FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-07-13 12:41  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

UWAGA. Nie wiem czy w twoim wydaniu jest poniższa informacja:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-07-13 13:21  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Ramm: Po zabawie z USS Indianapolis jedynie czego sie martwie to druk, ale nie nalezy zakladac ze sie nie uda (bo skazujemy sie na porazke zanim zaczelismy).

OSTOJA: Nie - nic takiego nie mam w swoim wydaniu. Korzystam z kleju poliuretanowego FALCO-PU zakupionego w GPM.

Mam pytanko: Ostatnio odkrylem ze sklep/ksiegarnia przy Rynku Glownym w Krakowie juz nie istnieje. Czy jest jakis sklep modelarski (istniejacy) z farbami ModelMaster niedaleko od Borku Faleckiego w Krakowie? Bede potrzebowal pare do retuszu (to co mialem zostalo w Kanadzie). Z gory dziekuje za informacje.

--

 
26-07-13 16:21  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jeśli mówisz o tym sklepie modelarskim, który był na Sławkowskiej (zdaje się, że Phantom się nazywał) to sklep istnieje nadal - tyle, że został przeniesiony uliczkę dalej - na ul. Długą, numer 5, jeśli dobrze pamiętam - w każdym razie zaraz na początku Długiej. W okolicach Borku nie kojarzę żadnego sklepiku modelarskopodobnego.

Pozdrawiam

 
29-07-13 15:32  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Cieszę się ,że ktoś ruszył z budową. Życzę powodzenia i zadowolenia z uzyskanego efektu.
Firma DIY nie istnieje i był to żart primaaprilisowy. To jest ten sam model. Przed klejeniem należy zaimpregnować papier z obu stron, ja używałem akrylowego lakieru w spreju, i używałem wielu rożnych klei bez żadnych przygód. Co do szkieletu to niestety ja takiego luksusu jak laserki nie miałem, ale mam nadzieję, że będzie OK.
Przed sklejeniem szkieletu nie zapomnij zeszlifować krawędzi wodnicy (Ta gruba na 2 mm) w ćwierćwałek. Manewrując całym szkieletem będzie to dużo trudniejsze.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
26-08-13 12:00  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Pora na uaktualnienie. Kadlub prawie oklejony - ale nie jestem zadowolony z otrzymanego wyniku. Po pierwsze papier jest zbyt cienki jak na poszycie kadluba - ale z tym niewiele mozna zrobic. W wyniku nieuwagi zrobilem paprocha przy retuszu i tu pojawil sie problem - uzycie rozpuszczalnika (ktory sprawowal sie swietnie przy normalnym druku) - spowodowal powstanie "tlustej" plamy (prawa burta ponad bablem torpedowym). Dlatego postanowilem wyprobowac czy mozna uzyc kaponu do "zakonserowania" druku (kupiony w Castoramie). Otoz odpowiedz brzmi "nie" - czego dowod jest na zdjeciu. Rodzi sie wiec pytanie - czym mozna pokryc druk ofsetowy w celu zakonserwowania go? Slyszalem gdzies ze istnieje opcja pokrycia arkuszy mocnym lakierem do wlosow - czy sa jakies opinie na ten temat?

W kazdym razie - zamawiam nastepna wycinanke i bede kontynowal relacje bo temat ciekawy (I bede mial ekstra czesci do eksperymentowania).
Alternatywa jest zeskanowanie wycinanki i wydruk poszycia na grubszym papierze - jednakze wtedy bedzie roznica pomiedzy kadlubem i reszta modelu - chyba ze sie zeskanuje calosc (ale biorac pod uwage koszty druku i papieru to wyjdzie kosztowny model i druk z atramentowki ma tendencje do blakniecia).

 
26-08-13 14:10  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Piąty segment poszycia dna od rufy wygląda bardzo dziwnie... a może to tylko gra świateł?

 
26-08-13 14:23  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

To tylko gra swiatel. Papier jest blyszczacy, wiec wiele zalezy od oswietlenia. Warto byloby pokryc czyms dla zmatowienia i zabezpiecznia druku. Kapon odpada - jakies sugestie odnosnie lakierow akrylowych?

--

 
26-08-13 15:08  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Druk laserowy nie lubi chemii, ale woda mu nie straszna. Odwrotnie jest z plujkami. Tak więc najlepiej zaimpregnować czymś wodnym. Ja robiłem małe testy przy okazji lotnictwa do lotniskowców. Próbowałem z BCG i efekty dość zadowalające, ale trzeba kilka razy cienkimi warstwami, Najlepiej się zabezpieczył po rozwodnionym Magiku, ale myślę, że wikol też by dał radę, tylko trzeba trafić dobry co po wyschnięciu jest przeźroczysty. No i trzeba pamiętać o tym, że to jest bardziej powłoka zabezpieczająca przed klejami niż impregnacja.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-08-13 19:26  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo trudne poszycie denne. Tobie wyszło bardzo przyzwoicie. Ja bym się nie podjął.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
29-08-13 09:45  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Fakt. Denne poszycie nie jest wcale denne :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024