FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-08-13 17:04  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cieszę się że ptaszysko wywołuje pozytywnw emocje, co zaś tyczy się układu zegarów to jest to działanie celowe sprawdzaliśmy przed naświetlaniem i pozycja wszystko na zero prezentuje się mało atrakcyjnie dla oglądającego. A w tym układzie ,, decha " żyje. Poza tym kto powiedział że model będzie prezentowany na stojąco :)

 
05-08-13 19:01  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

W powietrzu nikt wysokościomierza nie zobaczy
Robisz cała mechanike z drążka?
a pogadaj może 2 zestaw by się w promocji dla mnie znalazł ja robię takie od około 1 metra i mam doświadczenioe w balsowych gumówkach i A1 z planów.
zegary robiłem metodafotograficzną na błonie filmowej Foton i rosyjskich mam 2 powiekszalniki 1 czeski kolorwy Magnifax4 i polski podróżny Beta nowa z lat 60 tych PZO Warszawa Grochowska 320 obecnie pracuję na czeskiej chemii Foma Bohemia i fotobumadze uniwersal1 ipapierachze starych zapasów z Kijowskich zakładów swiatłoczulnych materiałów foton

robie tak np tablice przyrządów i zegary podświetlane - w zależności od skali

Post zmieniony (05-08-13 19:04)

 
05-08-13 19:27  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spokojnie, powoli. Ptaszysko będzie modelem poglądowym tzn częściowo opłótnionym i oklejonym, wszystkie mechanizmy jak najbardziej będą pracować będzie nawet instalacja odgromowa ( na tyle ile pozwoli oklejka ) a podstawka będzie tak skonstruowana by można było mieć ogląd na cały model. Co do zegarów to napisz proszę na e-maila Twój adres to jak najbardziej Ci taki zestaw wyślę:



--

 
05-08-13 19:54  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modellot napisał: ... polski podróżny Beta nowa z lat 60 tych PZO Warszawa Grochowska 320.

Ha, ha ,ha też taki mam kosztował wtedy (lata 60-te) 450 zł. Gdzieś się jeszcze "wala" po piwnicy. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-08-13 20:29  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Paweł ja chce kupić całą Srokę do sklejania w laserkowej wersji tak jaką ty masz . jak co to popytaj ? W drafmodelu jak masz lepsze kontakty mam parę od nich modeli ale nie poleipłem jeszcze.
Widziałem kiedyś ,że kilka lat temu była ten model - niestety mnie wtedy na miejscu nie było l.I nawet o tym nie wiedziałem .

 
05-08-13 20:48  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A busola to czemu płaska jest?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-08-13 21:38  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modellot - z tego co się orientuję to wystarczy do Draf Modelu zadzwonić i zamówić. Wysłaliśmy Panu Rafałowi kilka klisz z zegarami tak więc od razu będzie komplet.

Bizon - by w modelu była wypukła trzeba dodać ,, bąbel " z opakowania po tabletkach, wielkość należy dobrać doświadczalnie.

--

Post zmieniony (06-08-13 21:42)

 
05-08-13 21:46  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

A ta dziura z prawej (pionowa szczelina) to według mnie brak jednego przyrządu. Jeżeli tak, to wiem, ale na razie nie powiem, co to za gajgerek. Jeżeli nie, to po co ona?

Post zmieniony (05-08-13 21:51)

 
05-08-13 21:46  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zapytam myślałem ,że już niedostępny ,bo dawno o tym modelu słyszałem.Myślałem ,że to tylko projekt co się skończył na kilku egzemplarzach.

To przecież temat z 2005 roku !!!

Czy przy klejeniu posługujesz się instrukcja książka budowy i eksploatacji szybowca?
Jaka to dokumentacja?

Post zmieniony (05-08-13 21:53)

 
05-08-13 22:04  Odp: [G] Tablica przyrządów szybowca SZD-15 ,, Sroka
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

gutes - owa tajemnicz dziura to czana dziura :) nie tam będzie bądź nie chyłomierz podłóżny PAL-1068 produkcji CSRS. A zastanawiam się czy go montować gdyż na wszystkiech posiadanch przeze mnie zdjęciach w tym miejscu zionie pustką. Pewno pod koniec zdecyduję.

Modellot1 - przede wszystki plany modelarskie pana Mariana Gibasa, rysunki tzw. zerówki z Muzeum Lotnictwa w Krakowie, zdjęcia Sroki muzealnej i będącej w rękach prywatnych oraz sugestii i porad dużej grupy osób które dzięki temu modelowi miałem okazję poznać bądź to osobiście bądź mailowo i telefonicznie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024