FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-07-13 10:44  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zawieszenie już całe prawie gotowe, oczywiście przy składaniu pojawiło się dużo problemów.
Po zrobieniu resorów zabrałem się za połączenia resorów z karoseria, zrobiłem łączniki i oto efekty:



Następnie zabrałem się za zamocowanie resorów z mostami do podwozie i tu kolejne problemy, szczególnie z tylnym zawieszeniem. Jeden obrazek pokazuje że wał z osią ma być pod resorem drugi nad, ale udało mi się znaleźć inną relację, gdzie wszystkie moje problemy zostały rozwiane.

Wg mnie zawieszenie nie jest idealne, ale jak to się mówi człowiek uczy się na błędach i mam nadzieje, że kolejne modele będą dużo lepsze.










Efekt całego podwozia :)



Kiedy to wszystko nabierało całości, zabrałem się za chłodnicę.



Czekam na słowa krytyki i mam nadzieje, że pojawi się przynajmniej jedna pozytywna opinia.

 
30-07-13 21:41  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1

Witam,
Proponowałbym wyciąć atrapę.
Poprawi to znacznie wygląd

 
30-07-13 21:46  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja bym jednak nie proponowała wycinania atrapy.To może zdecydowanie utrudnić budowę naszemu koledze.Oglądając zdjęcia doszłam do wniosku,że kolega ma jeszcze przed sobą długą drogę na modelarski szczyt.Jak narazie niech się uczy i wyciąga wnioski.Takie ruloniki jak w przednim i tylnym moście najlepiej skręcać na mokro,poczekać aż podeschnie i dopiero skleić.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
04-08-13 09:46  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ostatni czas poświęciłem na pracę nad kołami. Napewno są jakieś nie dociągnięcia, ale dla mnie i tak są w dobrym stanie. Skleiłem opony, wyciąłem bieżniki, dwa już nawet podretuszowywałem. Otwór na oś już też zrobiony tylko trzeba go dopracować, poodcinać wystające elementy.





Myślę że już nie długo zobaczycie w całości koła.
Zabrałem się również za zmontowanie podłogi, przedniej szyby oraz maski i błotników. Z podłogą i szybą nie było problemów, choć wycinanie drobnych elementów nadal mi idzie ciężko (wycieraczki). Bo wkomponowaniu foli jako szyby i sklejeniu w całość, zamontowałem kolumnę kierowniczą.





Zabrałem się za składanie błotników, to poszło szybko i pierwsze problemy powstały kiedy zacząłem montować maskę silnika. Okazało się iż po wyprofilowaniu jest ona o 2-3 mm za szeroka i nie pasuję do wręg, po docięciu pasuje idealnie. Oto moje efekty.







--
Moje strony: Modelarstwo Miśka , caban80.pl

 
04-08-13 12:09  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Bardzo prosty sposób na wycieraczki.Docinasz drucik odpowiedniej długości i sklejasz z ramieniem wycieraczki.Drut należy pomalować oczywiście.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
09-08-13 12:00  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Upał daje swoje znaki, ale ja po woli pracuje nad moim GAZ-em. Zabrałem się za koła, po konsultacji ze znajomymi postanowiłem je pomalować na czarno i lekko wyokrąglić. Oto moje efekty pracy:

[img width=769 height=600]https://lh3.googleusercontent.com/-xsRRzDcW0JM/UgS3-iegSKI/AAAAAAAAAFc/PCC9BLE2iuc/s800/DSC09560.JPG

Kiedy koła dochodziły do siebie popracowałem trochę nad podstawami do reflektorów przednich, tych elementów jakoś nie lubię bo zawsze mam z nimi problemy.



Następnie może nie według instrukcji zabrałem się za wyposażenie wnętrza.



Kolejnymi elementami które zostały zamontowane na GAZ-a to burty, przednie i tyle błotniki oraz skrzynki narzędziowe. Miałem trochę problemów ale udało się to jakoś zmontować w całość.














Ja jestem z tego zadowolony, teraz czekam na wasze opinie. Bad retuszem cały czas pracuje.

--
Moje strony: Modelarstwo Miśka , caban80.pl

 
28-08-13 08:55  Odp: [R] - Gaz - 67B - Modelik nr 7/02 czyli kolejny powrót do modelarstwa
caban7 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Przerwa w relacji była spowodowana odpoczynkiem w górach.
Jeszcze przed wyjazdem udało mi się zrobić wszystkie koła, do formowania elementów kół zastosowałem okrąg z drutu, dzieki czemu nie ma kantów tylko są zaokrąglenia.


Po powrocie zająłem się drobiazgami, tylne światło, siedzenia i kanistry. Z kanistrami jest mały problem gdyż, dół idealnie pasuje a u góry jest szczelina. Muszę nad tym popracować, chyba że wy macie jakieś pomysły.







Zabrałem się również za kierownicę, ale po konsultacji ze znajomymi będę jak wykonywał z drutu.



--
Moje strony: Modelarstwo Miśka , caban80.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024