, że bez przygód dotrwa do jutra wieczora. Bo jutro kończymy - o ile mam go pokazać w Jaworznie. A taki jest plan.


* ZSTS - to w tym przypadku skrót od Zrób Se To Sam, a nie żadna nazwa firmy... Czyli musicie wybaczyć - nie będzie foto okładki. Ani wyciętych wręg. Co najwyżej foto oryginału (tu link, sorry, ale sam obrazek jest wieeeelki... i rozwala układ strony): http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_1-G-1720-1.jpg

No, to czas kończyć na dziś, wszystko wyschło jak należy. Na dobranoc jeszcze foto z niedzieli:



Post zmieniony (05-05-21 21:36)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R]  nowe
KayFranz 8795 04-09-13 02:54
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich [ZSTS 1:72]  nowe
Mario 676 04-09-13 08:27
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich [ZSTS 1:72]  nowe
MarcinS 533 04-09-13 10:06
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich czyli szybowiec BYDGOSZCZANKA z 1925 r. (ZSTS 1:72)  nowe
OSTOJA 771 04-09-13 13:49
 Odp: [R]  nowe
KayFranz 889 04-09-13 19:35
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich czyli szybowiec BYDGOSZCZANKA z 1925 r. (ZSTS 1:72)  nowe
Doody 501 09-09-13 08:52
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich czyli szybowiec BYDGOSZCZANKA z 1925 r. (ZSTS 1:72)  nowe
KayFranz 577 09-09-13 09:13
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich czyli szybowiec BYDGOSZCZANKA z 1925 r. (ZSTS 1:72)  nowe
Jorzik 523 09-09-13 09:15
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich czyli szybowiec BYDGOSZCZANKA z 1925 r. (ZSTS 1:72)  nowe
KayFranz 504 09-09-13 09:44
 Odp: [R] "Pokrak" braci Działowskich czyli szybowiec BYDGOSZCZANKA z 1925 r. (ZSTS 1:72)  nowe
Doody 463 10-09-13 11:23

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024