FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-08-13 11:22  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Witku, jak też na mejla proszę... Rozumiem, że firma daje tylko akwarium z pleksi, a podstawę należy samemu dorobić?

 
21-08-13 12:39  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Izmod   

A jakiej grubości pleksi stosują?

 
21-08-13 19:02  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Moja gablota jest wykonana z pleksi 3 mm. Być może jest wybór grubości pleksi ale ja postanowiłem zaufać fachowcom. Gablota jest wzmacniana w najdłuższych rantach zaokrągleniem i można ją zdejmować samemu a ze szklaną miał bym problem.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-12-13 17:37  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Izmod   

W sklepie pojawiły się dzisiaj nowe rodzaje podstawek.
Dzięki nowemu frezowi pleksi można teraz łączyć z gablotką nakładając je na zewnętrzną stronę eksponowanego miejsca. Tak to wygląda:



A tutaj LINK do produktów.

Kolejne dwie podstawki skierowane są bardziej do modelarzy figurkowych oraz miłośników gier bitewnych, ale zgrzeszyłbym nie pokazując ich tutaj.


LINK do produktu.


LINK do produktu.

Kostki wykonane są z sosny, pierwszy model przeznaczony jest dla osób, które mają ochote po eksperymentować i stworzyć własną podstawkę. Drugi model jest oklejony ozdobnym fornirem. Jest to gotowa podstawka na, której można eksponować swoje dzieło.

Tak jak pisałem otwierając ten wątek, podstawki wykonuje sam począwszy od zakupu tarcicy dębowej u stolarza. Możliwe są dowolne zmiany, według własnego gustu.

Zamierzam niedługo wprowadzić na stronie opcje zakupu samych gablot. Sporo takich zamówień miałem pleksi jakie stosuje to 2, 3, 4 , 5 mm w zależności od życzenia klienta.

Pozdrawiam oraz życzę spokojnego i nie wietrznego weekendu.
Piotr Olczyk

--

 
07-12-13 17:53  Odp: [N] Podstawki + gablotki
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja również robię gabloty pod wymiar, pleksi lub szkło. Podstawa drewno lub płyta fornirowana. Gabloty można zobaczyć w relacjach moich okrętów i samolotów.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-12-13 23:35  Odp: [N] Podstawki + gablotki
Izmod   

Tak na przyszłość planuje się nauczyć robić gablotki z białego szkła. Teraz jeszcze mam sporo pomysłów z pleksi i drewnem :) Po świętach pewnie będą listwy z frezem do obijania dioram (sklejke by wypadało też oferować) no i frez z kątem 45 stopni do robienia miejsca na tabliczkę.
Tak jak Pan ZbiG mówi, waga jest straszna, a przy transporcie koszta rosną, ryzyko potłuczenia też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024