FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-06-13 20:57  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Akra :D a jeśli żurawiki łodziowe będą z druta zamiast papira to zamiast wiewióra zielonego może być ruda , zwyczajna? Kolejny zwirz w domu się przyda :D. A tak na marginesie ...przymierzając się do żurawików łodziowych doszedłem do wniosku że problemem przy tej skali nie jest ich wycięcie tylko ...znalezienie odpowiedniego narzędzia ...przymierzyłem sobie ostrze skalpela do tych dupereli i...wygląda monstrualnie - ( Mam co prawda jeden pomysł ale...muszę go najpierw przetestować..- jeśli się uda to i żurawiki da się wyciąć , pożyjemy zobaczymy..na razie do nich jeszcze droga daleka..na szczęście :D )

--

Post zmieniony (03-06-13 21:02)

 
03-06-13 22:50  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Marek, gratuluję ukończenia projektu!
Pokazałeś że można z tej wycinanki zrobić ładny model. Super.

PS.
Co do Batorego, to jak patrzę na te elementy żurawików, to zastanawiam się czy nie można dać ich do wycięcia laserem na normalnym kartonie i potem poskładać z wyciętych elementów. Aż dziw że MM nie wypuścił tych detali jako laserowych lub fototrawionych dodatków. Oczywiście jest to droga na skróty, ale efekt może być fajny :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-06-13 23:14  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Akra - challange accepted :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-06-13 23:55  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

może jakiś quiz: kto rozpozna więcej modeli na regale :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
04-06-13 11:14  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24

Quiz :) fajny pomysł, ale to może w następnym wątku, jak zrobię ostrzejsze i czytelniejsze foto. Ograniczenia lokalowe wymuszają oszczędność miejsca. Na zdjęciu modele wyglądają jak rzucone jeden na drugiego, ale większość ma podparcie w postaci podstawek z drutu, tak że nie gniotą się nawzajem. A nadal dochodzą nowe, więc na półce się zagęszcza:).
Co do modelu, zawsze mam niedosyt i uczucie że mogłem go lepiej zrobić. A wiadomo - wydanie jest takie sobie. Ale te braki rekompensuje mi to że go w ogóle ukończyłem.
Dzięki wszystkim za słowa komentarza.
Vansen kibicuję twojej budowie Titanica. Jakub, u mnie szkielet Batorego czeka na lepsze czasy, aż uporam się z tym co wcześniej zacząłem. Jak będziesz miał okazję to podziel się efektami swojej pracy.

--
Pozdrawiam
Marek :D

 
06-06-13 19:19  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moja relacja czeka na zakup nowego oświetlenia do stoczni... Lampa nabiurkowa se wyzionęła ducha, ale wkrótce będzie nowa :).

 
07-06-13 12:28  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Gratulacje- ale masz wielką wojnę ojczyżnianą na pólkach

 
07-06-13 12:53  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Na razie kupiłem żywą wiewiórkę i zieloną farbę w spraju, ale wątpię, czy będę jej musiał używać :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024