FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-07-13 22:31  [Relacja] HMS Abercrombie
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Dzien dobry,

Po chwili przerwy postanowilem wziasc na warsztat cos innego. Jest to HMS Abercrombie wydany przez Swiat z Kartonu. Powinien sie niezle prezentowac kolo HMS Prince of Wales z GPM (o ile dotre do konca).
Wydanie na nietypowym papierze jak na modele kartonowe - wiec cos nowego - zobaczymy co z tego wyjdzie, ale wyglada interesujaco. Do zestawu zakupilem laserowo wycinany szkielet i toczone lufy z GPM. Wiec zabieramy sie za skladanie modelu.

Na wstepie moge powiedziec ze instrukcja do modelu raczej jest skromna. Probowalem przegladac forum w poszukiwaniu relacji z budowy, ale nie wyglada mi ze komus sie udalo - wiec sprobuje.
Bedzie to moja pierwsza relacja z budowy - wiec z gory dziekuje za uwagi i wskazowki.



--

 
24-07-13 22:44  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=1&wyd=0&search=HMS+Abercrombie

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-07-13 22:52  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Wiem Marku, widzialem ta relacje i calkiem niezle wygladajacy model (ale z DIY). Ale nie ma ze Swiatu z Kartonu - wiec zdecydowalem sie sprobowac. Papier mnie troche przeraza bo wyglada jak wydruk z drukarki laserowej.
Mam nadzieje dotrwac do konca i postawic kolo innych (na zdjeciu grupowym ;) )

--

 
24-07-13 22:56  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Rafale to ten sam model, możesz spokojnie się wzorować, chyba że autor wprowadził jakieś zmiany, może się wypowie....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-07-13 23:08  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mnie odstraszył trochę druk tego modelu, ale sam temat arcyciekawy.
Przyglądam się z zainteresowaniem wielkim.
Śledziłem relację z budowy prototypu, wyszło nieźle więc i Tobie na pewno się uda.
Powodzenia

 
24-07-13 23:16  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Rafał - relacji tutaj na razie nie ma. Proszę więc o wstawienie zdjęć postępów prac - na razie to zapowiedź tego, co chcesz zrobić...

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-07-13 08:44  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam,

cieszę się że ktoś się wreszcie odważył na podjęcie tego tematu. Co do papieru (druku), rzeczywiście jest to druk cyfrowy, głównie dlatego że model był zaprojektowany rastrowo a nie wektorowo, o czym autor pisał w swojej relacji.
Wiąże się to z koniecznością większej ostrożności przy paćkaniu agresywnymi chemicznie klejami, bo te gdy spaprają toner pozostawiają niemożliwą do pozbycia się plamę, więc albo trzeba model zabezpieczyć przed klejeniem, albo w miarę możliwości używać tylko klei łagodnych (kleje wodne typu BCG, ewentualnie klej polimerowy do dużych powierzchni. Nie prawdą jest powszechny zarzut że powierzchnia pęka przy wyginaniu, owszem, jak się złamie kartkę pod kątem 180 stopni i przejedzie paznokciem to tak, ale takiego zabiegu nie przetrwa żaden druk, przy "normalnym" kształtowaniu części nic z nadrukiem się nie dzieje.
Zresztą, mam nadzieję że Twoja relacja rozwieje kilka wątpliwości i wniesie coś nowego do obszernego tematu - "druk cyfrowy".

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
25-07-13 19:17  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Aby nie skonczylo sie na zapowiedziach - ruszam z budowa. Na razie zlozony na "surowo" szkielet. Pare rzeczy brakuje i musze go przeszlifowac - ale juz jest.


 
25-07-13 22:30  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajny; pękaty a nie za duży :-)
Pzdr

 
25-07-13 22:35  Odp: [Relacja] HMS Abercrombie
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sprawdziłeś czy szkielet pokrywa się z tym co jest w wycinance. Wygląda mi na to, że używasz laserowego szkieletu, który nie jest z wydawnictwa Świata z Kartonu. Potem może się okazać ze gdzieniegdzie brakuje kilku [mm].

--

Post zmieniony (26-07-13 09:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024