FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
09-08-14 10:25  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć Staszek.
Jednak Ty też znajdujesz czas i motywację na klejenie :) To dobrze, bo lubię tu zaglądać. Widzę, że rozbudowałeś trochę wnętrze komina i dodałeś poręcz. Tak wygląda znacznie lepiej.
Co robisz z nadrukowanymi drabinkami? Zostawiasz, czy jakoś zakrywasz?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-08-14 10:51  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Cześć Radek
Z tą motywacją u mnie to dramat ,jednak trochę się wziąłem w garść i powoli jadę dalej.
Z nadrukowanymi drabinkami nie robię nic po prostu naklejam swoje druciane na te nadrukowane, a jak jest jakiś mniejszy element ,odrysowuję go na rezerwie jak mam ,i potem odznaczam nakuwając igłą z tej oryginalnej części miejsca drabinek.
Pozdrawiam
thorn

 
23-08-14 15:08  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Wykonałem wyposażenie znajdujące się przy kominie

No i zainstalowane na swoich miejscach

Takim sposobem zakończyłem prace przy komine, z efektu jestem średnio zadowolony,ciężko się to wszystko klei ,tęsknie za sklejeniem jakiegoś Hala ,bo klejenie Ise nie jest niestety przyjemnością,mógłbym wymieniać różne powody i problemy z nim związane ,ale nie chce mi się już do tego wracać,powiem krótko nie polecam tego modelu nikomu to strata czasu i pieniędzy,można go sobie śmiało odpuścić ,ja go jakoś dokończę bo już za daleko z nim zabrnąłem.
Pozdrawiam
thorn

--

 
23-08-14 20:04  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 



Post zmieniony (23-08-14 20:08)

 
23-08-14 20:12  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Powiem tak - nie widać na zaprezentowanych zdjęciach aby cokolwiek było robione na siłę, czy nieudane...wprost przeciwnie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-09-14 20:43  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam ponownie zainteresowanych.
Powiadasz Darecki abym wyrzucił to do kosza hmmm... to jest bardzo kusząca propozycja,ale chyba jednak będę próbował to ukończyć co prawda z dużymi przerwami ale jednak :)
Tymczasem parę zdjęć

Do następnego
Pozdrawiam
thorn

 
26-09-14 09:38  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Modelman   

czesc Thorn

Jaką farbą i kolorem malowałeś pokłady ryflowane. PACTRA czy HUMBROL itp. Gotowy kolor czy mieszałeś.

Dzięki
Pozdr

 
26-09-14 10:50  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak mawiał były premier "Mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy a nie jak zaczyna" :-)

Walcz więc, bo naprawdę dobrze Ci to wychodzi, a miec w modelarskim CV, dobrze sklejonego Ise, to naprawde coś !!!

--

Teoretyk ostatnio...

 
26-09-14 15:21  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zwyczajnie pokazujesz, że ten model to tylko baza do sklejenia czegoś ciekawego, wiadomo nerwów przy tym jednak jest (a nie powinno). Ten pokład lotniczy i te ryfle właśnie są tym co ja nazywam niekonsekwencją, co z tego że są ryfle dł ok 25cm, jeśli nie jest uplastyczniona chociażby obrotnica, jeśli chodzi o szyny, to dla nie popsucia efektu nie rób ich tak jak w wycinance.
Prosiłbym jeszcze o foto spodu rufowej części pokładu jeśli to nie problem.
Na koniec ciekawostka: Czemu te lornety(mikroskopy?) są przy samej podporze? Może to jakieś urządzenie do badania jakości stali? :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-09-14 17:53  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Jak to się mówi:
szczęka opada, kapcie spadają.
Pytanko.
Jaka powinna być grubość, części kadłuba( to się chyba nazywa wzdłużnicy)?
W modelu jest opisane jako np. PA3 i PB3,które należy podkleić na tekturę 2mm. czyli razem by było 4mm, ale myślę, że 2mm w sumie starczy. Jak wyszło u ciebie?Zaznaczam, że będę kleił model po taniości, tzn. bez laserów itp.
Twoja relacja relacja motywuje i daje kopa!
Pozdrawiam.

Post zmieniony (26-11-14 18:10)

 
26-09-14 18:56  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
W skrócie może odpowiem
Modelman -na ten model używam pactry oczywiście mieszane, musiałem ze względu na dwa odcienie szarości urobić jaśniejszą i ciemniejszą niemniej bazą była A37

Adam 12-rozbawiłeś mnie do łez z tym mikroskopem do badania jakości stali,takie kazali zrobić to zrobiłem ledwo się na tym pomoście zmieściły
Zdjęć Ci na razie nie zrobię bo przykleiłem cały ten hangar do kadłuba i wyszła z tego wielka ciulnia ,muszę to teraz zerwać i zbudować na nowo w innej kolejności,bo to wstyd pokazywać

Cyryl - uwierz mi żaden opad szczęki czy kapci jedynie ręce opadają na to wszystko,nie klej tego bubla poczekaj aż Adam 12 wyda swoje opracowanie tej pięknej jednostki,ja też czekam , a co do Twojego pytania to ten pokład ma 2 minimetry grubości

Pozdrawiam
thorn

 
26-09-14 23:13  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

To mi ćwieka zabiłeś z tym bublem. Napaliłem się na klejenie tego modelu między innymi po twojej relacji,a i jeszcze Sowa poprawił. Ech... A kadłub podklejony leży.....ale to prezent od żony, tzn.od św. Mikołaja, i nie sądzę aby dał się znowu nabrać na ten sam list;-)
Mam zamiar szpachlować i malować, może coś z tego będzie.
Czekam na kolejne zdjęcia i wytrwałości życzę

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
26-11-14 13:10  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam po długiej przerwie.
Troszku musiałem odpocząć od Ise i modelarstwa ,ale jestem już z powrotem.
Przedstawiam kilka fotek z obecnej sytuacji w jakiej znajduje się rzeczony temat ,czyli japoński pancernik Ise



Mam jeszcze pytanie do posiadaczy tego opracowania,bo nie wiem czy część 204c (tylnia nadbudówka) zagubiłem czy po prostu trzeba sobie samemu narysować?

Dziękuje za uwagę i pozdrawiam

 
26-11-14 17:42  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Świetnie to wszystko wygląda, oglądając drugie zdjęcie myślałem w pierwszym momencie że to jakiś amerykański lotniskowiec.
Piękna robota.

 
26-11-14 18:09  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

thorn1982 , nie posłuchałem się i kleję ten model, ale mimo szpachlowania kadłuba nie mam takiego efektu, cóż brak umiejętności robi swoje.
Pytanko.
Pas demagnetyzacyjny i te pionowe chyba odpływy na kadłubie dorabiałeś na czuja, czy na podstawie jakiś planów? Też bym sobie dorobił bo dodają uroku?
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (26-11-14 18:11)

 
26-11-14 18:25  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dla mnie to jeden z najładniejszych pancerników japońskich,wykonanie miodzio,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-11-14 18:29  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Model robi super wrażenie pomimo, że sporo pracy do końca... więc warto czekać na finał i do tego mgiełka mitu o modelu nie sklejalnym zaczyna się rozwiewać. Dzięki zapałowi towarzyszącemu budowie, który idzie w parze z precyzją na pewno doczekamy końca budowy. Fajnie wychodzi. Dla mnie bomba.

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
26-11-14 18:33  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Greg77   

Thorn część 204c miałeś obok 204a - więc pewnie zgubiłeś. Była po lewej ,trochę wzwyż na arkuszu

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
26-11-14 18:41  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześc thornik !,widac że też ostro pociskasz z tym modelem,konsekwentnie,i bez kompromisowo! już jest co podziwiac,a co będzie dalej? serdecznie pozdrawiam!.

--

 
07-12-14 14:03  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych.
Dziękuje za pochlebne komentarze ,cieszę się że się podoba ,chociaż wszyscy wiemy że to opracowanie pozostawia duży niedosyt i widać pewne braki ,no ale cóż trzeba to zakończyć.
Cyryl umiejscowienie odpływów jak i pasa demagnetyzacyjnego oparłem na fotkach jakiegoś gotowego modelu ,w relacji Adama 12 był link odnośnie Ise w większej skali,ale teraz ta strona już nie działa ,a szkoda bo można było wiele rzeczy podpatrzeć i dodać potem do swojego modelu,co ciekawe skopiowane zdjęcia z tej galerii zniknęły mi z kompa ,nie wiem czy ja mam jakiś dar gubienia czy co.
Parę fotek co dokonałem w ostatnim czasie
6 zestawów 127mm artylerii są z Yamato ,które skleiłem jakieś 5 lat temu plus dwa musiałem dorobić z ksero gdyż potrzeba ich 8 , jak zwykle to co oferowała wycinanka to...........eh szkoda gadać


Greg77 dzięki ,części znalazłem były na arkuszach ze szkieletem .
Zacząłem prace nad rufową nadbudówką ,ale znowu pojawiły się pewne trudności i na razie się wstrzymuję z kontynuacją ,czekam na propozycje specjalisty w dziedzinie Ise ,mam nadzieję że nie pozostawi mnie w tej kwestii
A oto co do tej pory zrobiłem


Pozdrawiam

--

 
07-12-14 14:42  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Aż miło oglądać relację tak klejonego modelu. Podziwiam Twój talent.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-14 15:38  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

A mail dotarł ?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-12-14 16:43  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam Adamie
Tak dotarł i dziękuję za podjęcie inicjatywy
Pozdrawiam

Post zmieniony (07-12-14 16:44)

 
07-12-14 17:06  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dzięki za podpowiedź, podpatrzę raz jeszcze jak u ciebie to wygląda, mam też zdjęcia modeli plastikowych, więc na moje możliwości wystarczy.
Jeszcze raz pochwalę jakość klejenia twojego modelu, w standardzie skleić go to sztuka ja maluję i szpachluję, a efekt jest przeciętny.
Pozdrawiam i czekam na kolejne aktualizacje.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
07-12-14 21:54  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć Staszek!
Widzę, we Francji słonecznie:) Nie to, co u nas.
Robota standardowo świetna. Te wyciągarki nawet bardziej zdetalizowane niż w Fuso.
Co do stanowisk 127 mm. Dwa zestawy mają więcej detali od pozostałych. Tak zostawiłeś?

I jeszcze jedno pytanie. w innym wątku piszesz, że chcesz zabrać się za Nagato. Cieszę się, bo fajnie będzie zobaczyć go w Twoim wykonaniu, ale co z Kagą? Odpuścileś sobie?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-12-14 00:15  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Cześć Radek
Tego słońca trochę jest, w końcu to Francja
Co do dział 127mm chyba już tak zostaną te dwa stanowiska są robione ostatnio ,jadę z tym modelem już po skrótach wykorzystuje części z innych modeli by jak najszybciej zakończyć tą pomyłkę .
Co do Kagi to muszę się przyznać że spartoliłem kilka kwestii między innymi poprzez złe odczytanie planów ,ale los jej nie jest przesądzony,teraz głównie za Twoją nauką koncentruję się na jednym modelu i dążę do jego ukończenia,a Nagato już chyba masz więc się chyba nie dziwisz że się tak na niego grzeję :):):)
A tu jeszcze jedna fotka co zrobiłem w niedzielę bo to patrzę już poniedziałek


Pozdrawiam

 
14-12-14 15:20  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pomimo błędów, które są w tej wycinance wyciskasz z niej maksa.
W przyszłości chciałbym skleić Ise, ale nie wiem czy poczekać do wydania Adama czy kupić z Answera.
Adamie 12, kiedy planujesz wydać Ise?

Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
14-12-14 20:40  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no właśnie Adamie...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
14-12-14 21:43  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Uuuu wywołują mnie do tablicy, chyba Thorn nie ma nic przeciwko :)

Pytanie trudne bo sam nie znam odpowiedzi, do sklejalności doprowadzona jest dopiero pagoda, czyli numeracja części i instrukcja, reszta to kwestia mojej weny i możliwości. Wiadomo nie zawsze jest czas, np. Akurat mam remont i bałagan, ciężko sie skupić na modelu jak człowiek ma w głowie to ile trzeba kupić farby itp itd. Z resztą na ukończeniu jest Hornet jeśli chodzi o części, więc chciałem się na nim skupić, ale to za rok :) jak remont skończę, tymczasem żeby nie zapomnieć jak to się robi kleje sobie taki tam modelik na luzie. Oczywiście jak wrócę do Ise, to na pierwszy ogień idzie nadbudówka rufowa :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-12-14 00:40  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Cóż ja mógłbym mieć przeciwko ,zwłaszcza Tobie Adamie jak Ty w tym temacie jesteś guru,a na nadbudówkę rufową czekam z małą niecierpliwością :)
A żeby post nie był taki pusty oto dwa zdjęcia wieży C ,brakuje jeszcze parę detali,ale nie wiele się będzie już różnić od ostatecznej formy

Pozdrawiam

 
15-12-14 08:57  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Relingi sam robisz czy z "gotowych" korzystasz?

--

Post zmieniony (15-12-14 13:48)

 
15-12-14 20:38  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Fajne zabaweczki. No i czyściutko jak zawsze :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
15-12-14 21:07  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wieża świetnie wykonana. Tak jak i cała reszta. Zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-12-14 23:25  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może żeby było szybciej zeskanuje wycinankę naniosę poprawki i trochę ją urozmaicę, bo czekanie na moją wersję będzie wymagalo troche cierpliwości.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-12-14 00:13  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Dziękuję za opinie i zainteresowanie
Cyryl relingi sam robię ,dla mnie te laserowe są za grube i zbyt szablonowe chodzi mi mało naturalne
Adamie jak najbardziej jestem za takim rozwiązaniem ,bo głównie chodzi o bryłę w miarę pasowalną, podpory, kształt platformy na pelotki ,zabudowy z dalmierzem i maszt z tymi pomościkami.Resztę detali uzupełnie w miarę swoich możliwości na podstawie Twojej relacji,a wiesz ,ostatnio siedzę dość intensywnie by temat jak najszybciej zakończyć
Pozdrawiam

 
05-01-15 21:44  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam


Życzę wszystkim tu na forum wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015,przede wszystkim wiele sukcesów modelarskich :)
Pozdrawiam
Stanisław Urbaniak

 
05-01-15 22:49  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam,
ten biały materiał- to co to dokładnie jest?
Te działa to majstersztyk.

Pzdr.
Tomek

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
05-01-15 23:23  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Żaden tam majstersztyk Tomek,te białe pokrowce są z torebek herbacianych delikatnie nasączone BCG dla lepszego uformowania ich.
Pozdrawiam

 
06-01-15 01:00  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć Staszek.
Widzę, że jednak motywacja do klejenia jest :) To świetnie. Bardzo ładne te wieże, tylko te pokrowce mogłyby być ciut grubsze, bo lufy lekko prześwitują, choć możliwe że to światło daje taki efekt.
Stopnie na dachach to drut, czy są wytłaczane?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-01-15 11:45  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wieże super. Materiał na pokrowce z herbatek dobry tez go stosuję.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
06-01-15 12:03  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dopracowane elementy.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-01-15 12:58  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam i dziękuje
Radek masz rację ,niestety przy mechanizmie podnoszenia luf ciężko upchać dwie warstwy torebki ,do tego jeszcze ten BCG trochę to sprawił,stopnie na dachu są z rezerwy koloru ,
Motywacja do klejenia się dopiero teraz rozpaliła jak ustawiłem te wieże na swoich miejscach,w końcu coś mi się zaczyna podobać ten model
Pozdrawiam

 
19-01-15 22:22  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Mała aktualka
Zacząłem uzupełniać na gotowca część dziobową ,relingi i druciarnia jeszcze nie pomalowana i nie uformowana ostatecznie.


Pozdrawiam

 
20-01-15 01:57  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Relingi z czego robisz ?? Górne wydają się jakby "plecione" - jakiś gotowiec czy sam skecasz :-)
Pzdr

 
20-01-15 15:37  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No jak ładnie urozmaicone burty, mimo małych trudności :) będzie fajny model.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-03-15 22:43  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam

Pozdrawiam

 
30-03-15 09:09  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To będzie piękny model. Już teraz to widać a jak dodasz parę "pikantnych" szczegółów, będzie rewelacja :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
25-04-15 21:19  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Kawałek dalej

i w kupie

Pozdrawiam
N.b.p.J.C.

--

 
26-04-15 09:50  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Koronkowa robota. Mogę tylko podziwiać bo sam niestety takiej drobnicy nie dałbym rady zrobić.
Tylko ten hak chyba trochę za mało... groźnie wygląda ;-)
Nie wiem jak wyglądał oryginalny hak (choć pewnie wszystkie są do siebie podobne) ale ten Twój wygląda trochę tak jak haczyk na wędce ;-)
Bardzo delikatnie i mało solidnie a pewnie był to kawał metalu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-04-15 10:38  Odp: [Relacja] ISE japoński pancernik-hybryda 1:200 Answer
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Piękny model wychodzi. Mam pytanie do znawców tematu: czy mógłby mi ktoś z Was podpowiedzieć jakiś model japonskiego okretu w miarę łatwego który mógłby skleić modelarz z zerowym doswiadczeniem w okrętach?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024