FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-04-13 22:57  Apel do projektantów i wydawców modeli - zapas koloru
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Szanowni Państwo mam małą prośbę, którą kieruję do projektantów jak również wydawców modeli. Dawno , dawno temu był taki zwyczaj że w każdym modelu był tak zwany "zapas koloru". Ze smutkiem wielkim muszę stwierdzić że ów miły zwyczaj odszedł praktycznie w zapomnienie :( . Chciałem zapytać czy naprawdę dodanie jednej strony formatu A4 czy A3 aż tak drastycznie podraża koszt wydania modelu? Z punktu widzenia sklejacza te dodatkowe kawałki arkusza zadrukowane w kolorze poszycia dna czy burt ( oczywiście mam na myśli statki i okręty) były czasem zbawienne. Z mojego punktu widzenia chętnie dołożę do ceny modelu ten symboliczny 1 zł za dodatkowy arkusz podzielony na pół z dwoma podstawowymi kolorami występującymi w wycinance.
Szanowni Państwo, pomyślcie nad tym a przypuszczam, że nikt z szacownego grona modelarzy nie będzie miał wam za złe że dołożycie coś co ułatwi pracę modelarza sklejającego Wasze modele.

pozdrawiam
Jakub

 
18-04-13 23:38  Odp: Apel do proektantów i wydawców modeli
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Przyznaję że owa rezerwa koloru uratowała nie jeden mój model przed wyrzuceniem go do kosza i ratuje do dzisiaj (ostatnio chociażby przy budowie USS Gambier Bay). Szczerze popieram tę inicjatywę.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
19-04-13 00:01  Odp: Apel do proektantów i wydawców modeli
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Również się zgadzam z powyższym. Zapas koloru bywa zbawienny w niektórych przypadkach, a jego brak przyprawia o ból głowy.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-04-13 08:58  Odp: Apel do proektantów i wydawców modeli - zapas koloru
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

również myślę,że powinien byc zapas koloru ale nie trochę jak to jest w niektórych modelach powinien byc jeden kolor na całej kartce a kolejne na następnych kartkach

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
19-04-13 09:35  Odp: Apel do proektantów i wydawców modeli - zapas koloru
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Jakub nie mogę się z Tobą zgodzić :-), że zwyczaj został zapomniany. Dla przykładu w ostatnim Mi-2 z GPM wydawca zamieścił NAWET zapas koloru białego. :-D

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
19-04-13 10:04  Odp: Apel do projektantów i wydawców modeli - zapas koloru
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Pamiętajcie że nieraz rezerwy nie da sie umieścić na arkuszu z częściami- nie ma miejsca, a drukować nową kartkę z rezerwą to już zabieg nieopłacalny;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
19-04-13 10:57  Odp: Apel do projektantów i wydawców modeli - zapas koloru
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Może nie tyle się nie opłaca co raczej celowe działanie, by w przypadku niepowodzenia modelarz zakupił kolejny egzemplarz dla tej jednej części.
Najlepiej powiązal wydawca za wschodniej granicy (przynajmniej ja mam taki egzemplarz). Chodzi o wydanie ki-43 w którym mam chyba trzy razy powtórzony arkusz częściami. Niestety same tylko skrzydła, ale i dobre takie coś. Przynajmniej można spokojnie poćwiczyć.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-04-13 11:25  Odp: Apel do projektantów i wydawców modeli - zapas koloru
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

tam od razu spisek... A może przy dzisiejszej waloryzacji często zapas koloru jest mało użyteczny?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-04-13 11:32  Odp: Apel do projektantów i wydawców modeli - zapas koloru
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A też i tak może być ;-). Ale dodatkowe zapasowe części by się przydały. Tak chyba było jeszcze przy jaku-3 z wydawnictwa WAK.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-04-13 11:38  Odp: Apel do projektantów i wydawców modeli - zapas koloru
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

I przy białym Zero z modelika autorstwa Lazarusa?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024