FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-05-13 21:21  [R/G] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Czas na kolejny projekt. I tym razem model robiony na podstawie Małego Modelarza. Zmniejszony do "mojej" skali.
Stare wycinanki MM nadają się do tego jak najbardziej; model ciut sylwetkowy ale nie jestem zbyt drobiazgowy :-)
Po okręcie który był tak brzydki ze aż ładny, chciałoby się na odwrót :-) tak ładny że aż...
no ale tego nie napiszę bo się nie da :-) Jeśli mozna pisac o "urodzie " okrętów wojennych to pewnie by się od niego zaczynało.

Chcę zmienić kamo modelu i tu rzucam sobie wyzwanie; z 1942 r w nieregularne bryły, będzie trudno bo nie robiłem czegoś takiego wczesniej i mam obawy jak wyjdze połączenie "burta - nadbudówki"
Chciałbym uzyskac coś takiego"

Skłaniam się ku pierwszemu zdjęciu z "pasami" dziób rufa
I żeby nie było że nic nie pokazałem :-) :

Pzdr

Post zmieniony (29-07-14 23:03)

 
03-05-13 23:26  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zasiadam :)

 
04-05-13 00:07  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Przemek   

Ja zamierzam w przyszłości przeskalować go do skali 1:400 i skleić do linii wodnej.

 
04-05-13 09:55  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

To zasiadam jako drugi :)

--
Pozdrawiam Edek.

 
04-05-13 12:50  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to ja staję za siedzącymi, żeby mi nie zasłaniali :). Życzę powodzenia w sklejaniu kolejnego ,,giganta".

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-05-13 11:26  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
ROBO 

 - 10

...alez ja GO chciałem z eMMa zrobić ....


Skłaniam się ku pierwszemu zdjęciu z "pasami" dziób rufa


- dobry wybór ! Te pasy dodaja uroku ...


Powodzenia

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
07-05-13 10:35  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zebyście wiedzieli na podstawie jak ubogich planów ten model był projektowany..... Rysunek perspektywiczny nadbudówki środokręcia i głównej był rysowany z natury. Widziałem to, kto wtedy mógł pomyśleć,że będą rendery i innego rodzaju bajery.........
Klasyka MM !!!

 
08-05-13 03:20  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Teraz w dwóch numerach MSiO był artykuł o pancurach typu "Vittorio Veneto". Masz??

 
08-05-13 09:59  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę, że dość gruba monografia pancerników typu Littorio autorstwa komandora Erminio Bagnasco mogłaby posłużyć do całkiem nowego opracowania modeli każdej z jednostek typu, ale i skutecznie zniechęcić niemal każdego modelarza do jakichkolwiek prób reanimacji zabytkowych opracowań.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-05-13 10:18  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

W wątku o Romie padła cicha "zapowiedź" prac nad Litorio, tego się trzymam :-)
Brakuje tego typu okretu w nowym opracowaniu.
Na skalę 1:600 to opracowanie wystarczy, robić tego w skali "naturalnej' cvzy innej jużz bym się nie odważył - tak jak pisze Sven odstraszyłoby to mnie.
Robię sobie spokojenie Małe Veneto i czekam na duże Litorio.
Pzdr

 
15-06-13 01:23  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Powoli się dzieje, kadłub oklejony. Kombinowłem, kombinowałem i przekombinowałem :-) Tworzyłem jakieś podposzycia , wklejki, sklejki i taki etam.
W sume chyba niepotrzebnie.


Czyli moge sobie podklejać , naklejać, glutować a po malowaniu i tak wyjdzie swoje :-)

Trzeba się będzię uśmiechnąć do szpachli, nie ma co :-)
Ale to jest tak jak się nie słucha rad doświadczonych kolegów :-) Kolor farby tylko poglądowy co by błędy wyłapać. Jeszcze pewnei parę razy będzie to malowane :-)
pzdr

 
15-06-13 09:08  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,człowiek to juz taki ssak jest ,więc musi kombinować,podoba mi sie na 3 zdjęciu,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-07-13 12:56  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
No to już po szpachlowaniu :-) kadłub raczej OK, gorzej może jedna strona z pancerzem burtowym. Ale już wystarczy.



Powoli startuję do nadbudówek, kadłub wstępnie przemaluję i trza się zastanawiać jak tu "zgrać" kamuflaż ??
Jeśli mielibyście jakieś zdjęcia wyrażne od dzioba czy to rufy z malowaniem około 1943 (internowanie na Malcie) z chcecią obaczę, mam parę ale niewyrażne albo dalekie.
Pzdr

 
15-07-13 13:23  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Lennart 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!
Może to będzie przydatne: http://www.britishpathe.com/video/italian-fleet-in-alexandria
Oraz to: http://www.britishpathe.com/video/italian-front/query/warships
Zasiadam i kibicuję! Kawał świetnej roboty!
EDIT Poprawiłem link.
--
Pozdrawiam,
Lennart

Post zmieniony (15-07-13 17:42)

 
15-07-13 20:44  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zdjęcia malowania z 1943 są, bardzo wyraźne dla obu burt i z całkiem bliska oraz schematy dla obu burt w monografii Bagnaso, str. 239. I tu uwaga: burta lewa różniła się od prawej, nieco inne wzory. Ten schemat miał kolory jasno i ciemno szare z liniami łamanymi.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-07-13 03:01  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Najbardziej "chodzi" mi o to jak głęboko na front nadbudówek "wchodzi" to kamo. Zdjęcia burt mam i schemat też.
Dzieki Panowie za pomoc.
Pzdr

 
17-07-13 19:24  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mam nadzieję, że te zdjęcia pomogą

http://i210.photobucket.com/albums/bb132/Sven_en/P1010315_zps4ba6bd96.jpg

http://i210.photobucket.com/albums/bb132/Sven_en/P1010314_zpsf8f291ca.jpg

http://i210.photobucket.com/albums/bb132/Sven_en/P1010313_zps47e5102f.jpg

http://i210.photobucket.com/albums/bb132/Sven_en/P1010312_zpsc27e3562.jpg

http://i210.photobucket.com/albums/bb132/Sven_en/P1010308_zps4c8c066f.jpg

--
Sven

HMS Ark Royal

 
17-07-13 22:45  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślę, że możesz spokojnie wklejać miniaturki. 3 zdjęcia i tak otwierają się w albumie.

Pozdrawiam.

EDIT:

Photobucket w obecnej wersji jest jednak nieprzewidywalny. Za drugim razem wszystkie zdjęcia otworzyły się bez żadnych reklam.

--

Post zmieniony (17-07-13 23:01)

 
18-07-13 03:01  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dzieki Sven "kopalnio wiedzy" :-) Pomogą, bardzo :-)
pzdr

 
18-07-13 08:17  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tak, po drugim kliknięciu linki "direct linku" otwierają się bez reklam. Direct linki to jakaś alternatywa nie wymagająca żadnej dodatkowej zabawy w przerabianie linków, jedyny minus że nie ma miniatur no i działają prawidłowo po drugim kliknięciu.

Monografia pancerników typu Littorio autorstwa emerytowanego komandora Erminio Bagnasco miejscami przypomina anatomię, sa tam min przekroje aksonometryczne przez nadbudówki i kadłuby okrętów, rysunki aksonometryczne nadbudówek z detalami, plany detali, a co do zdjęć to autor ma jedną z najlepszych we Włoszech. Są też kolorowe zdjęcia zachowanych eksponatów muzealnych uzbrojenia i wyposażenia pancerników.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
18-07-13 09:16  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Skąd ty to chłopie bierzesz wszystko :-) ? No bo chyba nie ma okrętu o którym byś się nie potrafił wypowiedzieć :-)
Przydałoby się coś takiego po polskiemu. Mam nadzieję że ciche zapowiedzi Littorio się sprawdzą .
pzdr

 
14-09-13 11:10  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Trza zdmuchnąć kurz z relacji :-) Dzieje się cały czas, tylko wzdrygam się jakoś usiąść do fotobaketa, tego nowego. No tak jest dla mnie nieprzyjazny :-)
Po wyszlifowaniu, odłożyłem trochę kadłub na półkę i zająłem się "większą" drobnicą:
Wieże arttylerii głównej z barbetami:

Artyleria średnia:
Wieże będa jeszcze troszkę obrabiane; drabinki, drzwiczki, pontony. Na razie tyle.
Powstały też wieże lekkiej art.plot. tytaj jeszcze bez lyf. Zamierzam je zrobić "bojowo" do góry więc będę doklejone na końcu.
Tworzy się rówiez cała rzesza drobnicy innej; salupy, nadbudówki, pudełeczka. Lecz to jeszcze niepokazywalne.
Czas wrócić do kadłuba i myślec jak zgrac kamo.
PZdr

 
10-10-13 22:00  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i powoli kadłub nabiera kolorów włoskiego okrętu:


Pzdr

 
11-10-13 07:25  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem przyjemność skleić Vittorio w 1984. Oczywiście model pozostawiał dużo do życzenia.
To piękne pływadło, życzę powodzenia.

--
Pozdrawiam Darek

 
11-10-13 16:19  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jesli chodzi o mnie to te właśnie kolory kuszą do sklejenia jakiegoś ,,włocha".

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-10-13 23:39  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wyboru nie mamy za bardzo, a tu same "wschodzące słońca" :-). Ale nie ma co narzekać dobre i to. :-)
Pzdr

 
13-10-13 10:40  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Kadłub juz praktycznie gotowy. Drobne poprawki malarskie jeszcze zostały po naniesieniu kamo.

Pzdr

 
18-10-13 10:24  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Ostatnie dni to nanoszenie "kamo" na to co zrobiłem do tej pory.
Szybka przymiarka "na sucho":


Zdjęcia robione w biegu wiec i jakość i tło nie taka. Kamuflaż trochę się przesunął, szczególnie na wieżach, ale zostawiam jak jest - musiałbym przemalowywac cały kadłub.
Pzdr

 
18-10-13 10:33  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajny kamuflaż.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
18-10-13 11:47  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetna robota. Podoba mi się i to bardzo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-13 14:36  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Dużo roboty, mała aktualizacja :-)
Wieża dowodzenia.Na razie bez relingów, itp. Średnio jestem zadowolony, ale już nie będę poprawiał, Natrzepałem części do pudełka i myślami jestem już chyba za bardzo przy nowym projekcie :-) Niedobrze muszę odsapnąć :-)
Generalnie takie konstrukcjie zawsze robiłem z papieru o gramaturze 80 i fajnie wychodziło, lecze wtedy malowałem Humbrolami, teraz Paktrą. W domu kolejna gramatura to 160 i to trochę za dużó jak na tę wielkość. Ale jest.

Pzdr

 
09-11-13 18:37  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Toś chyba szaleju się najadł jak to w palce chwycić . Fajne maleństwo

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
09-11-13 19:52  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nawet wyciąłeś otwory ,zabawy dużo ale warta efektu,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-11-13 00:34  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ledwie to widać :), ale efekt przedni. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-12-13 14:01  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
uzupełnilem wyposażenie dziobu, różne pachołki, grzybki, to co oferowała wycinnaka było trochę za "gołe" w stosunku do tego co widac na zdjęciach Vittorio.
Jeszcze może nie wszystkie ale chyba już nie będę upychał więcej

Niestety nie zauważyłem że w kadłubie inaczej wyglądają kluzy niż w rzeczywistości - to już mi będzie trodno zmienić bez mocnej ingerencji. Nie bardzo mam ochotę wycinać i dewasować kadłub - nie wiem co wyjdzie.
Generalnie zrobione też śródokręcie; to czego nie ma oprócz p.lotek - w pudełku czeka..

Pzdr

 
29-12-13 22:13  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie wszystko wygląda :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
30-12-13 22:08  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi sie to włoskie malowanie pokładów na dziobach. I to w Twoim wykonaniu też :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-01-14 09:20  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Cały czas trwa walka z drobnicą, więc pokazywać nie ma co choć śródokręcie powoli się zapełnia.Jedyne co dało się zrobić to część plotek. Trochę zmieniłem wersję wycinankową, coś tam dodałem a terez zastanawiam się jak tu ująć osłony :-)
Jakoś nigdzie na zdjęciach VV nie znalazłem takich "amerykańskich" działek. Mogłem dwa tygodnie wcześniej gapić się w zdjęcia :-) Za bardzo poleciałem po wycinance.
Jedno z działek juz po próbie zdjecia "kołnierza"

Pzdr

 
02-03-14 08:59  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Po ponad miesiącu czas by coś pokazać. Trwa praca nad drobnicą
Można powiedzieć że uzupełniłem "popierdółki" na rufie, zostało tylko wyposażenie lotnicze.

Najwięcej czasu jednak spędzałem przy pontonach, zachciało mi się waloryzować karton :-) W tej skali żaden kabel mi się nie sprawdzał, więc karton musiałem 'zaokrąglić" warstwą kleju. Zabawa trwa, ale już powoli koniec.


Pzdr

 
02-03-14 12:18  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Takie pontony linką owijać ? Relacja Spychacza powinna być dla kilku gości zablokowana:)

Skala rządzi się swoimi prawami, na żywka pewnie jeszcze lepiej to wygląda.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-03-14 15:32  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Kolejna mała aktualizacja małych części. Całość pracy ostatnio to katapulta i doposażenie śródokręcia w rózne tam silniczki, bębny itp.
Katapulta zajęła mi trochę czasu a wyszła tak:


Reszta wychodzi tak jak poniżej, makro jest bezlitosne dla skali, te wszystkie mazy się poprawi i nie wygląda to wszystko tak "grubo" malowane :-) :






Pzdr

 
30-03-14 16:45  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,rozumiem wykonać taką katapultę,ale ,że chciało Ci się strugać taką zapałę,tego nie rozumiem.Pieknie to wszystko już wygląda,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-04-14 10:31  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mała świąteczna aktualizacja. Powoli wyposażenie zmierza ku końcowi, rufa praktycznie gotowa. Wyposażenie lotnicze niedługo na "wóżki"



Pzdr

 
03-05-14 21:54  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Wspomniane wyżej wyposżenie lotnicze już na okręcie:


Ostatnie praktycznie dorabiane detale których nie było w orginalnej wycinance; działka oświetlające 120 mm:

Powoli zmierzam w kierunku olinowania :-) ulubionego zresztą :-)
Pzdr

 
27-05-14 09:38  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Olinowanie gotowe w 80%, może 100% w zalżności od humoru i wytrwałości.
Dla mnei w tej skali to masakra, rwało się kilka razy więc wygląda jak wygląda. Jednak pomimo że wyszło na "3" dodaje sporo modelowi.




Powoli doposażam okręcik w ostatnie "*******ki"
Pzdr

 
27-05-14 14:43  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co Ty chcesz od tego olinowania w TAKIEJ skali. Wg mnie jest OK.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-05-14 15:25  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

hahaha, a mówią, że to kolejarze mają nie po kolei w głowie ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-06-14 10:17  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Generalnie to powinna być już galeria Vittorio.
Niestety jak to bywa w przypadku mikromodeli, gdy powoli odsłaniałem kadłub na różne *******ki, okręcik wyrwał w powietrze zrobił "półbeczki" jak prawdziwy myśliwiec i spadł jak kamień iście jak bombowiec nurkujący testując wytrzymałośc masztów i całej reszty.
Szczęście w nieszczęciu maszty zamortyzowały lecz olinowanie nie wytrzymało zabawy :-)
Więc apiat od nowa :-)
Co by się nie zalić i pokazać jaki twardziel jestem zdjecia z ukońćzonych juz praktycznie dziobu i rufy. Sródokręcie zostawiam sobie na deser - nie wezmę sięjuz nigdy za olinowanie mając coś do przyklejenia.



Z przyklejania zostały tylko trapy, kola ratunkowe i części żurawików. No i to nieszczęsne olinowanie.
Miejmy nadzieję że bez przygód dotrwamy do galerii.
Pzdr

 
18-06-14 11:07  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Głowa do góry bo mogło być gorzej z tym lotem. BTW nie jeden chciałby tak kleić w dwusetce :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
18-06-14 11:16  Odp: [Relacja] Vittorio Venetto MM skala 1:600
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyrazy współczucia. Ale najważniejsze, to się nie poddawać :)
Co do olinowania. Wypróbuj tego:

http://www.e-sklepwedkarski.pl/sklep-vm/details/2877/227/materialy-muchowe/nici/nici-wiodace/uni-thread-8/0-50yds-waxed.html

Jest bardzo cienka. Jakieś 0,05mm, dobrze się klei i przycina.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024