FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
16-08-13 08:02  Odp: [Z] ANSWER - Ty42
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Potwierdzam, o tekatce Answera wiedziałem już dawno temu a, że wpadła mi w ręce dokumentacja to postanowiłem ja zaprojektować samemu. Miałem ochotę na coś mniejszego od Ol49, choć i tak nie jest to mały model, ostoja nie zmieściła się na A3.
Wiele osób do dziś nie może mi wybaczyć, że nie archiwizowałem rysunków do Ol49;)

--

 
16-08-13 11:19  Odp: [Z] ANSWER - Ty42
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dołączam się do słów rowina patrząc na Oelke Roberta już tylko wyobrażam sobie jak będzie wyglądała Tekatka :)
A co do teori spiskowych też mam swoje zdanie na temat jak tylko zacząłem projekt Ty51 zaraz się pojawiła zapowiedź :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
16-08-13 11:25  Odp: [Z] ANSWER - Ty42
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No to obalimy kolejny spisek ;-)

Draccus zacząłeś pokazywać na forum swój (skądinąd świetny) projekt 3D Ty 51 na początku października 2012r, zapowiedź pokazaliśmy na stronie w czerwcu 2013, czyli ponad 8 miesięcy później ;-)

--

Post zmieniony (16-08-13 11:33)

 
16-08-13 12:22  Odp: [Z] ANSWER - Ty42
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak ten czas leci. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-08-13 13:42  Odp: [Z] ANSWER - Ty42
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Taaaa.. , góra 5 osób, chcieli by modele opracowane do ostatniej śrubki, a co z rzeszą pozostałych sklejaczy ?.
Tu i ówdzie słyszy się :
No piękne opracowanie ale nie kupię bo życia mi nie wystarczy na sklejenie !!
Panowie, myślę że nie tędy droga.
Osobiście wolę modele proste i mniej wymagające , jak będę chciał to sobie dorobię elementy których nie ma w opracowaniu, oczywiście w miarę moich możliwości.
Draccus, nikt nie kazał ci przerwać projektowania Ty51, z resztą jak zaczynałeś relację to miałem wrażenie że model będzie TYLKO w 3D :-).
Gdyby ktoś wydał twój model Ty51 to było by z pożytkiem dla tych 5 -ciu osób , zapewniam cię że pozostałe 500 kupiło by model prostszy, bez wielu śrubek i zawleczek :-).
Na koniec chciałem dodać że w poczekalni czekają modele wielu lokomotyw spalinowych , elektrycznych i parowozów opracowane i gotowe do druku, więc takie sytuacje jak "za chwilę Answer będzie miał w zapowiedziach " będą występowały nader często :-).
Proponuję nie oczekiwać na modele taboru tak szczegółowe jak Ol49 kolegi Roberta, ponieważ wykonanie tak szczegółowego projektu mija się z ideą modelarstwa kartonowego jak i czasowo jest niewykonalne, taki model może zbudować tylko modelarz od podstaw-kolega Robert, lub jak kolega Precyzyjny-w oparciu o podstawową wycinankę i materiały własne -szczególnie fotografie szczegółów.
Na przeszkodzie wykonania szczegółowego modelu stoi również brak dokumentacji do większości taboru kolejowego, więc przyjęliśmy pewien standard opracowań i tego się trzymamy.
Pozdrawiam
Robert napisał:
...Wiele osób do dziś nie może mi wybaczyć, że nie archiwizowałem rysunków do Ol49;)...
Ja też Ci nie wybaczę !! :-)

Post zmieniony (16-08-13 13:47)

 
16-08-13 13:58  Odp: [Z] ANSWER - Ty42
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolego Darecki w pełni zgadzam się z twoją wypowiedzią model wykonany w 3D nijak nie ma się do modelu kartonowego pod względem szczegółów tak jak napisałeś model kartonowy to tylko baza do wariacji każdego modelarza z osobna. Ideą mojego projektu jest pokazanie jak największej ilości szczegółów i jak taki parowóz wygląda od środka, aby każdy mógł sobie zobaczyć co i jak i nie zamierzam przerywać nad nim pracy. I racja modele wydawnictw są coraz bardziej szczegółowe przez co droższe i wielu modelarzy rezygnuje z zakupu bo model +wręgi i wszelkiego rodzaju dodatki czasem ograniczają zakup takiego zestawu.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024