FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-08-03 11:41  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

To nie ten - ten, o ktorym mowilem jest na Siennej. Ty mowisz o sklepie na Dzielnej.

Co do cen, w niektorych przypadkach jest drogi, ale w innych nie. Przyklad: nowosci z Modelika kosztuja mniej niz u wydawcy.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-08-03 09:24  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Przetestowałem wczoraj ten sklep na Siennej.

Większość MM pochodzi z lat 80 / 90. Ceny rzeczywiście 2 zł za numer pojedyńczy i 4 zł za numer podwójny. Niektóre egzemplarze wycenione są wyżej, jednak kryteria tej wyceny są dosyć tajemnicze.
Np. taki Westland Lysander 12/1997 kosztuje 5 zł, modele z tego okresu czasu są po 2 zł, a taki staroć jak Putiłow - Garford 10/1980 też 2 zł.
Uwaga! Rodzynki typu krążownik ZOP Mińsk albo Vittorio Venetto to 10 - 12 zł.

Kiedy pan ze sklepu dostrzegł moje zainteresowanie MM, wytaszczył z zaplecza ogromną kraciastą torbę a la handlarze ze Wschodu pełną MM i dokumentacji (np. Barwy w lotnictwie polskim).

ehhh... dawnych wspomnień czar. Kupiłem np. Dido, Penelope (po 4 zł), współczesny kuter patrolowy (mój pierwszy model !), trochę samolociarstwa i pancerki, naprawdę warto było pooglądać.

Przy zakupie większej ilości kilka sztuk zostało policzonych po koszcie 0.

Tak sie przy tym zakręciłem, że kupiłem 2 te same modele.

W związku z tym:

Oddam w dobre ręce z terenu Warszawy lub okolic ORP Jaskółka nr 3/2000.
Z Warszawy dlatego, że nie ma sensu ponosić kosztów przesyłki, skoro model kosztuje 0 zł. Przekaz z rąk do rąk.



Prawda, że ładna ?

To co, jest ktoś chętny ?

 
06-08-03 10:18  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

tesz mam taka urocza Jaskółeczke :)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
07-08-03 08:28  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
Arthur   

Sprawdziłem wczoraj dwa sklepyw Warszawie: modelarski na Siennej i LOK na Chocimskiej.
Rzeczywiście na Siennej nr pojedyńczy MM kosztuje 2 zł, podwójny 4zł, ale egzemplarze z lat 80-tych nie nadają się do sklejania ze względu na jakość papieru. Numery te mogą być kupowane przez kolekcjonerów, którzy nie chcą sklejać tylko kolekcjonować numery archiwalne. Egzemplarze z końcówki lat 90-tych są w idealnym stanie i nadają się do sklejania; ich cena 2 lub 4 zł jest bardziej atrakcyjna niż w budynku LOK-u na ulicy Chocimskiej. Tam cena starszych MM (lata 90-te) wzrosła do 6 zł za egzemplarz a numery z lat "dwutysięcznych" kosztują godnie z ceną wydrukowaną na okładce (8,50zł). Na szczęście przy zakupie powyżej 6 sztuk jest zniżka 30%.
Pozdrowienia

 
24-07-05 13:27  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam!
Mam takie troche nietypowe, dziwne pytanie. Przeczytałem o tym sklepie na Siennej i chętnie bym się tam przejechał. W sumie mam niedaleko (jestem z Mińska Maz.) więc godzina drogi i jestem. Tylko mam takie pytanie: czy ceny nadal wynoszą tam po 2-4 zł za MM'a ? Bo jakbym pojechał (może nawet i jutro :P) to tylko po to, żeby kupić sobie 2,3 no może 4 Małe Modelarze i wrócić :P Ewentualnie przejść się po "wielkim mieście" i już. A jechać tylko po to, żeby się przejechać to sami wiecie. Nie dysponuję zbyt dużym kapitałem (+- 20 zł). Na podróży wydam w granicach 6-10 zł więc dycha z "haczykiem" by została na zakupy (podkreślam niewielkie). Bo aż wierzyć się niechce, że w Warszawie może być coś taniego czy tańszego niż gdziekolwiek indziej :P

Pozdrawiam, licząc, że mój post został zrozumiany.

________
MMZ ;)

 
24-07-05 17:50  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Z tego co pamiętam (nie zwracałem szczególnej uwagi na ceny) to wahały się one w okolicach od kilku do 10 zł, więc na pewno coś uda ci się kupić. Był stary Hobby Model F-15 za 10, Gripen MM chyba też tyle (?). Zawsze jak masz więcej czasu możesz się przejść do Pelty na Świętokrzyską bo to niedaleko albo jak ci się chce to na Dzielną (na piechotę nie polecam).

 
24-07-05 18:03  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Czasu to będe mieć sporo, gorzej z kasą. Spacerek mogę sobie zrobić i do Pelty (bo miałem to w planach również) a na Dzielną to nie wiem, wszak byłby to już 3. sklep i raczej portfel bym opróżnił. Cieszę się jednak, że na Siennej można dostać coś taniego. Albo jutro albo jeszcze w tym tygodniu (licząc od jutra) przejade się tam i zdam relację :]

________
MMZ ;)

 
25-07-05 09:15  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
yak   

Wysiadając na Ochocie, do sklepu na Siennej masz 3 rzuty beretem na północ (sklep jest między Żelazną i Miedzianą). W poniedziałek może być otwarty od 12-12.30. Obecnie to chyba ostatni ciekawy/przystępny sklep z archiwaliami MM i nietylko. Ostatnio były tam 2 Halińskie z 93r. (F-18 i Tornado). Sklep ma podstawową zaletę: 3 minuty od mojej roboty............. (a w piątek pojawił się KGV, któy nabyłem wpromocji).

PS: też jadę od Mińska.

 
06-08-05 21:44  Re: [info] Zakupy MM w Wa-wie
DPL 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam !
Choć od moich zakupów minęły dwa tygodnie, musze to napisać. Emocje już opadły, ale jak wspomnę to nadal jestem zły. W skrócie: pojechałem z Mińska w ciemno. W stolicy byłem około 9, pare minut przed. Z mapą po blisko 40 minutach dotarłem na Sienną. Okazało się, że sklep otwarty jest dopiero od ... 11 ... Wrr :( Postanowiłem iść do Pelty. Też mi to trochę zajęło. Wrr :( Pelta również od 11 ... Nieźle wkurzony postanowiłem poczekać godzinę w McDonalds'ie. Było przed 11 i idę do sklepu na siennej. Niestety na Rondzie ONZ zostałem napadnięty :/ :( Dotartłem na tą Sienną. Okazało się, że MM'y są po 5 i 7 złotych. Zakupiłem wobec tego tylko Orlika i Le Terrible'a. Samolot już niemal ukończony, okręt w około 10 procentach. Jakby tego było mało po powrocie do domu padła mi karta graficzna i RAM i od 2 tygodni nie mam kompa. Dobrze chociaż, że mam modele i będzie co robić do końca wakacji. Wracam do tego sklepu pod koniec sierpnia.

Pozdrawiam, zgedystowany DPL.

________
MMZ ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024