FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-08-13 13:34  [R/G] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Aktualnie nabrałem ochoty na radziecki samolot. Zdobyłem go wiele lat temu od kolegi, który po cichu wyprzedawał ojcu modele z szafy ;-) Poniżej okładka. Dodam, że zdecydowałem się na ten model, gdyż nie znalazłem takiego na forum. Mam nadzieję, że wzbogaci to kolekcję prezentowanych modeli ;-)


Okładka

--

Post zmieniony (26-07-14 22:28)

 
15-08-13 13:45  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Poniżej początki:



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
15-08-13 14:01  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powodzenia - kiedyś dawno temu też go sklejałem. O ile pamiętam to bez większych problemów (prócz łamliwego kartonu i trudności z budową/oszkleniem wieżyczki strzelca).

 
15-08-13 14:38  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Ryszard, jak Ci sie coś przypomni to daj znać ;-) Do wieżyczki jeszcze troszkę czasu mam. Jedno mi się nie podoba - nie lubię łączenia segmentów wręga do wręgi, stąd widoczne na zdjęciach paseczki wklejone od środka segmentu. Uważam, że jest wówczas większa kontrola nad łączeniem segmentów.

Jak widzę czerwone gwiazdy na modelach to aż mnie ciarki przechodzą :-)) Wzbudzają jakiś historyczny respekt.

Potrafi ktoś zaspokoić moją ciekawość? Zastanawiam się co to za rurka umieszczona w kołpaku śmigła (cz. 79 na skanie). Rurka Pitota? Jakaś inna rurka pomiarowa?



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
15-08-13 14:53  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Pawel - sprawdź w galerii 50 lat MM.

Powodzenia , będę podglądaczem .

--

 
15-08-13 14:57  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Ciekawy temat. Bede sledzil jak wszystkie relacje ze starych wycinanek.
Ta rurka na kolpaku to moglo byc "sprzeglo" do rozrusznika polowego.

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
15-08-13 17:55  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Będę tu częstym gościem, gdyż mam w planach ten model. Osobiście najbardziej obawiam się wieżyczki strzelca (oczywiście w wersji oszklonej). Powodzenia :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
15-08-13 19:06  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ta rurka w śmigle to końcówka do podczepienia wału rozruchowego od silnika samochodowego.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-08-13 19:42  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jak wspomniałem - klejenie bez większych problemów. Ładna sylwetka (taka typowa) - prawidłowo wykonane "szklarnia" znacznie podnosi walor modelu. Tylko ta wieżyczka, nie ukrywam, duże wyzwanie...



ale działaj, kibicuję.

 
15-08-13 20:12  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Edekyogi 

 

Ten samochodowy rozrusznik wyglądał tak:

http://modelist-konstruktor.com/images/arch/1360-gaz-aa-gaz-mm/12.jpg

 
16-08-13 10:58  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Nie spodziewałem się tak zaszczytnych gości. Przy okazji wieżyczki może będzie okazja spróbować zrobić własną wytłoczkę. Na pewno skorzystam z przedstawianych tutaj manuali.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
16-08-13 15:07  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Kleiłem go w 1985
Teraz złożyłem z 3 egzemplarzy jeden ładny
Wada albo Khaki spaprany i niebieski dobry

Albo niebieski spaprany i khaki dobry
To Pana Olesia model pasuje - wieżyczka trudna dla mnie była- bez tłoczenia szkoda roboty wyjdzie nie to co powinno

Mam jeszcze ten model z KRIKRABKI -graficznie fajny ale MM jest dla mnie kultowy.
Kiedyś też sobie go zrobię - ale nakupowałem duzo klasyki , Kruki, Iła 62, Losia 74/ 2 łosie z 78 Aira1
Gladiatora,RWD6,8,9,10,1317,-wszystkie te kiedyś już miałem
PotezaXV ,XXV, Wihrwinda,Orlika z MM też Olesia,Li2,Airacobrę ,Devastatora itd itd


Powodzenia

 
17-08-13 21:13  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Powolutku do przodu. Sklejony kołpak śmigła i niektóre elementy kabiny. Drążek od góry zamknięty krążkiem z wybijaka 2mm. Kupiłem w tym roku różne średnice w Castoramie i muszę przyznać że to wspaniały wynalazek :-)



--

Post zmieniony (17-08-13 21:16)

 
19-08-13 08:35  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

mam pytanie - impregnowałeś przed sklejaniem?

 
19-08-13 09:55  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Nie jest impregnowany. Narzucę lakier bezbarwny aerografem pod koniec, albo poprostu dostanie ładną gablotkę z przeszkleniem na jakiejś prostej podstawce z "trawnikiem". Mam modele malowane lakierem bezbarwnym pędzlem i kurz ciężko się ściera. Wg mnie łatwiej model trzyma się w gablotce.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
19-08-13 14:14  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Spryskaj model lakierem:

TAKIM LUB TAKIM

Oba lakiery mają własności antystatyczne i kurz modelu nie ima się. Zabezpiecz oszklenie.

Coraz częściej po impregnacji arkuszy Caponem spryskuję dodatkowo arkusze od strony nadruku takimi lakierami i sklejonego modelu już nie lakieruję.

--

Post zmieniony (19-08-13 16:47)

 
20-08-13 08:49  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Mam w piwnicy tego Crafts'a. Ponadto jakis polysk chyba Model Mastera i mat Pactry. Musze zrobic przegląd, ale to może nieco później. Jak już jesteśmy przy temacie to jaki lakier byście użyli - patrząc na zdjęcia w internecie coś pomiędzy mat, półmat (?) Skłoniłbym się raczej do naniesienia lakieru aerografem - większa kontrola nad grubością warstwy, mniej chmury dookoła no i ten odkurz. Gdzieś kiedyś czytałem, że przy połyskliwej farbie od spodu samolotu przy oświetlaniu go reflektorami kolor potrafił robić wrażenie białego, stąd zaczęto stosować mat. To był chyba jakiś bombowiec do nalotów nocnych.

Przy okazji zauważyłem że nie zaokrągliłem krawędzi siedziska. Nasączyłem BCG i samo się wygięło :-) Dorzucę fotki jak coś więcej przybędzie.

--

Post zmieniony (20-08-13 14:21)

 
30-08-13 18:16  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Pojawił się jeden problem od spodu kadłuba. Linie się nie schodzą. Trudno kleję dalej.



A o to efekty dalszych prac:




Mimo że model nie wydaje się być bardzo skomplikowany troszkę brakuje paru rysunków od autora ;-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
06-09-13 20:47  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Dokleiłem kabinę obserwatora/nawigatora. Nie wiem jak przykleić spłaszczony element widoczny poniżej do walca widocznego w rogu kabiny (wzdłuż osi samolotu czy poprzecznie?). Znalazłem troszkę opracowań dot. Su-2, ale na żadnym z nich nie dopatrzyłem się co to może być za element.



I widok ogólny:



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
29-10-13 18:28  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Okazuje się że brakuje wypełnienia za kabiną strzelca. Trzeba by coś dorobić.
W realu wyglądało to tak:

; ;

Ta "owiewka" była regulowana.

--

Post zmieniony (29-10-13 18:29)

 
29-10-13 20:48  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Może tutaj coś znajdziesz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-10-13 21:25  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Dzięki Ostoja. Mam te foty chyba z innej stronki, ale może komuś jeszcze się przyda. Też były spakowane. Jak ktoś chętny to mam też książkę po rosyjsku (111 stron). Niestety nie znam rosyjskiego. Przeglądam tylko obrazki :-) Z kształtu tej owiewki (tj. jej wysokości) wnioskuję, że te "skrzyneczki" pod poszyciem są nieco podniesione. Zastanawiam się w jakim kolorze je zrobić. Te siłowniczki pod skrzynkami też będą nieco widoczne. Patrząc na odcienie zdjęć czarno-białych podejrzewam że szary kolor może być właściwy.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
29-10-13 22:26  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Są dwie opcje możesz zrobić wieżyczkę otwartą i wiszące taśmy z "amonitami" jak - jest w na zdjeciu w książce samoloty bombowe 2 wojny światowej z serii biblioteczki skrzydlatej polski.
To piękny rosyjski odpowiednik Karasia- mam 2 MM - dobrałem pięknie kolorami i jednego z wydawnictwa Trikrabki .
To mój ulubiony MM mam do niego sentyment - dobrze sklejony się wszystkim bardzo podobał .

 
30-10-13 19:42  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Postanowiłem "zwyczajnie" zamknąć wnękę. Patrząc na zdjęcie od lewej na poprzednim poście i ewentualnie środkowym wygląda to jak zachodzące na siebie w miarę szczelne blachy. Te skrzyneczki i siłowniczki nie powinny być widoczne. Zdjęcia niedługo.

Można rozwinąć temat tych amonitów? Pojęcie dla mnie nowe. Mile widziane foto z tej książki Skrzydlatej Polski.

Czy chodzi o sytuację jak poniżej ze zwisającą amunicją? :-)


--

Post zmieniony (30-10-13 19:49)

 
30-10-13 21:53  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tak to jest to samo zdjęcie co w książce - samoloty bombowe 2 wś
amonity - taśmy - tak na to mówię - a książkę masz czy pożyczyłeś - widzisz pamiętam -

Jest jeszcze rosyjska bardzo gruba i piękna monografia tego samolocika - mam ale gdzieś jest zasypana w moich zbiorach i nie mogę od 2 dni poszukiwań sobie przypomnieć.
Naprawdę się napracowałem ,żeby złożyć jeden egzemplarz z ładnymi kolorami khaki i niebieskim - albo jeden albo drugi paskudnie wydrukowany - takie czasy były wtedy w Polsce i poligrafia też taka była jak była.

Post zmieniony (30-10-13 22:00)

 
31-10-13 09:53  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Paweł napisał: Mam te foty chyba z innej stronki,

Tam nie tylko są fotki, są też dość szczegółowe rysunki do ściągnięcia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-10-13 11:50  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Ostoja przyznaję że foty to rzeczywiście nietrafne określenie. Modellot książkę wypożyczyłem w wersji elektronicznej. Plik ma nazwę "Su-2 Armada". Pewnie masz to samo.
Cieszę się że tak zacni Modelarze zaglądają do mojej relacji :-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
11-11-13 12:28  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Poniżej zdjęcia z widokiem na wnękę dla karabinu. Przykleiłem również szkielet centropłata. Nie lubię takich wiotkich żeber, więc aktualnie wzmacniam je kawałkami tektury umieszczonymi pomiędzy nimi. Trzeba było również nieco doszlifować krawędzie segmentu z gwiazdą przed połączeniem go z segmentem kabiny strzelca. Nie przylegały dobrze do siebie.



--

Post zmieniony (11-11-13 12:32)

 
20-11-13 21:18  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Poniżej foto dla częściowo już usztywnionego centropłata. Nie podoba mi się pominięcie wnęki kół w skrzydle. W oryginalnym opracowaniu wnęki są wyróżnione kolorem czarnym w płaszczyźnie skrzydła. Mimo, że generalnie model będzie klejony wg zamysłu autora, postanowiłem wyciąć wnęki w skrzydłach i osadzić je głębiej. No może dorobię "amonity" spełniając życzenie Modellota ;-) Muszę nieco podciąć dźwigary, żeby zmieściły się wnęki. Zacząłem kleić również koła. W przypadku tego modelu będą z tektury. Jakiś czas temu miałem okazję wypróbować czarną modelinę w roli opony. Po wyszlifowaniu uzyskuje się ciekawy mat. Postaram się dodać foto przy następnym wpisie.



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
20-11-13 21:49  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Fajnie to Ci wychodzi ale...kolory :/ Nie dziwie się że są jakie są, ale może warto było się pokusić o przeskanowanie tego modelu a następnie przerysowanie i pokolorowanie?

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
21-11-13 12:09  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Oj kusiło.. mnie zawsze dużo rzeczy kusi żeby było lepiej. Przy ograniczonym czasie wieczorami trzeba to jakoś wyważyć. W miarę klejenia tego samolotu coraz bardziej widzę w nim pewne wyjątkowe piękno. Można go przepięknie wykonać z mnóstwem detali. Możliwe że wrócę kiedyś do niego i dokonam różnych przeróbek malowania i dodam dużo detali. Pewnie jak będę na emeryturze to będę totalnie wyżywał się na wszystkich detalach :-) Już brakuje mi uprzestrzennionych wskaźników na deskach. W tym modelu postanowiłem rozgrzać się po wieloletniej przerwie, wypróbować BCG, którego do tej pory nie używałem i paru innych rzeczy.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
21-11-13 23:01  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

z doświadczenia wiem ,że do starych MM - starszych niż około rocznik 2000- BCG jest zupełnie bezużyteczny, a nawet szkodliwy - dziwnie tamten karton reaguje i całkowicie nieprzewidywalnie, każdy arkusz to niespodzianka .
Dobrze z doświadczenia to piszę sprawuje się podsuszany butapren ,a beznadziejny jest Hermol - zmienia kolory i odbarwia jak telewizor Rubin 714

Post zmieniony (21-11-13 23:04)

 
23-11-13 12:30  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Model jest przedrukowany. Gdy planowałem klejenie tego samolotu to nie miałem dostępu do odpowiedniej drukarki. Miałem zabierać się za klejenie starego papieru, i zacząłem zgłębiać techniki radzenia sobie ze starym kartonem. Tak się złożyło że w międzyczasie w pracy wymienili drukarkę i bez problemu przechodzi papier z bloku technicznego. Kupiłem blok techniczny z Herlitza ;-)

--

Post zmieniony (23-11-13 12:47)

 
02-01-14 18:38  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

W międzyczasie zająłem się kołami. Wykorzystałem technikę szlifowania sklejonej wikolem tektury jednak bez nasączania cyjanoakrylem. Koło zamocowałem do wkrętarki za pomocą śruby. Malowane wielokrotnie rozrzedzoną farbą. Zauważyłem, że nawet rozrzedzona matowa Pactra w zbyt dużej ilości (zbyt dużo warstw na raz) robi się połyskliwa. Warto nanosić jedną bardzo cieńką warstwę i pozostawić dłużej do wyschnięcia. Na koniec wspomogłem się samochodową szpachla wykończeniową. Na zdjęciu ze szpachlą (koła umazane na biało) widać dodatkową wnękę dla kółka ogonowego, w która zostanie wciśnięte dla solidnego zamocowania. Autor opracowania nie opracował zbyt szczegółowo mocowania koła. Szlifowane głównie papierami o gradacji 240-360 naklejonymi na listewki, finalnie 500. Poniżej fotki.



Poniżej obiecane zdjęcie, które przedstawia wykorzystanie czarnej modeliny jako imitację gumowej opony. Szlifowane "w palcach" bez użycia wkrętarki, stąd kształt nie jest aż tak idealny. Pokazuje jednak jako ciekawostkę. Może kogoś zainspiruje ;-) A może ktoś już tak robił. Grono modelarzy nie jest takie małe :-))



A tutaj oklejony centropłat. Niestety wręgi tworzące przekrój skrzydła są za małe, stąd po ich wklejeniu i zalaniu butaprenem dokleiłem od czoła nieco większe. Może warto było podkleić coś na łączenie centropłata ze skrzydłem, ale pozostanę do końca wierny metodzie autora wręga do wręgi. Z tyłu widoczny niedoklejony jeszcze segment - muszę dokładnie wpasować mocowanie tylnego koła przed zamknięciem segmentu.



--

Post zmieniony (03-01-14 12:31)

 
09-03-14 10:59  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Skleiłem karabin strzelca z amonitami. Na zdjęciu które załączyłem 30.10.2013r. od pewnej długości taśmy są jakieś tasiemki po zewnętrznych stronach naboi. Może to jakaś tekturka osłonna - nie wiem. Na razie nie wykonywałem tego. Zastanawiam się jak będzie ładniej :-) Naboje wykonane z wykałaczki - 2-3 warstwy złotej Pactry, a następnie dwie warstwy bezbarwnego lakieru z połyskiem. Wszystko naboje naklejone z jednej strony na pasek z karteczki na notatki (cieńsza od bloku technicznego), a z drugiej strony taśmę imituje pasek czarnej matowej farby.



W międzyczasie powstawały wnęki kół, osłony podwozia, łopaty śmigieł oraz wloty powietrza. Zacząłem również formować skrzydła (na zdjęciu widoczne otwory na karabin oraz reflektor).



Samolot po raz pierwszy stanął na nogach, tj na kołach ;-) Na razie pierwsza przymiarka.



--

Post zmieniony (09-03-14 11:00)

 
09-03-14 13:57  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wszystko OK, tylko kółka (opony) za kanciaste.

 
09-03-14 16:41  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Racja, da się to jeszcze poprawić ;-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
24-07-14 10:06  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Poprawiłem koło za pomocą specjalnie do tego celu wykonanego noża kształtowego. Dodałem troszkę szpachli i przeszlifowałem koła od nowa.



W międzyczasie powstała wytłoczka kabiny strzelca z folii do ksero. Tłoczona nad palnikiem z wyszpachlowanego szablonu z wycinanki.



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
24-07-14 10:10  Odp: [R/G] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Spiesząc się by zdążyć na wystawę we Wrocławiu nie wykonywałem już zdjęć na bieżąco. Poniżej zdjęcia gotowego modelu.





--

Post zmieniony (29-07-14 18:49)

 
24-07-14 15:58  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładnie... szklarnia i patrony robią wrażenie!

 
24-07-14 17:46  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

zrobiłeś tak jak na zdjęciu - i super
masz jeszcze "foremki" od wieżyczki?

 
25-07-14 07:57  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Miło, że się podoba :-) Ryszard co to są patrony? Modellot1 - mam jeszcze formę. Ramki kabiny nie w każdym miejscu pasują do szablonu wytłoczki. Trzeba było w paru miejscach przycinać. Sam szablon wytłoczki wydaje się być odpowiedni. Chciałem jeszcze dołożyć co nieco do "dioramy", ale nie zdążyłem do wystawy. Może w niedalekiej przyszłości.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
25-07-14 21:12  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Patrony" - naboje (ros.)

 
26-07-14 08:56  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Paweł - możesz wyprodukować ze 2 wytłoczki - bym sam zrobił otwartą wiezyczke przy swoim starym su 2 i go zrekonstruował i przerobił tak samo - bo szkoda modelu

bo nie mam wzoru ,a ramki to juz same odchodza ze starości

 
26-07-14 15:34  Odp: [R] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Paweł - czy ten model to oryginalna wycinanka czy wydruk ?
Segmenty kadłuba - papier wygląda na bardzo gładki , jakby lakierowany .
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Samolot bardzo mnie się podoba , moje gratulacje , dobra robota .

 
26-07-14 22:27  Odp: [R/G] Lekki samolot bombowy Su-2, Mały Modelarz
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Modellot1 - zerknij na email ;-) Andy - model jest przedrukowany na laserowej Konica Minolta. Mam tez oryginalna wycinanke, ktora sprzedal mi kolega w technikum. Byla to wlasnosc jego ojca. Cichaczem podprowadzal mu z szafy modele i przynosil mi do kupienia ;-)

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024