FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 26Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
17-03-15 20:49  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piter.
Skąd Ty wytrzasnąłeś taką starożytną relację??!!
To aby nie pomyłka ??:))

Teraz dochodzę do przekonania, że lepiej skręcać lufy z oryginalnej wycinanki niż bawić się w gotowce.
Niestety, w Dredzie o lufach wycinankowych zapomniano. Można było z drugiej wycinanki ale zbytnio i na ślepo zawierzyłem lufom toczonym.
W świetle dziennym, gdy grają światło-cienie, widać ten uskok. Fakt, może nieco mały ale tak już musi zostać ku przestrodze mojej i innych (lufy z GPM).

Gdybym miał za sobą z 10 modeli, na pewno nie popełniłbym takich małych uskoków.
Ale cóż, ja jestem modelarz początkujący, zdobywam wciąż doświadczenie, czasem na własnych niedociągnięciach.

Tak więc spójrzcie, może nie jest tak źle.
I proszę Was, nie budźcie starych demonów, bo rzucę jeszcze skrzydła, które tak mi się ostatnio podobają ;)



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-03-15 21:00  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No i taki sobie komentarz skromnego ARTysty ;-)). Ja to jestem bardziej początkujący ,,modelarz". To kiedy dokończysz DREADA...samolociarzu?

 
17-03-15 22:16  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Skrzydeł ci rzucać nie wolno, ale Dredzia w międzyczasie mógł byś kończyć :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
18-03-15 09:51  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uważam, że artyleria wygląda uroczo :-)
Trzeba skończyć :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
18-03-15 19:01  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też tak uważam. Trzeba tego Dreda skończyć jak najszybciej...i przejść do kolejnych pancerników. Tyle ich czeka.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-03-15 19:53  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Przedmówcy mają słusznośc,relacja jest wyjątkowa, pod każdym względem ,prosimy o kontynuację.Pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-04-15 17:00)

 
18-03-15 21:47  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Macie słuszną rację. Dredzia trzeba skończyć tym bardziej, że mam za sobą potężny bagaż "nadbudowy" w postaci wyśmienitej książki Roberta Massie, a ostatnio wróciłem do trylogii Henryka Wereszyckiego o konflikcie m. mocarstwami.
Tak więc siedzę głęboko w II połowie XIX wieku i się "nakręcam".

Ale...
wygrzebałem pocisk V-1 z kompletu Arado 234, będzie jak nic pasował do Mustanga III.
Kończę kokpit Bf-109 E4 a potem pasuje Spita Mk I i Huragana, przede mną leżą sobie wszystkie FW-190... Tempest zerka no i "gęba" P-40...
Czyli jest ciąg w skali Macha :))
Myślę, że z nadejściem jesieni wrócę na morskie wody Fishera i Wilusia (kto jest po lekturze Missiego, wie o kim myślę..).

Do zobaczenia więc w następnej aktualizacji i którejś tam galerii :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-03-15 01:01  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Hehe, Art! Skakałem po Twoich relacjach i nawet nie zwróciłem uwagi, że to tak stary wątek :P Ale rok, to wcale nie tak dużo! Warto by wrócić i dokończyć to dzieło! (brzmię trochę jak hipokryta, ale łatwiej jest motywować innych niż siebie:-P)

A luf już się nie czepiam, uskok jest, widać to na zdjęciu, pewnie na żywo jest jeszcze lepiej...
Masz rację, że to ku przestrodze... Jak już się kupuje toczone lufy, to chciałoby się otrzymać dobry produkt. Ale z dodatkami jak z modelami - wszystko zależy od projektanta....

Trzymam kciuki za powodzenie bieżących budów i życzę powrotu motywacji, która pozwoli skończyć ten piękny model!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
22-09-15 15:56  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie po NIECO za długiej przerwie prac przy "Nieustraszonym".
Nie mam nic nowego.
Jednak mam, przynajmniej dla siebie, ważną wiadomość.
Po ostatnim Przeciszowie, coś się nagle odmieniło, nie wiem skąd i wracam do życia w zęzach okrętowych.
Czas zakończyć Dreda.

Mam jednak przy okazji do Was pytanko. Czy dotarliście do układu sieci torpedowych HMS LION?
Sieci Dreda są dobrze rozrysowane w Anatomii Robertsa, Lion, milczy...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-09-15 19:05  Odp: [R] HMS DREADNOUGHT MM 7-8-9/2009 1:200. Koniec i początek.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja po Twoim wykładzie w Przeciszowie jestem mocno nakręcony i czekam niecierpliwie na ciąg dalszy. Twoje podejście do tematu,dociekliwość,precyzja to jest to,co lubię!
Zatem...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 26Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024