FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-06-13 18:36  [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 skala 1:100
(W rzeczywistości ORP Chart S-1 )
Mały modelarz 12/87 opracowanie Krzysztof Wolbek.


W ramach relaksu i ukojenia oczu posatnowiłem posklejac kolejnego "Polaka".
W sumie do końca nie wiedziałem czy sklejać oryginał czy bawic się w malowanie.
Po sklejeniu wręg postanowiłem poćwiczyć wykorzystanie pianki florystycznej , mały okręcik , mała strata.
Wręgi zapiankowano , wyszlifowano , pokryto szpachlą , wyszlifowano ,
pokryto szpachlą , wyszlifowano , pokryto szpachlą , wyszlifowano , efekt prawie końcowy poniżej.




Próbny kolor części dennej nie za bardzo mi pasuje , a wam ?
Pokładu postanowiłem nie malować tylko poprawić . Oryginał zeskanowano , wrzuciłem do Gimpa i poprawiłem kolory . Efekt poniżej. Pokład będzie nieco ciemniejszy od burt ,
na co mam zgodę żony która stwierdziła ,że tak bedzie OK. Na zdjęciu skan oryginału wycinanki i wydrukowanych poprawek.

Elementy mocowane na pokładzie będą malowane w całości.



--

Post zmieniony (30-08-13 13:54)

 
12-06-13 18:54  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Może to złudzenie ale mam wrażenie, że białe pola na pokładzie (oryginał i wynik poprawek) nie są symetryczne względem wzdłużnej osi symetrii pokładu i przesunięte nieco na lewą burtę.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
12-06-13 19:21  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Gimp,powiadasz bardzo ładny efekt ,może zrób burty też ,a dno z barwionego w masie ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-06-13 19:32  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Marku - rozważałem kilka opcji , nawet zakupiłem ładny karton barwiony w masie , ale jak wiesz to 2 model po dłuugiej przerwie więc tym razem padło na takie rozwiazanie. Burty juz schą pomalowane pędzelkiem , farbą Pactra 42 A42 Light Ghost Gray FS 36375.
http://www.mojehobby.pl/products/A42-Light-Ghost-Gray-FS-36375.html
Część denna mi sie wydaje za ciemna ( zbyt brązowa )
Tu próbowałem farbe w sparayu SUPER COLOR PRIMER ( podkładówka )
http://trops.pl/sklep/detail/317-spray/garden_flypage/1045-spray-super-color-primer-400ml-kolory-den-braven.html?keyword=lakier&sef=hcfp
W sumie nie wiem czy zostawic ten kolor , czy mieszać akryle czy poczekac 2 tygodnie do zakupu odpowiedniej PACTRY . Będe probował , co i jak wyjdzie. To poligon doswiadczalny .

Poklad luźno położony, Real jest o ton ciemniejsza kolory zdjecia sa rozjasnione błyskiem.

Czy pokład na Wilczurze był ryflowany ?

PS
Kopia= oryginał , złudzenie optyczne ciemny jasny podkład.
PS2 Marek Mam w odwodzie jeszcze kilka małych , starych okrecików do prób :) . Ty jestes specjalista od malowań , podpowiedz w jakie PACTRY sie zaopatrzeć jak będe w Gdańsku ( do okretów) .
--

Post zmieniony (12-06-13 20:02)

 
12-06-13 20:14  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Jeszcze to S1http://historia.trojmiasto.pl/Male-ale-smiale-Kutry-torpedowe-i-artyleryjskie-podczas-II-w-s-n53195.html S1 Charthttp://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=5678&t=5669to jestS2http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=201775&t=201775&filtr=0&page=1

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-06-13 20:58  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

THK - widze w niektórych poszycie denne czarne.... ciekawe jak by mój wyglądał. I skąd w wycinance ten jaskrawy czerwony .
Ktos podpowie co to była za farba (czarna) kolata mi sie po głowie ze zazwyczaj stosowano minię.
--

Post zmieniony (12-06-13 21:00)

 
12-06-13 22:25  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chyba jednak są przesunięcia. Zmierz odległość od krańca białego prostokąta do krawędzi pokładu z LB i PB przy wcięciach kadłuba. Obym się mylił.

 
12-06-13 22:32  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jeżeli sam sobie drukujesz pokład to odpuść sobie białe pola. Będzie czyściej i bliżej oryginału ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-06-13 22:43  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Panowie , Ryszardzie , Bartko28 macie racje , sa przesunięcia ale nie wynikające z błedu skanowania tylko ręki mistrza K. Wolbka. Coś mu sie omsknęło , zapatrzył sie w chmury ,bądź sięgnął akurat po kawę i ... ups jest przesuniecie o 1 mm co daje 10 cm w realu .
Zostawiamy bez zmian. Zmiany dotyczyły tylko kolorystyki pokładu , w nic więcej nie ingeruję. W końcu ma 26 lat więc ma prawo do małych "obsunięć" .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-06-13 22:48  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

stary , o nieeee a jak później trafię w białe pola ? :))
Ten wydruk to tylko taki przerywnik , nie metodyka. dotyczy tylko i wyłącznie pokładu.
Obiecuję że białych pól nie będzie widać. :)

--

Post zmieniony (12-06-13 22:49)

 
13-06-13 20:11  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pokusilo mnie . Jednolite malowanie, imitacja ryfli ( trochę innych ) , lekki brudzio.



--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-06-13 20:57  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jak będzie okazja to chetnie brudzio :)
Setka ale sposobem ,naklejona moskitiera na poklad pokazany wyżej , przemalowana farbą i na to troche czarnego na sucho

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-06-13 21:02  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,skąd wiadomo,że były ryfle jakieś na pokładzie?pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-06-13 21:15  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No właśnie nie wiadomo , ale podejrzewam że łatwiej marynarzom będzie sie chodzić :)
To jedna z moich inwencji twórczych , prób. Jesli przekroczę dopuszczalne granice , zniosę z pokorą krytykę.

--

Post zmieniony (13-06-13 21:18)

 
13-06-13 22:36  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Czy to mój net, czy możliwości hostingu powodują, że na załadowanie zdjęcia czeka się.... długo?

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
13-06-13 22:58  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Chyba hosting tak działa.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-06-13 23:59  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś mi się wydaje,że pokład takiego kutra nie był w całości ryflowany. A czy w ogóle są dostępne plany takiego kutra ? I jeszcze jedna sprawa. Czy to jest na pewno Wilczur ? Przecież HAL wydał zupełnie inny model. Czy to nie jest przypadkiem Chart /
Sam model wychodzi dobrze. Widzę,że masz cierpliwość, bo wszystkie modele autorstwa Pana Krzysztofa Wolbeka mają różne, nazwijmy to, niespodzianki...

 
14-06-13 13:15  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Z ryflowaniem bardzo możliwe brak mi danych na ten temat ale chciałem wypróbować materię. Z założenia nie jestem modelarzem tylko sklejaczem , oczywiście troszkę zainteresuję się materią nad która pracuję ale nie stanowi dla mnie problemu gdy model nie odzwierciedla oryginału. Nie robię miniatury ORYGINAŁU tylko model.

Co do tego czy to S-1 czy S-2 już mam mętlik w głowie. Hal wydał Wilczura już bez zmian w burtach na wyrzutnie torped. To czy Wilczur czy Chart mniejsza o to bo ponoć tych nazw nie używano.
Autor MM nazywa go S-2 i dość szczegółowo przedstawia dokonania zgodne z S-2 ,choć ze zdjęć ( nielicznych) bardziej mi pasuje S-1 . S-1 miał trzy silniki napędowe Isotta-Fraschini o mocy po 1150 KM S-2 miał 2 silniki Rolls-Royce Merlin o mocy po 1100 KM.
W modelu są 3 śruby napędowe.
Ma wklęśnięcia pod wyrzutnie torped tak jak S-1 .
Co do oznaczenia MGB-204 też takiego nie mogę znaleźć. Jak widac gra w ciemno.
I co ja mam o tym myślec ?
Co do Wilczura Hala może marek1 sie wypowie , on go sklejał.
Co do samego opracowania p. Wolbka. Juz myślałem ,że prostszego modelu nie moge wybrać a jednak :
1. Opracowanie ręczne więc nie ma sie co dziwić ,że są odchyłki
2.Wregi sklejone bez problemu P4 za duża ale spoko
3. Czy oklejanie poszyciem obyłoby się bez problemów nie wiem, postanowiłem malować.
4.Rzecz oczywista nie używałem żadnych sklejek , klejenie na styk.
5. Rysunki montażowe -średnia ocena 3 na szynach . Model prosty a autorowi zabrakło chęci do czytelniejszych rys montażowych np :
a) bomby głebinowe skierowanie do wewnątrz czy na zewnątrz , logicznie na zewnatrz ale widze w sieci wklejone do wewnątrz.
b) olinowanie , podpieram się danymi z poza opracowania.
c) magazynek pocisków dokleiłem gdziekolwiek , ćul wie jak powinien byc doklejony
d) część 24c za duża , do przyciecia
e) pokład - nieco do wyrównania, przyciecia . I oczywiści niesymetrycznie rozrysowane pola do wklejenia elementów co zauważyli już przedmówcy. Ostatecznie robię pokład malowany więc skoryguję położenie.
Aczkolwiek jedno trzeba przyznać ascetyczny detalizm a efekt zadowalający, akurat jako przerywnik , szybki temat .

--

Post zmieniony (14-06-13 13:19)

 
14-06-13 15:02  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Właśnie oglądam modelarza z 87 roku, plany S-2 ,jednak ten mój Wilczur to chyba Chart


--

Post zmieniony (14-06-13 19:09)

 
14-06-13 16:21  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Alski, jeśli już to Chart...... gdzieś była kiedyś dyskusja na temat tego modelu, stąd pamiętam,że nie jest to Wilczur. Nieistotne...
Czy to jest Twój pierwszy model , który opracował K.Wolbek ? Zrobiłem praktycznie większość Jego modeli z MM. Niektóre nawet po dwa razy ( Trałowiec typu 206, Warszawa ). Zawsze coś było zaskakującego, ale modele się kleiło, tylko,że wszystkie malowałem, szpachlowałem , poprawiałem... A dobrych rysunków montażowych w tych opracowaniach NIGDY nie było.
Mam przygotowane arkusze do klejenia modelu kutra patrolowego typu Pilica. - bodajże nr 7/1986. Ale to temat na jesień.

 
14-06-13 19:39  Odp: [R] ORP Wilczur (Chart) polski ścigacz artyleryjski S-2 (S-1) MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Chart , zresztą więcej było w tym zdaniu błędów ortograficznych bo pisałem z komórki podczas zabiegu :). Zamiast charta wstawiały mi się rożne cuda tylko nie Chart .
Co do K.Wolbka tak to mój pierwszy jego model. Te rysunki montażowe to chyba jego słaby punkt .
http://wsmk.konradus.com/f1aut.php?autor=wolbekkrzysz przejrzałem jego modele i rzeczywiście montażówki są bardzo podobne i co najmniej skromne - to na minus.
Na ogromny plus są to okręty polskie.
Przejrzałem projekt grupowy forum MM
14 modeli MM p Wolbka sklejonych 3 szt nie :
Mały modelarz 8/1982 Lekki krążownik ORP "Conrad"
Mały modelarz 6/1983 Niszczyciel eskortowy ORP "Ślązak" ( mam MM)
Mały modelarz 6/1979 Okręt wojenny klasy trałowiec

Czyżby z klasy niesklejalne ? No cóż może to znaczyć jakieś wyzwanie dla mnie ?
PS
Jakby co to mam jeszcze Wolbka
MM1/1977 ścigacz okrętów podwodnych
MM7/86 Polski ścigacz patrolowy więc troche z Wolbkiem powalczę.

--

Post zmieniony (14-06-13 20:01)

 
14-06-13 22:12  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Conrada skleiłem, tylko w wersji z wznowienia z 1992 roku. Numer z 1982 roku był wydrukowany na koszmarnym, łamliwym kartonie. Tzn. nie był szary, był biały. Ale cokolwiek z niego uformować było nie sposób.
Ten trałowiec jest też sklejalny. Natomiast Ślązak sam w sobie jest nie do przyjęcia, bo model opracowano na podstawie bardzo, ale to bardzo fikcyjnych planów.Jak nastawiasz się na kompletowanie okrętów naszej MW to poszukaj obu tych trałowców i ścigacz o.p. typu Kronsztadt.

 
14-06-13 23:22  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

ZbiG -Wbrew pozorom , moze cos nie tak sie wyraziłem, sklejanie Wilczura to czysta przyjemność, luzik, luz blues itp itd.
THEO - Jakoś upodobałem sobie naszą MW i biała flotę , z czasem wejdę i w Hala , MM to wstęp do rzemiosła , ponadto nie odpowiada mi zbytnia detalizacja.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-06-13 23:39  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pozwólcie, że się wtrącę... .

Wyobraźcie sobie takie zdanie: "Sklejam niemiecki pancernik Bismarck, trochę tworzę, bo nie wiem, dokładnie jak co wyglądało. ... . Sam już nie wiem, może to nie Bismarck, tylko Scharnhorst?

Śmieszne? A może tragiczne?

Mieliśmy tak niewiele ścigaczy, że wypadałoby je rozróżniać.
Oczywiście, że to NIE JEST S2 (ex. MGB44), tylko S1, lub coś co go przypomina, bo nie wiadomo na czym bazował autor wycinanki. Nie twierdzę, że ten model na pewno nie odzwierciedla oryginału, jedynie mam wątpliwości, ponieważ nigdy nie widziałem, ani nawet nie słyszałem o zachowanych/znalezionych planach tych ścigaczy. A skoro autor nawet nie potrafił nazwać tego co stworzył, to resztę sobie dopowiedzcie sami.

Dalej. Litości, jakie RYFLE???. To co tu czasem nazywa się ryflami, to były naspawane wąskie pasy blachy lub płaskownika (czyli pręta płaskiego) na pokładzie. Właśnie - NASPAWANE. Jakim cudem na drewnianym pokładzie?

I na koniec nazwy. O ile wiadomo, nigdy ich nie było, a już na pewno nie oficjalnie. Gdzieś czytałem, że były wytworem dziennikarzy i nie znały ich nawet załogi.

Żeby nie było wątpliwości, nie czepiam się modelu lub autora, tylko, hmm, niewiedzy...
Bo model zapowiada się ciekawie (o ile nie będzie "ryfli")

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
15-06-13 00:03  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O i to szło !! I treściwie i konkretnie !

 
15-06-13 00:49  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co to jest "manewr cevy"??

 
15-06-13 08:09  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

vansen -Manewr cevy- rzut modelu do kosza.
No masz babo placek - napisałem że zniosę krytykę a Waldi jak zasunął to kapcie pospadały.
Co do tonu wypowiedzi , nie podoba mi się. Jak skończę model ,żona powie ładny stateczek i nie będzie to śmieszne czy tragiczne. Bawię się kartonem a nie historią .
Czy wypadałoby rozróżniać ścigacze ? Wolne żarty. Do niedawna nawet nie wiedziałem
że było coś takiego jak S-1 i S-2 a Scharnhorst nic mi nie mówi - to jakiś ścigacz ?:) ..niemiecki :) ( żart)
Co do ryfli
<>
Tak kojarzę słowo ryfle , podejrzewam ,że nie tylko ja. Jeśli nie, żyłem w nieświadomości kilkadziesiąt lat i było mi z tym dobrze.
Chciałoby sie zapytać skąd informacja że pokład był drewniany ale aż strach , bo znowu wyjdzie na to ,że powinienem to wiedzieć.
I ostatnie zdanie -ryfle pozostają bo już są relingi , trudno.
Prośba, w przypadku chęci rozwinięcia wątku na temat czy to co sklejamy ma być odzwierciedleniem rzeczywistości proszę o założenie oddzielnego wątku na carton cafe.

--

Post zmieniony (15-06-13 08:10)

 
15-06-13 11:06  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

I tego sie trzymajmy.

--

Post zmieniony (15-06-13 11:07)

 
15-06-13 11:37  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Aby zapobiec rozpowszechnianiu niesprawdzonych plotek zapewniam że modelarze budujący swoje modele metodą analizy koloru każdego stopnia schodni też mają z tej zabawy radochę. To nie jest męka tylko przyjemność. Słowem swoim ręczę. Jedyna różnica to taka że trudniej przychodzi wykonać osławiony manewr Cevy z modelem który się dzierga parę lat ;-)
Wracając do tematu. Modele okręcików tego autora z tamtych lat są faktycznie odpoczynkowe o ile człowiek nie zawraca sobie zbytnio głowy ich zgodnością z oryginałem czy tzw. sklejalnością. Ale takie były ówczesne standardy i ma to dziś swoje plusy. Nie trzeba się przejmować każdą dziesiątą częścią milimetra w tą czy w tamtą stronę ;-)
Napisałeś że model będzie poligonem doświadczalnym. I to jest słuszna koncepcja.
Czekam więc na ciąg dalszy.

--

Post zmieniony (15-06-13 11:38)

 
15-06-13 12:17  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Stary , szczerze bardzo podoba mi sie Twoja robota i detalizacja ale nie mam na to zdrowia.
Co do poligonu , w zasadzie plan juz wykonany :
a) pierwszy raz w życiu wypełniałem szkielet pianką
b) pierwszy raz w życiu szpachlowałem model
c) pierwszy raz w życiu malowalem model . Na ten raz wystarczy bo sie zamotam:)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-06-13 13:53  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
mondo   

Hmm,Alski podrzucę na Twoją pocztę rysunek tego Charta zamieszczony w starym ŻP.Kreślił go M.Soroka chyba na podstawie Piaskowskiego,tylko podaj swój mail..

 
15-06-13 16:23  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Się robi alski63@gmail.com. Miło z Twojej strony z góry dziekuję.
Co do detalizacji i waloryzacji owszem , ale przy Lilla Weneda. Do tego trzeba sie przygotować i mieć materialy na początku a nie na koniec sklejania.
--
PS Dopiero zauważyłem ,że miałem ukryty @ w profilu.
@ doszedł , rzeczywiście szalu nie ma to co w wycinance to i na rysunku.

Post zmieniony (15-06-13 19:22)

 
15-06-13 21:46  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mój ty Boże !! Jak wy robicie te relingi ,że wysypki przy tym nie dostajecie ?
Słupki no problem, osadzenie slupków też żaden, przyciecie również . Jazda zaczyna się przy barierkach , próbowalem drut 0,25 ,03 ni cholery nie idzie jak trzeba , teraz żyłka ponad 0,2 idzie ale jak po grudzie , na zakrętach kiepsko. Czytałe sposoby na relingi ale co innego czyta a co innego dlubać , próbuję gluta rzadkiego , gęstego i nie jest to tak że jak przytkniesz to trzyma , a nie daj bóg puścisz i posmarujesz 2 raz to 3-4 minut z głowy zanim zacznie gęstnieć. Może macie jeszcze jakąś podpowiedź wynikająca z doświadczenia ? Lutowanie odpada nie mam sprzętu. Dodam ze żyłka zwykła ,nie plecionka.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-06-13 21:49  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
AC   

To co napisał Zbig bardzo mi odpowiada. Każdy robi po swojemu., i ma różne kryteria- jego wybór. Natomiast twierdzenie, że kolega ma ambicje stworzyć modele okrętów PMW, nieco zmienia sytuacje. Bo to oznacza pełną redukcję, i to na konkretny okres danej jednostki. Wtedy sposób odzwierciedlenia modelu względem oryginału ma zasadnicze znaczenie. Akurat w tym przypadku jest to sprawa beznadziejna, bo wszystkie dotychczas opublikowane szkice, to tylko przybliżenia, więc całkowita fantasmagoria.. Waldek napisał parę konkretów, co do S1, ale to i tak nie zmieni faktu, że nie ma możliwości skonfrontowania wizji projektanta modelu z oryginałem, którego plany dotychczas są nieznane. Pomoc kolegów, którzy wiedzą więcej w tym temacie, właściwie nie ma sensu, bo i tak nie rozstrzygnie to ostatecznie sprawy wyglądu oryginalnej jednostki. W najlepszym wypadku nieco przybliży. Ale w dalszym ciągu nie będzie to pełna redukcja ( bo nie ma takiej możliwości). Pozostaje ocena modelu, jako wycinanki, i chyba nad tym należało by się skupić. Życzę powodzenia w kolejnej wizji tego pechowego okręciku.

 
15-06-13 22:09  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Alski, nie bierz do siebie, tego co napisałem. Ja mam hopla na punkcie zgodności z oryginałem. Kleję mało i beznadziejnie długo, ale za to staram sie odwzorować rzeczywistość tak dokładnie jak potrafię.

I niech każdy znajduje w modelarstwie frajdę na swój sposób.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
15-06-13 22:40  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Waldek - OK zgoda w rodzinie( sklejaczy ) musi być , przynajmniej wiem kogo pytać jakby co :)
AC - nie mam ambicji stworzyć kolekcji PWM, to tylko sugestia THEO , i broń mnie panie od sugestii że chcę odzwierciedlać oryginały , po prostu wole sklejać to co polskie , może taki mały patriotyzm ?
Nie znaczy że nie skleję messera , czy jakiegoś japońca.
Co do S-1 niestety ,rzeczywiście z materiałami pomocniczymi totalna porażka , to co z przesłał bewup ( jeszcze raz dziękuję za wysłkę , to miłe jak ktoś sam ofiarowuje pomoc ) niestety jest tak samo zaawansowane w detale jak opracowanie MM więc nawet nie ma sensu umieszczać na forum.
Pozdrawiam sklejaczy , kończę relingi.

--

Post zmieniony (15-06-13 23:00)

 
15-06-13 22:51  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

To nie ja wspominałem o kolekcji okrętów PMW. To kolega AC poruszył ten temat ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-06-13 23:00  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Poprawiono .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-06-13 23:32  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
mondo   

Też przy sklejaniu modelu chciałbym wiedzieć jak wygląda w oryginale.Może planik w książce p.Piaskowskiego 'Okręty RP 1920-45' będzie ciut lepszy..

 
16-06-13 18:50  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Relingi spróbuj z plecionki wędkarskiej (szary kolor). Polecam klej do sklejenia relingów ze słupkami:

 
17-06-13 07:30  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzięki Ryszard , widać ,że jednak superglue nie jest panaceum na wszystko.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-06-13 11:14  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak widzę, to nabierasz doświadczeń w klejeniu różnych dupereli i różnymi klejami. Kleić jak to się określa superglutem nie jest łatwo. Nie dość, że ten zajzajer śmierdzi, też trzeba wyczuć ile kleju dać - za duzo jak dasz, to sobie możesz łapy pokleić - ale tym klejem, szczególnie w żelu świetnie się klei części z metalu. Dobry dozownik jest potrzebny najlepszy z igły lekarskiej, plus do tego cierpliwość.

W przypadku Charta nie lepiej Ci będzie zrobić reling oddzielnie, na ramce ? Po sklejeniu relingu z jednej burty, wycinasz go z ramki i mocujesz w pokładzie. Zauwaz, ze te wszystkie fototrafione relingi są w całości.

 
17-06-13 11:35  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wracam do tematu KLEJ. Dragon Klej guma-metal "odkryłem" nie tak dawno w Castoramie. Kleję nim mocowania naciągów w samolotach (plecionka wędkarska - szara 0,16 mm ale można ją malować - ja używam farbki akrylowe) do oczek z cienkiego druciku ( imitacja śrub rzymskich). Klej nitkuje, chwyta błyskawicznie ale można przesuwać elementy klejone. Schnie dość długo i ma wadę/zaletę, że łapie i nie puszcza wszystko co z metalu np. pęsetę/szpilki itd. Zmoczona wodą pęseta/palce pozwalają na docisk.
Pisałem już w mojej relacji - klej rewelacja!

 
17-06-13 12:44  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie kupię ten klej w Castoramie i zacznę nim kleić relingi , najpierw przymierzę się do Burzy, a potem zobaczymy...

 
17-06-13 16:18  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

bewup- nie posiadam a limit finansowy wyczerpany :)
Co do klejów - rozwijam się , uczę . przy samolocie w zasadzie kleiłem wszystko polimerowym ale z czasem okazało się ,że ciecie wręg po tym kleju to zabójstwo dla skalpeli. Poza tym jakoś ciagle nieczysto to wygladało.
Kolejne próby na Szkwale to już Pattex standard ( wikolowaty ) . Tu też ostrza dostają popalić po wyschnięciu. Superglue do małych ale dla mnie to niewdzięczny klej.
CHART to w zasadzie wyłacznie butapren wręgi , małe i malutkie części . Jestem zadowolony z własciwości . Szybciej i PEWNIEJ trzyma niż polimerowy i Pattex .
Co do relingów sa juz wykonane , wykonane z żyłki wedkarskiej nylonowej , pomalowanej, klejone superglu . Żyłka plecionka i klej dragon pójda w następnym modelu , to samo z relingami na ramce ( ten sposób jako mi umknął ) . trzeba sie dopracować swoich sposobów i korzystać z doswiadczeń innych . Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-06-13 16:43  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Co by nie być gołosłownym ,ze gadam gadam i nic nie robię :




To bezpośrednio z placu budowy , po szybkim dorobieniu podstawki ze względu na część podwodną ( obecnie poprzekręcane elementy ) żeby jej nie zniszczyć . Podstawka wurób własny. Olinowanie na końcówce ale w trakcie.
--

Post zmieniony (17-06-13 16:48)

 
17-06-13 17:01  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie będzie żadnego światełka?

Taki mały smyk. Reling powala. Z przyjemnością bym taki widział w jakimś IJN swoim kiedyś.

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
17-06-13 17:12  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A będzie banderka? Biało - czerwony element + mosiądz śrubek "ożywią" szare malowanie. Ładny !

 
17-06-13 18:03  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Banderki jeszcze nie ma ale będzie , zaś światełka nie będzie :).
Śrubki czekają na farbę sa wściekle żółte i brzydkieeeeee ... fuj .

Wracając do banderki być może by już wisiała ale tu mam dylemat . Cytuje :"banderę nr 55 nakleić na olinowaniu pod gaflem"
Tu rysunek generalny z gaflem :

a tu rufa bez gafla ale z banderą :

Panowie co wy na to , gdzie wieszać ? W poprzednich opracowaniach tez bywa różnie .
Powoli czas sie zabierać do podsumowań. Panowie ten model kosztuje 7 zł. Zacząłem gdzieś 12 dni temu. TYLE zabawy za 7 PLN , jestem w szoku.
I co najważniejsze , nie będzie musiał stać w ciemnym kącie z wstydu przed GPM-mami ,Halami itp . Co do podejścia do modelu - malowanie , uważam że w przypadku takich modeli jest to wybór słuszny i tak będę postępował przy starszych ( ten ma 26 lat ) modelach ( np kolejnych K.Wolbka ). Ich kolorystyka jest na tyle wypłowiała , niedobrana , nieciekawa ,że chyba warto się pobawić malowaniem. Nawet bez użycia aerografu ( nie posiadam). To co zamalowujemy i tak nie pozbawia zbyt wielu szczegółów i nie wpływa na ogólny ogląd.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-06-13 18:03)

 
17-06-13 18:20  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Banderę proponuję powiesić tak jak pokazane jest na archiwalnych fotach na pierwszej stronie Twojej relacji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024