FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-08-13 14:48  [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zgodnie z zasadą "od przybytku głowa nie boli" w najnowszym, siedemnastym numerze Kartonowej Kolekcji opublikowany został model samolotu myśliwskiego F-104G Starfighter. Jest to zarazem pierwsza "rura" w przeszło sześcioletniej karierze wydawnictwa. Numer nieco opóźniony, bo raz, jak to zwykle bywa projekt wymagał od autora więcej pracy niz to na początku sie wydawało, dwa mamy sezon ogórkowy, no i trzy nawet wydawcom zdarza się chorować.
F-104 Starfighter często jest kojarzony z licznymi katastrofami. Z tego też powodu samolot otrzymał niechlubny przydomek "latającej trumny" lub "twórcy wdów". Było to wynikiem przede wszystkim nietypowych charakterystyk maszyny, które od pilota wymagały niezwykle dużego skupienia podczas lotu. Samolot dawał się łatwo przeciągnąć a lądowanie odbywało się przy dużej prędkości i równie dużym kącie natarcia. Jednocześnie F-104 był jednym z najbardziej rozpowszechnionych samolotów naddźwiękowych na świecie i pierwszym seryjnym, który przekraczał dwukrotną prędkość dźwięku. Posiadał dużą prędkość wznoszenia i niezłą skalę przyspieszeń. Był też pierwszym samolotem bojowym wyposażonym w sześciolufowe działko M-61 Vulcan.
Model przedstawia maszynę z pułku JBG 34 Luftwaffe użytkowaną w drugiej połowie lat 60-tych w charakterystycznym, segmentowym kamuflażu z tego okresu.



Kilka informacji odnośnie tego numeru KK i samego modelu. Skala 1:33. Autor modelu: Paweł Mistewicz. Objętość zeszytu: 10 arkuszy kartonu offsetowego formatu A4 z elementami modelu ( w tym 8 kolorowych). Całkowita liczba części kartonowych: 674 szt. Model dość trudny w budowie kierowany do zaawansowanych modelarzy. Replika delikatnie waloryzowana graficznie. Lotki, klapy i ster kierunku zaprojektowane jako oddzielne elementy. Płytowy ster wysokości do zainstalowania w dowolnym położeniu. Konstrukcja kadłuba mieszana - segment kabinowy i środkowy oparty na szkielecie, pozostała część kadłuba "na jedną wręgę". Model można wykonać ze schowanym lub otwartym podwoziem. Kartonową replikę Starfightera można "uzbroić" w cztery podwieszane zbiorniki paliwa lub alternatywnie 2 pociski rakietowe AIM-9B Sidewinder.
Zawartość numeru:
- elementy modelu (10 arkuszy kartonu offsetowego),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (6 stron, w tym 3 z rysunkami montażowymi),
- rysunek zestawieniowy modelu (1 strona).

Numer KK z modelem F-104G tradycyjnie będzie dostępny w salonach Empik od soboty 10.08.2013 (przez 90 dni), sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna zeszytu 30 zł. Dla potrzebujących przygotowany został zestaw tekturowych elementów wycinanych laserem (cena 21 zł). Więcej informacji jak zwykle na stronie wydawcy.
Poniżej okładka i zdjęcia modelu roboczego.



Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
09-08-13 15:13  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ładnyyyyyyyy :) i pewnie dopracowany jak zawsze.
PS Jesli mogę , człowiek je oczami , ( również klei :) ) Na stronie KK sylwetki modeli zdaja mi sie psuć reklamę ,sa nieciekawe , ubogie , zdjęcie modelu np dałoby lepszy efekt ale na pewno nie to co jest teraz . Jak mówią reklama dźwignią handlu. Autor ma znakomitą renomę ale marketingu nigdy za wiele , szczególnie jeśli można to zrobić niewielkim kosztem , dla tych co projektanta nie znają i kupują oczami.
Pozdrawiam u mnie w empiku pewnie sie pojawi w poniedziałek.

--

Post zmieniony (09-08-13 15:52)

 
09-08-13 15:33  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Paweł 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Mistrzowskie wykonanie...

Pogratulować

 
09-08-13 16:25  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie tam się podoba tak jak jest na stronie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-08-13 19:14  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Super .Super .to mamy teraz w czym wybierać . Pan Paweł wersja G kontra Pan Łukasz wersja C.

Post zmieniony (09-08-13 19:17)

 
09-08-13 19:29  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to sypnęło starfighterami. Jeśli będę miał okazję to zakupię wydawnictwo p. Mistewicza. Najbardziej cieszy mnie jednak to że p. Paweł przekonał się do publikacji odrzutowców w swoim wydawnictwie.

--
PZDR!!

 
09-08-13 19:45  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

nie wytrzymam , kupie

 
09-08-13 20:45  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

O której jutro otwierają te super sklepy? Lecę już zająć kolejkę. Po prostu piękny. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
09-08-13 22:07  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jedyne co bym zmienił na stronie wydawcy. To żeby tło przy rysunkach profilowych zmienił bym na białe.

A co do modelu. Szkoda że stożek jest podzielony na dwa segmenty. U Łukasza F. jest to lepiej zrobione, czyli jako jedna cześć/segment.

Post zmieniony (09-08-13 22:19)

 
10-08-13 08:42  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Niestety Bizonie, ale nie masz racji. Według rysunków technicznych stożek musi być podzielony na 2 części. Poniżej przedstawiam ci rysunek jeżeli będzie wykonany z 1 części zamiast dwóch. Gołym okiem widać że nie może być on tak skonstruowany. Więc wszytko na to wskazuje że to Paweł zrobił poprawnie ten stożek :D

 
10-08-13 11:41  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Czemu musi?
Owszem wg planów stożek nie jest równy, tylko patrząc na model lepiej on by wyglądał jak by był wykonany jako jedna część. Nie tworzy w modelu nie potrzebnych załamań.
W tym modelu jeśli miałby być tak dokładnie odtworzony stożek, to on musiał by być podzielony na 3-4 segmenty. Pytanie, tylko po co robić dodatkowe ślady łączenia?
Zresztą promień ugięcia stożka jest bardzo znikomy i w modelu mało widoczny.
I jeszcze jedna uwaga do twojego rysunku. Wiesz że, projektując model stożka wykonujesz go jako stożek ścięty. Rysując linie powinieneś uwzględnić rurkę pitota.


I jak widać na moim rysunku linia pokrywa się linia na planach.

Żebyście nie myśleli że, faworyzuje model Łukasza Fuczka. Chodzi mi jedynie o estetykę modelu.
Zresztą Pan Paweł może w kolejnym modelu i też na stronie dać taki stożek do zrobienia jako jeden element. Każdy wtedy zdecyduje jak wykonać tą osłonę.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-08-13 11:58  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Może i estetycznie, ale poniektórzy doczepią się do wierności:D Uwierz nie jeden się znajdzie.
PZDR

Post zmieniony (10-08-13 11:59)

 
10-08-13 12:10  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Pewnie i tacy się znajdą. Wiec też napisałem to aby Paweł dodał możliwość zrobienia stożka jako jeden element.
I jak w każdym modelu są plusy i minusy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-08-13 12:12  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Bizonnie czyżbyś miał jakiś "problem" z wyborem? Możesz sobie nabyć co chcesz lub poczekaj na wersję 8-mio segmentową. ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-08-13 12:21  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie mam problemu z wyborem. Bo kupię wszystkie 3 wersje. Chodzi tylko o pewne rozwiązania.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-08-13 12:22  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
kari   

... wiecie jak to nazwać; tę waszą rozprawkę nt. "stożka" - ściąganie skórki z gwnua.
... to jest tylko projekt (ilu autorów, tyle projektów), to jest tylko papier (pewne ograniczenia dotyczące formowania i nadawania realnego kształtu), i na koniec ; czy takie "bzdury" mają wpływ na przysłowiowy "tor lotu pocisku"? ... nie, bo patrząc na "wizje" konstrukcyjne "stoczwórek" Pawła i Łukasza nikt ich pomyli z innymi "rurami".
--------------------------------------------------------------------------------------

 
10-08-13 14:18  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja bym raczej powiedział, że na kulistość ziemi ma to raczej wpływ znikomy lub żaden.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-08-13 19:58  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Byłem dzisiaj w Empiku no i niestety brak w zasobach:(

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-08-13 20:19  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Mnieczysłaf   

Na ten model tego autora czekałem.
Ciekawe kiedy ten sam temat pojawi się też na stronie pewnego wiodącego i słynnego z nieszablonowych pomysłów wydawnictwa...

Mnietek

 
10-08-13 20:27  Odp: [NOWOŚĆ] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mnieczysłafie, pierwszy wpis i od razu ................

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
11-08-13 19:38  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Barbarossa 

 

Widziałem dziś w W-wie, nie kupiłem tylko dletego że rury z tego okresu to nie moja bajka.

Edytorsko i kolorystycznie KK jest dla mnie obecnie najlepszym wydawnictwem. Super wygląda delikatna waloryzacja, wszystkie (chyba?) napisy eksploatacyjne itp. Kolory są żywe i nasycone, co rzuca się w oczy szczególnie w czerni krzyży w modelach F-104G i Fw-190 z AH leżącego po sąsiedzku. Już tradycją jest, że czerń AH przypomina bardziej ciemny szary...

Trzymam kciuki za kolejne projekty i życzę zdrowia Panu Pawłowi, żeby więcej opóźnień nie było:)

--
per aspera ad astra...

 
11-08-13 20:45  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Też widziałem dzisiaj w Arkadii. Również nie kupiłem bo zapewne nabędę od autora razem z laserami. Paweł tworzy coraz lepsze modele, co bardzo mnie cieszy. Waloryzacja jak dla mnie troszkę, za delikatna, ale to kwestia gustu, dużo bardziej podobało mi się to w ostatnich Po2 i Hurricane. Kolory fantastyczne, druk również. Dzielenie nosa na 2 segmenty to jak najbardziej trafiony pomysł, chociaż ten element w surówce jest sklejony niezbyt zachęcająco. Gorąco polecam ten model po wstępnym wglądzie!

 
11-08-13 22:50  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja kupiłem dziś w Empiku na Marszałkowskiej, razem z nowym Kartonowym Arsenałem. Niewiele brakowało a z półki zgarnąłbym jeszcze Andersa z Model-Kom ale opanowałem się na szczęście. :)

Musze przyznać, że zeszyt prezentuje się bardzo ładnie. Wygląda na to, że mamy kolejny udany model.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-08-13 07:04  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A u mnie wczoraj jeszcze pusto

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-08-13 17:19  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Mam, mam, MAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!
Nawet nie ma co się rozpisywać, po prostu wielkie szczęście mnie ogarnęło.
Teraz tylko w wersji USAF oraz jakiś japoński lub z coś europejskiego (Włochy/Turcja).

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-08-13 18:16  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Byłem kupić a że jeszcze nie było , to kupiłem łosia z 74 i szpaka .

 
12-08-13 19:31  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Fantastyczne opracowanie. Też zakupiłem. Nie mogłem się powstrzymać, choć poczekalnia pęka w szwach, a klejenie idzie baaardzo powoli :)

 
12-08-13 19:55  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Medox   

Niestety Ja wróciłem z pusty,mi rękoma. W Bielskim "Sarnim Stoku" nie ma śladu po F- 104.

 
12-08-13 21:58  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Moje modły zostały wysłuchane. Brawo Panie Pawle. To mi się podoba, a co mam na myśli?
To że został dodany rysunek z którego możemy wykonać kopytko do tłoczenia kabinki.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-08-13 22:28  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-08-13 22:49  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wrzuci ktoś jakieś fotki?

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-08-13 11:53  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W Polo Markecie jeszcze nie ma - niewyobrażalny żal, aż nie wiem, czy mam tę nowość nazwać kotletem, czy nowalijką. Autor tego modelu chyba się nie lenił i zrobił więcej napisów eksploatacyjnych co powinno cieszyć tych ,którym nie wszystko jedno co kleją : )

 
13-08-13 12:41  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oki to ja wstawiam kilka fotek zrobionych komórką, zakupiłem dziś we wrocławskim empiku. Wszystko pięknie, ale zwróciłem uwagę na jeden niuans - kolor zielony na skrzydłach (Arkusz nr 8) wydaje mi się ciut ciemniejszym od reszty na kadłubie. Może tak ma być nie wiem, aż tak się nie znam.




--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-08-13 22:45  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obejrzałem w Empiku model F-104. Jest to jeden z najlepszych modeli kartonowych "rur" z dotychczas wydanych. Taki akurat : i doskonale opracowany konstrukcyjnie i dobrze opracowany graficznie, czytelne rysunki, dobra jakość. Gartulacje dla AUTORA i zarazem Wydawcy.
Panie Pawle a może by tak wziąć na warsztat F-106 - słynną Szóstkę, tyle czasu czekaliśmy na dobre modele F-104, pora na F-106....

 
14-08-13 11:17  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Paweł 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Czy w empiku dostanę do niego wręgi laserowo wycięte?
Jeżeli nie to będę musiał zamawiać :)

 
14-08-13 11:46  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Paweł tylko na zamówienie bezpośrednio u wydawcy.

 
17-08-13 07:55  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Kapitalny. Chyba trzeba kupić... ;)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
17-08-13 23:07  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dla chętnych - wykład o tym samolocie Pana Jana Hoffmanna, jutro w Muzeum Lotnictwa w Krakowie godz. 12.00.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-04-22 23:47  Odp: [Nowość] F-104G Starfighter - Kartonowa Kolekcja nr 17
Azawakh   

Jeden z najlepszych Starfighterów we wszystkich skałach i tworzywach
. Jakiś czas temu miałem zamiar go kupić, przeskanować i wykonać z plastiku z płytek Eberhreen 0.13 mm ale zrezygnowałem z tego pomysłu chociaż widziałem warsztaty z budowy modeli plastikowych z wykorzystaniem elementów wycinanki (AN-2 Orlik oraz ekranolan Łuń).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024