FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
28-04-13 19:51  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Jakoś przez całą zimę nie miałem weny i ochoty na modelarstwo. Czas płynie nieubłaganie i chyba już najwyższa pora na dokończenie modelu kościoła z Objazdy. Jako ostatnie zostały wykonane i zamontowane w modelu: wieża oraz okna. Okna to tradycyjnie elementy wycinane laserowo, które następnie zostały naklejone przy pomocy kleju w spray’u na kawałek czystej kliszy. Ogólnie wszystko pasowało bez problemu mimo, że tego kroku najbardziej sie bałem. Zarówno elewacje, jak i drzwi, a w szczególności połacie dachowe zostały nieznacznie przybrudzone suchymi pastelami i następnie utrwalone Caponem i matowym lakierem nitro.



Po tym etapie model został zakończony i przyklejony na stałe do niewielkiej deseczki. Teraz muszę jeszcze wykonać jakieś chodniki oraz „posiać” trawę. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł pokazać Wam wszystkim galerię końcową. Tym czasem kilka zdjęć kompletnego modelu.





Niniejszym relację uważam za zakończoną i proszę o cierpliwe oczekiwanie na galerię końcową.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
28-04-13 20:22  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetny!

--


 
28-04-13 20:46  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wygląda wspaniale. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-04-13 22:24  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Model robi świetne wrażenie. Gratuluję!
Mam nadzieję że pokażesz go na najbliższym Paprykarzu.

Napisz coś więcej o tym kleju w sprayu. Nazwa? Producent? Jakiś link?

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
28-04-13 22:37  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Mario, Borowy ---> thx.

Hastur ---> Czy model będzie na Paprykarzu to nie wiem, zależy jak mi się ułoży czas w okolicach października, a to jeszcze dość długo. Wstępnie chciałem z tym modelem pojechać do Koszalina, ale tam nie ma kartonów, a jechać i liczyć na to, że może ktoś wydzieli taką kategorię, a może nie to mi się nie chce. Szkoda paliwa. Co do kleju to jest to klej Boll do tapicerek samochodowych - http://www.aureus.auto.pl/70-boll-400ml-klej-spray-do-podsufitki-i-tapicerki.html do podklejania tak drobnych siatek witraży czy okien to spisuje się rewelacyjnie. Używam go również z powodzeniem do podklejania wszelkiej maści szkieletów. Działa jak butapren w spray'u. Trochę śmierdzi, ale mi to wcale nie przeszkadza, jest wręcz przyjemne.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
29-04-13 23:41  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

No to już wiem czego szukać. Dzięki.

Do Koszalina pojadę z ciekawości, bo mam blisko. W zeszłym roku było tam trochę kartonów, ale akurat nie z budowli. Może się ta impreza z czasem rozwinie...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
04-05-13 19:34  Odp: [R] Kościół w Objeździe - 1:50 - opr. własne.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Niniejszym chciałbym Was wszystkich zaprosić do obejrzenia Galerii Końcowej modelu kościoła z Objazdy k/Rowów

GALERIA KOŃCOWA.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024