FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-07-13 11:03  [Relacja/Galeria] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam!
Po sklejeniu kilku innych modeli, postanowiłem w końcu dokończyć Whirlwinda. Po przeanalizowaniu wyglądu kadłuba, skrzydeł, silników, stateczników, doszedłem do wniosku że zacznę go jeszcze raz :-)
Model w skali 1:33, opracowanie Bohdan Wasiak :-)

Okładka (nawet fajna)

Części podklejone na tekturę

Zegary i fotel (trochę je ulepszyłem)


Wykonałem też elementy składowe kadłuba


I wkleiłem kabinę

Różnego typu uwagi mile widziane.

--

Post zmieniony (30-08-13 21:22)

 
21-07-13 12:46  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Uwaga 1 - Bogaty jesteś z domu jak zapłaciłeś 12 000 zł za model kartonowy : )
Uwaga 2.- Panowie Projektanci najwyższy już czas na nowe opracowanie tego samolotu.
Uwaga3 - model jest z 1993 roku co dla mnie wydaje się że jest to w miarę nowe opracowanie, a to przecież model sprzed 20 lat, ojojoj jak ten czas leci nieubłaganie.
Uwaga 4 - mam nadzieję, że trzeciego podejścia nie będzie.

 
21-07-13 13:29  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.To był mój pierwszy samolot z MM.Jestem ciekaw efektu końcowego:)

 
21-07-13 17:00  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,stosujesz na fotelu retusz czarny ,myślę ,że lepszy byłby szary,poza tym przydałby się lekki szlif papierkiem,jaki klej stosujesz ? ,ja co tylko mogę kleję BCG, co sądzisz o klejeniu na dwie wręgi?pozdrawia Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-07-13 19:05  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogen,
Uwaga 2 - jest nowe opracowanie: http://www.answer.pl/product.php?id_product=1359

--

Post zmieniony (21-07-13 19:05)

 
21-07-13 19:41  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgadza się Paulos jest to ostatnie wydanie tego samolotu jest jeszcze jedno starsze http://i908.photobucket.com/albums/ac288/Bullet_Maluvis/4-6.jpg , ale wolałbym najnowsze opracowanie : )

 
21-07-13 21:00  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a jakby się ukazał w Kartonowej Kolekcji :):) to by było to :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
22-07-13 08:59  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Kadłub prawie skończony (nos zostawiłem sobie na koniec)

Najgorzej wyszło ostatnie połączenie segmentów. Okazuję się że poszycia mają różne długości i jedną wręgę musiałem okleić paskiem papieru aby ją dopasować. Powstała pokaźna krawędź (choć w makro jest jeszcze pokaźniejsza)

______

Halogen mam nadzieję, że się w końcu uda skleić :-)
BolOO też jestem ciekaw
marek co do fotela jest to jedyny element który zostawiłem z poprzedniej wycinanki, dzięki twojej sugestii przetarłem go lekko papierem. U mnie retusz teoretycznie istnieje, ale polega tylko na tym żeby nie było białych krawędzi. Model w całości kleje butaprenem. Myślę że klejenie na dwie wręgi daje większe pole manewru w przypadku niedopasowania elementów.
*Paulos* "a jakby się ukazał w Kartonowej Kolekcji :):) to by było to :)" :-)))))))))

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
22-07-13 12:24  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Az wyciagnalem tego z Answera... A ten pokazany przez Halogena jest na 100% sklejalny :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-07-13 05:45  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Left Eye   

Ładnie ci idzie. Zasiadam w pierwszym rzędzie aby obserwować :)

--

 
23-07-13 05:54  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

No faktycznie schodek sie zrobil. Moze jednak uda sie go troche rozklepac? Fajny model! Vintage:).

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
23-07-13 10:21  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Statecznik gotowy

Było z nim trochę problemów. Krzywo narysowany i dolna część statecznika jakby za krótka, musiałem w odpowiednim miejscu przyciąć. Wyszło raczej średnio, ale chociaż statecznik trzyma symetrię w każdej płaszczyźnie (krawędź spływu w dolnej części statecznika troszeczkę się zwichrowała).

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
24-07-13 10:28  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Stateczniki gotowe:

Trochę krzywo narysowane, musiałem przyciąć (co widać na pierwszym zdjęciu). Wymagają jeszcze dopasowania do statecznika, ale to będę robić przed przyklejeniem w dalszej fazie budowy.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
25-07-13 10:25  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Zaczynam pracę nad skrzydłami:

Dźwigary musiałem sam narysować, gdyż te z wycinanki były o około 2 mm za niskie.

Post zmieniony (26-07-13 10:28)

 
25-07-13 10:48  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
FloggerB   

Давай давай - красивая машина будет !

 
25-07-13 18:27  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę Majkel, że pokazałeś przy okazji najbardziej prostą wersję szkieletu skrzydła, czyli dźwigar i kilka wręg ,ale jak widać wprowadziłeś swoją własną modyfikację, czyli rozbudowę szkieletu przez dodanie trójkątnych wzmocnień stabilizujących położenie wręg względem dźwigara z wykorzystaniem papieru milimetrowego podklejonego na tekturę. Prosta i skuteczna metoda.

 
25-07-13 18:32  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Majkel - pamiętam to brzydactwo - zgubiło mi się gdzieś- tak strasznie brzydki ,że aż fajny

 
26-07-13 10:44  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Centropłaty:


Bez większych problemów. Poszycie trochę za duże, albo żebra za małe. Krawędź natarcia wyszła raczej dobrze (małe załamanie na lewym centropłacie- trzecie zdjęcie)
Nie wykonywałem wlotów powietrza, zastąpiłem je kawałkami kartonu.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
27-07-13 11:33  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Skrzydła trochę dalej:

Musiałem trochę przyciąć, aby było równo. Na lewym płacie trochę się krawędź natarcia załamała. Końcówkami skrzydeł zajmę się później.

Czeka mnie bardzo dużo szlifowania, aby dopasować jedno z drugim.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
27-07-13 12:04  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
FloggerB   

Podoba mi się Twoja praca - miło spokojnie - widać że Cię to raduje.
Mam Trąbeusza we wszystkich trzech wydaniach i nawet z zestawem waloryzacyjnym od Answera - i najprędzej bym się na ten model zdecydował.
Но я придлогаю красные звезды Но я предлогаю красные звезды a on w tych barwach nie latał ;)

Post zmieniony (27-07-13 16:52)

 
28-07-13 16:29  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Skrzydła:

Połączenia wyszły raczej źle. Chciałem żeby wyglądały jak najlepiej i szlifowałem, szlifowałem, szlifowałem... no i musiałem zaprzestać, gdyż żebra mi się kończyły. Musiałem kleić tak jak było, powstałe szczeliny zalałem wikolem. Gołym okiem aż tak to źle nie wygląda. Makro jest bezlitosne :-/
Pozytywne jest to, że chociaż kąty są takie same.

Na poprawę humoru widok całości:


--

Post zmieniony (28-07-13 18:04)

 
29-07-13 09:37  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Silniki:

Jakiś dużych problemów nie było. Przedni element trochę za duży w stosunku do wręgi (powstała mała krawędź). Prawy silnik ok, ale na lewym wystąpiło pewne przesunięcie (ostatnie zdjęcie). W późniejszej fazie zastąpiłem "łożyska" z kalki technicznej, kartonowymi.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
29-07-13 12:19  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
FloggerB   

Majkel - ja zazwyczaj w dawniejszych opracowaniach dopasowuję sąsiednie elementy tak aby miały identyczne obwody i wtedy przymierzam i doszlifowuję wręgę. Tym sposobem nie mam schodów.

 
30-07-13 18:14  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Lewa gondola:

Mogła wyjść gorzej. Było dużo przycinania, spodni element trochę się pofalował (to nie są krowie żebra). Zrezygnowałem z podłużnicy, bo w poprzednim modelu pasowała jak wół do karety :-) Trójkątny element (drugie zdjęcie) musiałem dorobić samodzielnie, bo ten z wycinanki nie pasował. Za zapas koloru posłużył statecznik ze starego modelu :-)
"Whirlwind"

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
31-07-13 19:30  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Prawa gondola:

Opis: jak wyżej.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
01-08-13 20:24  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Skrzydła połączone:

Skrzydła zespolone z kadłubem:

Przepraszam za bałagan w tle, ale mam problemy z fotografowaniem tak dużych elementów.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
01-08-13 20:41  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,musisz zainwestować w kawałek papieru jednobarwnego,swoją drogą na okładce jest on duzo ładniejszy, mam tę wycinankę,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-08-13 22:40  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Przejścia kadłub- skrzydło:

Jak na mnie, to wyszły normalnie.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
03-08-13 22:06  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Wydech gotowy:

Bez problemowo, całość malowana.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
04-08-13 22:32  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Usterzenie:


W końcu zaczyna przypominać samolot :-)


--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
04-08-13 22:47  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze trochę i będzie galeria.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-08-13 23:17  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Statecznik kompletny:

Cieszę się, że ten etap budowy mam już za sobą. Poprzednim razem te elementy skłoniły mnie, aby model trafił do pudła w celu skruszenia.
Stożek trochę mi uciekł, kopułka tekturowo- wikolowa. Nie próbowałem dobierać koloru, pomalowałem od razu na szaro.

Wykonałem też bliżej nieokreślone elementy pod kadłubem.


Może ktoś z was wie co to za elementy. Te na stateczniku i pod kadłubem?

Odpowiedź wg MODELARZ 5/1986:
Element na stateczniku to opływowy stożek osłaniający połączenie sterów, a elementy pod kadłubem to zbieracz łusek (większy element) i fotokarabin (mniejszy element z czarną "kropką" na przodzie)
Dziadek-Tadek- dzięki wielkie :-)

--

Post zmieniony (08-08-13 12:05)

 
07-08-13 22:47  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Nos:

Cieszę się, że ten element mam już za sobą. Może nie wygląda okazale, ale i tak jest to najlepsza kopułka jaką skleiłem :-)
Po raz pierwszy kleiłem BCG i muszę przyznać, że kleiło się dobrze. Jak nabiorę wprawy będzie się kleiło jeszcze lepiej :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokończyłem też silniki i wyszły 2 błędy:
-Skrzydła mają troszeczkę za duży wznios co spowodowało, że gondole się troszeczkę "rozjechały" na zewnątrz. Nie widać tego gdyż zniwelowałem to samymi silnikami przyklejając je tak aby rury wydechowe były równoległe do podłoża. To z kolei spowodowało powstanie małych schodków na łączeniu gondola- silnik.

-Silniki troszeczkę nie trzymają symetrii, patrząc z góry jest ok. Silniki są do siebie równoległe, ale patrząc z boku prawy silnik trochę "świeci" do góry.



--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
08-08-13 08:20  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Według planów z Modelarza 5/86 autorstwa Jerzego Kolanowskiego i Przemysława Skulskiego te dwa "bliżej nieokreślone elementy" to zbieracz łusek (centralny element) oraz fotokarabin.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
08-08-13 12:09  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Dzięki za informacje. Dotarłem to tego "Modelarza" i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Napisałem też odpowiedź w tamtym poście.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
09-08-13 21:33  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Działka Hispano Mk I 20 mm:


Działka wykonałem z igieł lekarskich 0,9 x 40 mm.W skali kaliber działka powinien wynosić trochę ponad 0,6 mm i wychodzi na to że jest dobrze (do środka igły wsunąłem szpilkę 0,6 mm bez większego oporu).

Czubki igieł zeszlifowałem na szlifierce. Nakładki na lufach wykonałem z izolacji przewodu elektrycznego.

Jestem zadowolony z efektu, chodź wiem że lufy powinny być trochę grubsze przy kadłubie.
Aha dodam jeszcze, że działka są wklejone równo. Oglądając zdjęcia przeraziłem się i przy okazji padło kilka niecenzuralnych słów. Myślę że perspektywa spowodowała, że lufy zaginają czasoprzestrzeń :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
14-08-13 17:14  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam po dłuższej przerwie, spowodowanej brakiem aparatu.

Koła:
\
Jak sobie przypomnę ile było szlifowania, to jeszcze mnie ręka boli :-)

Podwozie główne- w trakcie:

Chcąc za imitować tłoczyska amortyzatorów, okleiłem golenie folią aluminiową. Taki sam manewr wykonałem w Harvardzie. Także i tym razem folia się troszkę pogniotła. Chyba muszę się zgłosić na naukę do Rafaela :-)

Kółko ogonowe:


Kołpaki:

Jestem z nich zadowolony, z łopat troszeczkę mniej :-/

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
14-08-13 17:19  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Można próbować wygładzić krawędzie i raczej dostosować odpowiedni kolor retuszu na końcówkach :-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
14-08-13 23:45  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Fajnie to wszystko wygląda , szacun , prawie już kończysz . Zatem , odstaw inne przyjemności na bok i działaj przy modelu przez 24 h , żart. Super się patrzy , ogląda budowę starszych wydań MM-arza . Trzymam kciuki , miłej zabawy , bo modelarstwo to zabawa dla dużych chłopców tudzież dziewczyn . Pozdrawia ANDY .

 
16-08-13 10:11  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Z tego co pamiętam, to kwestia łopat śmigła w tym modelu jest "niezbyt szczęśliwie rozwiązana".

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
16-08-13 16:52  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

MIrZ to „niezbyt szczęśliwe rozwiązanie” wygląda w ten sposób:



Wręga wraz z łopatami stanowi jedną całość, którą należy podkleić na tekturę. Ja radzę sobie w taki sposób:
-odcinam łopaty,
-wyznaczam środek wręgi,
-wyznaczam 3 linie co 120°,
-podklejam wręgę na tekturę,
-po wycięciu wręgi, na wyznaczonych liniach wycinam 5 mm rowki ( niebieskie linie ) na szerokość szpilki krawieckiej, na które po sklejeniu nasuwam gotowe łopaty.

Łopaty powstają z dwóch połówek. Przednią część łopaty uwypuklam, tylna zaś pozostaję płaska. Często jest tak że po sklejeniu obydwu połówek, nie pasują do siebie i muszę przycinać. W wyniku czego łopaty są miejscami trochę kanciate.
Metodę z uwypuklaniem łopat i ogólnie budową kołpaka bardzo fajnie zobrazował Zbig w jednej ze swoich relacji.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
19-08-13 20:19  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Podwozie gotowe:

Jest to chyba najtrudniejsze podwozie jakie wykonywałem (choć w P. 11, P. 24, czy w Brewsterze też nie było łatwo). Dość pracochłonne, ze względu na ilość elementów. Może nie wygląda jakoś super, ale ja jestem zadowolony z całości. Udało mi się też zrobić ruchome koła :-)

Klapy podwozia (przykleję później).


Rozpocząłem też pracę nad osłoną kabiny, którą mam zamiar tłoczyć.


--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
30-08-13 13:14  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam w ostatniej odsłonie relacji :-)
Bomby wraz z pylonami: najpierw wykonałem pylony z drutu, ale mi się zbytnio nie podobały. Zrobiłem je z tektury i kartonu. (zrobiłem tylko jedno zdjęcie, druga strona jest identyczna).


Osłona kabiny:

Jak na pierwsze tłoczenie jestem zadowolony z efektu. Trochę za bardzo ją przyciąłem i z tyłu jest trochę za krótka. Z przodu, po lewej stronie wiatrochronu folia się troszeczkę zmarszczyła.

Pozostałe elementy kabiny i owiewki

Celownik z wycinanki, drążek "zerżnąłem" z Typhoona, gdyż wycinanka nie oferuję szablonu. Na lusterko wsteczne nakleiłem folię aluminiową. Od siebie dodałem niebieskie światło do lotów nocnych w szyku.

Antena:

Miałem z nią mały dylemat. Otóż na okładce widać, że antena połączona jest z kadłubem tuż za kabiną. Zdecydowałem się na rozwiązanie, które podpatrzyłem w "MODELARZU" 5/1986.
Antena wykonana z nitki nasączonej BCG, dzięki temu po raz pierwszy moja antena nie ma włosków i jest napięta :-)

Do zobaczenia w galerii końcowej :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
30-08-13 13:42  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
FloggerB   

Gratuluje tłoczenia - tłoczyłeś na oleju czy z pomocą opalarki ?

Ja mam gotowe kopyto al ebrak mi odwagi - a mogę tłoczyc na oba sposoby.

 
30-08-13 17:48  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

FloggerB tłoczyłem na gipsowym kopycie :-)
Folię ogrzewałem nad kuchenką gazową, nad najmniejszym palnikiem, nad najmniejszym ogniem.
Jak masz już kopyto, to połowa sukcesu :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
30-08-13 19:26  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,chyba nie impregnujesz kartonu lakierem,kaponem,,lepiej się formują elementy i lepiej wykonuje się retusz,bardzo ładny model , trochę uboga grafika ale to taki urok starych wycinanek MM,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-08-13 21:22  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Po upłynięciu około półtora miesiąca wreszcie dobrnąłem do końca budowy.
Jest to pierwszy samolot wielosilnikowy jaki wykonałem i pierwszy "rasowy" Brytyjczyk w mojej kolekcji.
Model jest dobrze opracowany (jak na 20 letni). To jest taki typowy model Pana Wasiaka.
Jeśli chodzi o wykonanie, to moim zdaniem najgorzej wyszły:
-połączenia centropłatów z zewnętrznymi częściami płatów,
-golenie podwozia troszeczkę się rozjechały na zewnątrz,
-silniki trochę nie trzymają symetrii,
-no i retusz nad którym ciągle pracuję.
Mimo różnych niedociągnięć, z modelu jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobrze się przy nim bawiłem i to jest chyba najważniejsze.

Zapraszam do GALERII


Rzuty oka (obiektywu) na całość :-)

Dziękuję za uwagę :-)

THE END


--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
30-08-13 22:10  Odp: [Relacja/Galeria] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Well done fella... well done :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
30-08-13 22:29  Odp: [Relacja/Galeria] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Gratki Majkel , moje samoloty jeszcze czekają ale milo popatrzeć,

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
31-08-13 07:52  Odp: [Relacja/Galeria] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Gratulacje !!! Widzę, że masz dużo więcej miejsca pod skosem na modele niż ja na swojej ścianie. :-))) Trzeba to zapełnić. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024