FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-08-13 11:13  [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam wszystkich!
ASKOLD opuścił stocznię, pochylnia zwolniona… a, jak mówią, natura kiepsko znosi próżnię!
Zaglądając na fora modelarskie zauważyłem, że kilku kolegów wzięło się za rosyjską kanonierkę KORIEJEC, która zasłynęła (wraz z krążownikiem WARIAG)jako pierwsza ofiara wojny japońsko-rosyjskiej 1904 – 1905r

Ten niewielki, ale zgrabny okręcik urzekł mnie swoją sylwetką i jednocześnie nietypową konstrukcją… a właściwie typową - dla okresu przejściowego, z napędu żaglowego na parowy. Już kilka lat temu trafiła w moje ręce wycinanka Bumażnego Modelirowanija, opracowana przez Aleksandra Kustowa. Zaintrygowany trochę nietypowa konstrukcją szkieletu kadłuba (jak później się przekonałem – charakterystyczną dla tego autora) zacząłem kleić; oczywiście, po przeskalowaniu na kserokopiarce do właściwej skali, gdyż model wydrukowany został jako duży, w podziałce 1:200.
Szkielecik składał się bardzo sympatycznie, wszystko pasowało, ładnie obrazował smukłą, zgrabną sylwetkę okrętu. I, jak to mi się zwykle zdarza… powędrował na dłuższe „leżakowanie” na dnie szafy, z opcją…”kiedyś na pewno dokończę!”
No i to „kiedyś” chyba nastąpiło!
Tradycyjnie zacząłem od części podwodnej – o dziwo, wszystko pasowało idealnie!


Post zmieniony (09-08-13 11:14)

 
09-08-13 15:15  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Edekyogi 

 

Czyli to będzie 1/400?
Trzymam kciuki! Na pewno będzie fajnym uzupełnieniem do Askolda.
A jak Askold - to i Wariag i Aurora.... ;-))

 
12-08-13 09:28  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

1. Oczywiscie, że w jedynej właściwej skali okrętowej!

2. oj, tam było duużo ciekawych okrętów... Piereswiety, Nikołaje, Nawariny, Retwizany, Orioły i cała masa innych...!
:-)

 
16-08-13 13:22  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zgrabna, „jachtoidalna” linia kadłuba, zdradzająca wielorybią proweniencję linia burt na dziobie , okrąglutki kuperek… az korcą do popieszczenia...znaczy oklejenia! Grzechem byłoby to zepsuć to cacko, mimo potencjalnych trudności w odtworzeniu tego w płaskim kartonie!
Po podszlifowaniu i wygładzeniu szkieletorka, wycięciu elementów i ukształtowaniu poszycia, zamontowaniu i oszkleniu bulajów przyszedł czas na pierwsze przymiarki na sucho:


Cóż, na razie wygląda wszystko obiecująco…

 
21-08-13 22:15  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Edekyogi 

 

W wielu kręgach modelarskich modele marynistyczne wykonane w podziałce 1/400 zaliczane są już do tzw. mikromodeli.
Popularyzatorem tej podziałki był nieodżałowany Stanisław Katzer, autor książek "Mikromodele" i "Mikroflota".
No a królem mikromodelarskiej podziałki 1/1000 jest niewątpliwie Janusz Skulski http://www.ijnwarship.com/Japanese%20Warship%20Models/Model%20006%20-%20Takao.htm

 
22-08-13 09:10  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

ZbiGu, dziękuję, że pozwalasz mi budować modele nieco bardziej... eee... kompaktowe!
Ze swojej strony mogę tylko wyrazić uznanie dla Twoich "gigantów"! Nic nie poradzę, że większą przyjemność sprawia mi zbudowanie maleństwa, które mogę wziąć w dłoń, niż olbrzyma, dookoła muszę się nabiegać w celu obejrzenia!
Edekyogi: nie zapominaj, proszę, o Andrzeju Brożynie i Grzesiu Terpińskim z Krakowa, też specjalizujących sie w tysiączce... http://www.warshipreplika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=36
Ich prace też oglądających "rzucają na kolana", pomyśl np. o wykładaniu pokładów modeli własnoręcznie docinanymi deskami...!

--

 
22-08-13 10:06  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To zdjęcie mnie dobiło:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-08-13 13:24  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

OSTOJA nie wiedziałem, że Japończycy robią takie duże zapałki :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
22-08-13 14:41  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Niby oklejki poszycia pasują, dużych szpar nie ma… Ale okolice stępki na rufie, spasowanie dziobu troszkę jest „nie tak” – chyba jeszcze tego nie opanowałem jak trzeba. Niezbędny dobry retusz newralgicznych okolic - to też mi nie wychodzi jak trzeba !
Nie ma wyjścia – całe podwodzie do malowania, ułatwi to też później sprawę przy wykańczaniu (ster, wały śrubowe, stępki przeciwprzechyłowe), bo tam to bez retuszu w ogóle nie ma szans.

Nawet praktycznie obyło się bez szpachlówki – kolejny uniżony ukłon stronę p. Kustowa!

 
22-08-13 14:45  Odp: [R]Rosyjska kanonierka KORIEJEC - Bumażnoje Modelirowanije
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Majkel 91: tę zapałkę sklejały trzy pokolenia japońskich modelarzy...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024