FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-08-13 22:47  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze trochę i będzie galeria.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-08-13 23:17  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Statecznik kompletny:

Cieszę się, że ten etap budowy mam już za sobą. Poprzednim razem te elementy skłoniły mnie, aby model trafił do pudła w celu skruszenia.
Stożek trochę mi uciekł, kopułka tekturowo- wikolowa. Nie próbowałem dobierać koloru, pomalowałem od razu na szaro.

Wykonałem też bliżej nieokreślone elementy pod kadłubem.


Może ktoś z was wie co to za elementy. Te na stateczniku i pod kadłubem?

Odpowiedź wg MODELARZ 5/1986:
Element na stateczniku to opływowy stożek osłaniający połączenie sterów, a elementy pod kadłubem to zbieracz łusek (większy element) i fotokarabin (mniejszy element z czarną "kropką" na przodzie)
Dziadek-Tadek- dzięki wielkie :-)

--

Post zmieniony (08-08-13 12:05)

 
07-08-13 22:47  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Nos:

Cieszę się, że ten element mam już za sobą. Może nie wygląda okazale, ale i tak jest to najlepsza kopułka jaką skleiłem :-)
Po raz pierwszy kleiłem BCG i muszę przyznać, że kleiło się dobrze. Jak nabiorę wprawy będzie się kleiło jeszcze lepiej :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokończyłem też silniki i wyszły 2 błędy:
-Skrzydła mają troszeczkę za duży wznios co spowodowało, że gondole się troszeczkę "rozjechały" na zewnątrz. Nie widać tego gdyż zniwelowałem to samymi silnikami przyklejając je tak aby rury wydechowe były równoległe do podłoża. To z kolei spowodowało powstanie małych schodków na łączeniu gondola- silnik.

-Silniki troszeczkę nie trzymają symetrii, patrząc z góry jest ok. Silniki są do siebie równoległe, ale patrząc z boku prawy silnik trochę "świeci" do góry.



--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
08-08-13 08:20  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Według planów z Modelarza 5/86 autorstwa Jerzego Kolanowskiego i Przemysława Skulskiego te dwa "bliżej nieokreślone elementy" to zbieracz łusek (centralny element) oraz fotokarabin.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
08-08-13 12:09  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Dzięki za informacje. Dotarłem to tego "Modelarza" i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Napisałem też odpowiedź w tamtym poście.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
09-08-13 21:33  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Działka Hispano Mk I 20 mm:


Działka wykonałem z igieł lekarskich 0,9 x 40 mm.W skali kaliber działka powinien wynosić trochę ponad 0,6 mm i wychodzi na to że jest dobrze (do środka igły wsunąłem szpilkę 0,6 mm bez większego oporu).

Czubki igieł zeszlifowałem na szlifierce. Nakładki na lufach wykonałem z izolacji przewodu elektrycznego.

Jestem zadowolony z efektu, chodź wiem że lufy powinny być trochę grubsze przy kadłubie.
Aha dodam jeszcze, że działka są wklejone równo. Oglądając zdjęcia przeraziłem się i przy okazji padło kilka niecenzuralnych słów. Myślę że perspektywa spowodowała, że lufy zaginają czasoprzestrzeń :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
14-08-13 17:14  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam po dłuższej przerwie, spowodowanej brakiem aparatu.

Koła:
\
Jak sobie przypomnę ile było szlifowania, to jeszcze mnie ręka boli :-)

Podwozie główne- w trakcie:

Chcąc za imitować tłoczyska amortyzatorów, okleiłem golenie folią aluminiową. Taki sam manewr wykonałem w Harvardzie. Także i tym razem folia się troszkę pogniotła. Chyba muszę się zgłosić na naukę do Rafaela :-)

Kółko ogonowe:


Kołpaki:

Jestem z nich zadowolony, z łopat troszeczkę mniej :-/

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
14-08-13 17:19  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Można próbować wygładzić krawędzie i raczej dostosować odpowiedni kolor retuszu na końcówkach :-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
14-08-13 23:45  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Fajnie to wszystko wygląda , szacun , prawie już kończysz . Zatem , odstaw inne przyjemności na bok i działaj przy modelu przez 24 h , żart. Super się patrzy , ogląda budowę starszych wydań MM-arza . Trzymam kciuki , miłej zabawy , bo modelarstwo to zabawa dla dużych chłopców tudzież dziewczyn . Pozdrawia ANDY .

 
16-08-13 10:11  Odp: [Relacja] Westland Whirlwind- MM 5/1993- drugie podejście :-)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Z tego co pamiętam, to kwestia łopat śmigła w tym modelu jest "niezbyt szczęśliwie rozwiązana".

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024