FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-05-13 18:21  [z] T-70M - WAK 5/13
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Nasz nowy model ukaże się 27.maja. Będzie to lekki czołg T-70M w konfiguracji i malowaniu pojazdu ze zbiorów Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.
Model jest przeznaczony dla mniej zaawansowanych modelarzy. Przypomina skalą trudności nasze czołgi w skali 1:50, z tym że ten jest w "normalnej", 1:25.
Autorem modelu jest Michał Rafalski. Cena jest wg nas dość zachęcająca bo wynosi 9 zł. Model w empikach pojawi się w pierwszej połowie czerwca.





--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
21-05-13 18:26  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

O i widziałem też że pojawi się motorek sokół :D

A kiedy pojawi się PZL Wilk?

--

Post zmieniony (21-05-13 18:28)

 
21-05-13 18:35  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Motorek Sokół pojawi się na konkursie we Wrocławiu za 3 tygodnie.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
21-05-13 18:43  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

:D to już wiem co tam kupię :D

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-05-13 20:10  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzooo fajna zapowiedź. Będzie w sam raz dla najmłodszych adeptów sztuki :)
Podoba mi się tym bardziej, że malowanie jest rzeczywiście atrakcyjne. O ile pamięć mnie nie myli, jest to model czołgu, który wcześniej stał w Baligrodzie, a jeszcze wcześniej brał udział po wojnie z ukraińskimi bandami UPA w Bieszczadach.

--

 
21-05-13 20:54  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Milutki. Będzie na zlocie? :D

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
25-05-13 13:30  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele już są dostępne. W przyszłym tygodniu kolejne zapowiedzi, wszak WSMK2013 za 2 tygodnie :)

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
25-05-13 14:06  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Raffi   

A będzie bardziej skomplikowany?
Pozdrowienia z Baligrodu.

--
AK

 
02-06-13 21:13  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dzień Dziecka za nami to pora wyjaśnić skąd taki model w ofercie WAK.
Zaczęło się od tego, że zapytalem Kustosza MBP w Poznaniu czy chciałby mieć takie proste modele dla najmłodszych w Muzeum. Odpowiedź jasna, bo kto by nie chciał, mogąc propagować broń pancerną i modelarstwo w jednym ?
Zbliżające się święto Pierwszego Batalionu, Dzień Dziecka i otwarcie bram CWSL było doskonałą okazją by modele zaprezentować i dzieciakom sprezentować.

Na moje pytanie i sugestie szybko odpowiedział Michał Rafalski i obiecał zaprojektować za darmo prosty model dla początkujących, bazujący na eksponatach Muzeum.
Spisał się na medal mimo choroby, która go na finiszu dopadła.

Model już był, ale teraz potrzebny był Wydawca, który by zasponsorował wydanie tych dziecięcych egzemplarzy.
Nasz Przemysław Bogusz zwany Homikiem, własciciel WAK podjął to ryzyko i stanął w Poznaniu z kilkoma setkami modeli, które rozdał wraz z Rajkubem dzieciakom.

Jeszcze na kilka dni przed Świętem, właściwie rzutem na taśmę model poleciał pocztą do Jarosława Siciarza znanego jako Jarosław ;-), który przyniósł pięknie sklejony model, by zaprezentować co z zeszytu otrzymamy po sklejeniu.

Panowie wielkie Wam dzięki składam za Wasze zaangażowanie i poniesiony trud.

Pozostałych Kolegów namawiam na zakup tych prostych modeli, które w pewien sposób pomogą zamortyzować koszta modeli gratisowych. Każdy z nas może być mecenasem i propagatorem modelarstwa kartonowego.

--

Post zmieniony (02-06-13 21:57)

 
02-06-13 22:00  Odp: [z] T-70M - WAK 5/13
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rzeczywiście model dotarł w ostatniej chwili i w dość zwariowanym momencie (przeprowadzka Miksera, przygotowania do Absolutorium praca itd...) W końcu po wszystkim emocje opadły i pozostały jedynie zakwasy po targaniu mikserowych klamotów na 4 piętro :(
Czas więc na konkretną ocenę przedsięwzięcia:
Główni winowajcy przeprowadzili akcję wzorowo, na najwyższych obrotach i jednocześnie z wielką precyzją. Wielkie brawa Panowie!
Mam nadzieję, że ten model stanie się kamieniem węgielnym pod nową klasę- modeli blokowych w 1:25 Prosty do sklejenia, duży i efektowny a jednocześnie bardzo szczegółowy( dość wspomnieć dokładny jak nigdy rysunek płyty dennej z zaznaczonymi nawet grubościami blach bocznych) Sklejona "pokazówka" działała na młodych jak magnes i nic w tym dziwnego bo model jest większy niż wszystkie które mam w swojej kolekcji :)
Jedyne, czego mi w nim brakowało to szablonu do wykonania rur wydechowych, ale to akurat rekompensują świetne zdjęcia naszej "70" na 3 stronie okładki.
Kolejnym zdziwieniem było dla mnie nawet nie zdublowanie a wręcz potrojenie szczególnie trudnych elementów (3 lufy i 2 kołnierze od armaty) Przydało by się jeszcze zdublowanie najtrudniejszej - cz.23 ja sobie z nią poradziłem odcinając część wewnętrzną i doklejając ją do gotowej i usztywnionej SG części zewnętrznej.
Czy go skleiłem "pięknie"? to się z Piotrem nie zgodzę bo nie miałem czasu ani warunków, zresztą nie umiem pięknie kleić i nie miałem dobrej farby do retuszu.
Reasumując jest to model ze wszech miar godny polecenia dla najmłodszych oraz wracających do klejenia po długiej przerwie a po sklejeniu wygląda m/w tak:



--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024