FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-06-13 11:15  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witaj
Ja kleję wikolem i nie mam żadnych problemów bo to tylko kwestia nabrania wprawy. Kiedyś kleiłem butaprenem modele od A-Z teraz używam go tylko do podklejania elementów bo nie powoduje zdeformowania elementów tak jak robi to wikol przy większych powierzchniach .

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-06-13 15:18  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

BCG - rewelacja, wodny, bezzapachowy, nietoksyczny, dozwolony dla dzieci od lat trzech. :-) Trzeba tylko sobie poćwiczyć, bo nie jest prosty w użyciu. Właśnie kleję nim w całości tytułem próby PZL M2.



Na zdjęciu ten sam klej choć pod różnymi nazwami.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-06-13 16:26  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wikol-jak dla mnie najlepszy klej.Może być też klej stolarski,który jest podobny do wikolu.Trzeba się tylko nauczyć posługiwać tym klejem.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-06-13 16:57  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Butaprenu używam do podklejania wręg, a resztę kleję wikolowatym szybko wiążącym
"RED Q" . Tak jak pisze mrówka trzeba się nauczyć i wikolem kleić.

: )

--

 
22-06-13 20:45  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jak każdym.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
23-06-13 00:33  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie szlag trafił przy pierwszej próbie klejenia Badziewnym Chińskim Glutem... Macie jakieś magiczne techniki klejenia nim??

 
23-06-13 07:52  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
Józek.M   

Spróbuj kleju Magic, jest też na bazie wikolu, dostępny praktycznie w wszystkich papierniczych sklepach, daje ładną, przeźroczystą spoinę.

--

Post zmieniony (23-06-13 07:53)

 
23-06-13 08:01  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Magic, Wikol, BCG, koledzy dobrze radzą. Teraz coraz bardziej przekonuje się do BCG, wymaga trochę cierpliwości ale nadrabia to estetyką łączeń. Powodzenia przy modelach.

 
23-06-13 08:51  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

vansen napisał:
Mnie szlag trafił przy pierwszej próbie klejenia Badziewnym Chińskim Glutem... Macie jakieś magiczne techniki klejenia nim??

Pierwsza zasada to smarować cieniutką warstwą obie części, nie ma mowy i kropelkach czy zaciekach. BCG rozmiękcza karton i przy wysychaniu go odkształca. Po posmarowaniu poczekać aż wyschnie. Posmarować ponownie cieniutko tylko jedną część i złożyć obie części. Łapie natychmiast. Właściwość rozmiękczania kartonu znakomicie ułatwia kształtowanie części.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-06-13 09:47  Odp: [technika] Wikol i inne kleje nietoksyczne - co wybrać?
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Od momentu pojawienia się kleju typu wikol (nieco wcześniej też był podobny, ale pod inną fabryczną nazwą) kleję nim wszystkie swoje pojazdy pancerne. Najważniejsze jest to, aby smarować nie karton, na którym wydrukowano części, ale tą grubszą tekturkę, na której naklejamy elementy, dobrze docisnąć i dłużej suszyć pod obciążeniem np. z książek.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024