FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
02-05-13 12:48  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

jedziemy dalej, niestety zwalniam tempo;/



Pora na usterzenie, szkoda że autor nie pokusił się o oddzielne powierzchnie sterowe
do następnego:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
02-05-13 12:56  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
AWOT   

Piękna, czysta i precyzyjna robota! Nie widać miejsc łączenia segmentów! Dla mnie jest to niedościgniony ideał. Nie potrafię tak sklejać :-(

--

AWOT

 
02-05-13 13:08  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Awot, nie przesadzasz?:) Faktem jest że coraz lepiej wychodzą mi połączenia, jednak tylko pod warunkiem że są klejone na pasek, na dwie wręgi albo na jednej grubszej nie mam najmniejszych szans na taki efekt. najpierw sklejam ze sobą dwa segmenty, potem dodaje wręgę(ALBO I NIE DODAJĘ WRĘG), sklejenie dwóch segmentów bez wręgi daje Ci cholerną możliwość paluchami ułożenia pięknie segmentow i dopieszczenie łączenia! Dodam że w tym modelu zastosowałem tylko 3 wręgi:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
02-05-13 13:19  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękne , duże, hawańskie cygaro Ci wyszło. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-05-13 17:35  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
AWOT   

ReVan, dzięki za uchylenie rąbka tajemnicy. Przy takiej metodzie faktycznie łatwiej to ogarnąć paluchami a wręgę można wstawić później. Efekt jest świetny!

Pozdrawiam.

--

AWOT

 
02-05-13 20:08  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ładnie idzie. Fakt, szkoda, że autor nie zrobił oddzielnych powierzchni, ale to nie problem. Ja w swoim odciąłem je, lekko przeszlifowałem i wkleiłem z powrotem z podklejkami z czarnego brystolu pod spodem. Teraz robię SB Lima z tego samego wydawnictwa i tam są rozdzielone powierzchnie sterowe, ale tylko na usterzeniu.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
04-05-13 18:00  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Ten model posiada parę kwiatków, m. in. niewłaściwy kształt owiewki kabiny (zbyt duża moim zdaniem) i kadłuba pod statecznikiem pionowym (zbyt małe "zgrubienie"). Najważniejszym jest jednak to, że Autor zaprojektował podwozie nie uwzględniając ugięcia pod ciężarem samolotu (czyli tak jak podczas lotu z wypuszczonym podwoziem), przez co model wygląda jak na szczudłach. Ot, tak na wypadek, gdyby Ci się chciało na to zwrócić uwagę... ;-)

A w ogóle to fajnie Ci wychodzi, będę kibicował.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
05-05-13 10:24  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Poza kfwiatkami merytorycznymi model posiada sporo błędów dla sklejaczy. Najbardziej nie lubie tych zębów które tworzą się gdy łączy się w okrąg pasek segmentu

Stan prac na dziś:


PRZYKRO MI ŻE KLEJĘ MODELE DLA PCZĄTKUJĄCYCH. Wynika to z tego że cały czas uczę się kleić. Jeśli ktoś nie życzy sobię oglądania modeli dla początkujacych, z góry proszę o unikanie wątków sygnowanych autorstwem Revana_1991

A i zmieniłem avatar, zgodnie z prośbami forumowiczów.

Pozdrawiam!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-05-13 10:34  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Widzę człowieka a nie kosmitę i cieszy mnie to .
Wziąłeś się i już masz skrzydła i kadłub i statecznik pionowy - zostały stery , podwozie i " kabinka" - i na szafę
Typowa szybkościówa- nawet w twoim wykonaniu .
Już umiesz lepic tylko , nie zabrałeś się jeszcze za coś naprawdę przełomowego.
Gdzie i kiedy ja ci napisałem ,że nie umiesz kleić . Ale się trochę mogłeś obrazić - za brutalne poczucie humoru mam - trochę za delikatny jesteś .
Już umiesz lepic tylko , nie zabrałeś się jeszcze za coś naprawdę przełomowego.

Jak się zbulwersuję, to chyba też ten długopis skleje
Jak chcesz zamocować skrzydła do kadłuba ?
A owiewkę to od czego masz ? czy będziesz improwizował ?

Napiszę przepraszam -to i tak odbierzesz to jako nieszczere. Kończysz studia i musisz być twardy

Post zmieniony (05-05-13 10:48)

 
05-05-13 10:36  Odp: [R]Suczka No.9 czyli Su9 Fishpot Hobby Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Coś Cię mocno ubodło. Ja bym się tak nie przejmował. Nie ważne co się klei ważne, że się klei. Uskoki na łączeniach - można obciąć sklejki i łączyć segmenty na oddzielny pasek.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024