FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-08-13 10:58  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Nie spodziewałem się tak zaszczytnych gości. Przy okazji wieżyczki może będzie okazja spróbować zrobić własną wytłoczkę. Na pewno skorzystam z przedstawianych tutaj manuali.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
16-08-13 15:07  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Kleiłem go w 1985
Teraz złożyłem z 3 egzemplarzy jeden ładny
Wada albo Khaki spaprany i niebieski dobry

Albo niebieski spaprany i khaki dobry
To Pana Olesia model pasuje - wieżyczka trudna dla mnie była- bez tłoczenia szkoda roboty wyjdzie nie to co powinno

Mam jeszcze ten model z KRIKRABKI -graficznie fajny ale MM jest dla mnie kultowy.
Kiedyś też sobie go zrobię - ale nakupowałem duzo klasyki , Kruki, Iła 62, Losia 74/ 2 łosie z 78 Aira1
Gladiatora,RWD6,8,9,10,1317,-wszystkie te kiedyś już miałem
PotezaXV ,XXV, Wihrwinda,Orlika z MM też Olesia,Li2,Airacobrę ,Devastatora itd itd


Powodzenia

 
17-08-13 21:13  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Powolutku do przodu. Sklejony kołpak śmigła i niektóre elementy kabiny. Drążek od góry zamknięty krążkiem z wybijaka 2mm. Kupiłem w tym roku różne średnice w Castoramie i muszę przyznać że to wspaniały wynalazek :-)



--

Post zmieniony (17-08-13 21:16)

 
19-08-13 08:35  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

mam pytanie - impregnowałeś przed sklejaniem?

 
19-08-13 09:55  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Nie jest impregnowany. Narzucę lakier bezbarwny aerografem pod koniec, albo poprostu dostanie ładną gablotkę z przeszkleniem na jakiejś prostej podstawce z "trawnikiem". Mam modele malowane lakierem bezbarwnym pędzlem i kurz ciężko się ściera. Wg mnie łatwiej model trzyma się w gablotce.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
19-08-13 14:14  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spryskaj model lakierem:

TAKIM LUB TAKIM

Oba lakiery mają własności antystatyczne i kurz modelu nie ima się. Zabezpiecz oszklenie.

Coraz częściej po impregnacji arkuszy Caponem spryskuję dodatkowo arkusze od strony nadruku takimi lakierami i sklejonego modelu już nie lakieruję.

--

Post zmieniony (19-08-13 16:47)

 
20-08-13 08:49  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Mam w piwnicy tego Crafts'a. Ponadto jakis polysk chyba Model Mastera i mat Pactry. Musze zrobic przegląd, ale to może nieco później. Jak już jesteśmy przy temacie to jaki lakier byście użyli - patrząc na zdjęcia w internecie coś pomiędzy mat, półmat (?) Skłoniłbym się raczej do naniesienia lakieru aerografem - większa kontrola nad grubością warstwy, mniej chmury dookoła no i ten odkurz. Gdzieś kiedyś czytałem, że przy połyskliwej farbie od spodu samolotu przy oświetlaniu go reflektorami kolor potrafił robić wrażenie białego, stąd zaczęto stosować mat. To był chyba jakiś bombowiec do nalotów nocnych.

Przy okazji zauważyłem że nie zaokrągliłem krawędzi siedziska. Nasączyłem BCG i samo się wygięło :-) Dorzucę fotki jak coś więcej przybędzie.

--

Post zmieniony (20-08-13 14:21)

 
30-08-13 18:16  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Pojawił się jeden problem od spodu kadłuba. Linie się nie schodzą. Trudno kleję dalej.



A o to efekty dalszych prac:




Mimo że model nie wydaje się być bardzo skomplikowany troszkę brakuje paru rysunków od autora ;-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
06-09-13 20:47  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Dokleiłem kabinę obserwatora/nawigatora. Nie wiem jak przykleić spłaszczony element widoczny poniżej do walca widocznego w rogu kabiny (wzdłuż osi samolotu czy poprzecznie?). Znalazłem troszkę opracowań dot. Su-2, ale na żadnym z nich nie dopatrzyłem się co to może być za element.



I widok ogólny:



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
29-10-13 18:28  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Okazuje się że brakuje wypełnienia za kabiną strzelca. Trzeba by coś dorobić.
W realu wyglądało to tak:

; ;

Ta "owiewka" była regulowana.

--

Post zmieniony (29-10-13 18:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024