FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-05-08 22:53  [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Chciałbym zaprezentować model Betty wykonany bardzo dawno z wydawnictwa GPM.



Jest to jedyny (oprócz ostatnio zwodowanego Yamato) model, który przetrwał burze i zawieruchy.
Model wydano na papierze kredowym niemniej kleiło sie go dobrze.Model posiada parę defektów które są pozostałościami po wspomnianych burzach i zawieruchach.











Miłego oglądania

--

Post zmieniony (19-02-13 20:09)

 
26-05-08 23:10  Odp: [Galeria]G4M2 Betty
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Naprawdę elegancko wygląda, gratulacje :)

Pozdrawiam serdecznie


Post zmieniony (26-05-08 23:17)

 
27-05-08 08:39  Odp: [Galeria] G4M2 Betty - GPM
Monster sQbee   

Z uśmiechem do GPM - a może nowe wydanie ?

 
20-06-09 10:56  Odp: [Galeria] G4M2 Betty - GPM
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Fajnie wyglada:)

Ta walorka oryginalna czy sam robiłeś??

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
20-06-09 11:50  Odp: [Galeria] G4M2 Betty - GPM
Seweryn 

 

Pięknie Ci wyszedł. To klasyk przez duże K. Pamiętam jak czekałem na niego, a listonosz nie przychodził. Zamawiałem jeszcze w GPMie przez kartkę pocztową. To były czasy ;)

--
Seweryn

 
20-06-09 18:49  Odp: [Galeria] G4M2 Betty - GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Przemek i Seweryn, cieszy że mój model zainteresował Was. To już naprawdę leciwy model ale uchowany z pożogi wojennej bo jego sylwetka jest niepowtarzalna.Walorka juz była zrobiona w tym modelu. Karton kredowy.Może w końcu jakis wydawca się zlituje i wyda ten model w wersju uaktualnionej.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-06-09 09:44  Odp: [Galeria] G4M2 Betty - GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czy to może model, który można było oglądać na tegorocznym WSMK? Wygląda,że tak...
Na żywo wyglądał jeszcze ciekawiej - można było ocenić wielkość... ;-)
A do apelu o wznowienie/podrasowanie tematu przyłączam się obiema łapkami!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-06-09 10:03  Odp: [Galeria] G4M2 Betty - GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Mariusz
Tak model był prezentowany na WSMK, i pomimo leciwego wieku nadal wzbudza ciekawość.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-06-09 15:35  Odp: [Galeria] G4M2 Betty - GPM
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ten temat może poruszyć jedynie Orlik. Ostatnio współpracuje z Panem Grzelczakiem i wydał kilka dwusilnikowych maszyn.

--


 
07-08-13 08:40  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Sorki za odgrzewanie staroci ale to juz ostatni (jak na razie ) zalegly obrazek modelu ,,in action".
Oczywiscie leciwa Betty przedstawiona w ciekawym ujeciu (znawcy byc moze doszukaja sie podobienstwa do rzeczywistych zdarzen).
Moglem jeszcze nad tym popracowac ale jak mowie to ma byc mile dla oka bez doszukiwania sie szczegolow.

Sorki za pisownie uzywam eng klawiatury.
Fotki poprawione nieco.





--

Post zmieniony (07-08-13 14:23)

 
07-08-13 10:39  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
Panda   

Wielkim znawcą być nie trzeba.
Prnce of Wales w tle, czyli Kuantan.

 
07-08-13 10:42  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie tylko pogromca PoW, ale i postrach amerykanów. Tyle namieszał, że aż chciałoby się go skleić :)

Co do fotek, jakbyś zrobił na świetle słonecznym byłby o wiele lepszy efekt, tak wygląda jak z nocnego bombardowania, ale mimo wszystko fajnie, że bawisz się w takie rzeczy, może gdyby więcej pracy w to włożyć, nadawałoby się na okładkę modelu. Wiadomo by było czego się spodziewać po sklejeniu, a i na pewno lepsze to niż samo zdjęcie z sesji na okładce...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-08-13 11:29  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
FloggerB   

Osobiście bardziej podoba mi sie Ił-4 - ale gdyby GPM wznowił to wydanie nawet bez uwspółcześniania - czytaj bez ....dyliona części to i tak by się sprzedał.....
A supermodelarze i tak sobie dorobią papierośnicę drugiego pilota, która w tym egzemplarzu była wpół wsunieta w kieszeń jego fotela po lewej stronie ;)

Post zmieniony (07-08-13 11:35)

 
07-08-13 12:28  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Adam oczywiście jakbym się przyłożył to obrazek byłby cymes, ale ma być szybko i ciekawie.
Może kiedyś pokuszę się o jakieś arcydzieło. Robię to dla siebie , a co innego robić na okładki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-08-13 20:57  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejne świetne ,,autentyczne" :) zdjęcia w Twoim wykonaniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-05-15 20:05  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A tak se wyciągnąłem z czeluści ten niezwykły i rzadki model :))) . A co ? :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-05-15 18:21  Odp: [G] G4M2 Betty - GPM 1/33
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Jorzik efektowny i potężny jeśli chodzi o wymiary to model. Mimo tego, że dawno go wykonałeś, przyciąga uwagę i miło popatrzeć. Wydaje mi się (mogę się mylić), że model widziałem na zdjęciach jednego z wcześniejszych wystaw WSMK we Wrocławiu.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024