FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-05-13 13:55  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zła wiadomość. Zejście do sterówki jest po 2 stopniach w dół.
Dobra wiadomość - będa zdjęcia .
Zła wiadomość - sterówki już nie przerobię bo to oznaczałoby dewastację całości, za późno
, może ktoś inny się podejmie , materiały udostępnię.
Dopiero teraz zakumałem patrząc na bok sterówki ,że cos jest nie halo z wysokościa pokładu , z boku jest jakies drzwiczki , pośrodku otworu wypadałby pokład sterówki ........echhhhhhhh

Post zmieniony (15-05-13 13:59)

 
16-05-13 16:04  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zasilanie i oświetlenie przygotowane . Sterówka w trakcie . Widać rownież fragmenty relingów .
W sterówce stoi skrzynia na duperele , i tak miałem ją zrobić , okazalo sie że jest moją deską ratunku.


Na tym zdjęciu wyjasnia sie dlaczego .


--

Post zmieniony (16-05-13 16:06)

 
27-05-13 19:46  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Prace na Szkwałem prawie zakończone , jeszcze tu i ówdzie poprawki , trzeba dołożyć wycieraczki . W sumie ostatni czas to codzienne mozolne sklejanie, małych praktycznie nie powodujących dużych zmian elementów które na koniec powodują samozadowolenie.
Wyposażenie sterówki wykonano ( o 2 elementach zapomniałem ale już trudno ) .
Oświetlenie działa wyśmienicie . Niestety efekt widoczny jest wzrokowo nie na zdjęciach , no chyba że nauczę się robić zdjęcia przy nikłym oświetleniu ( popróbuję ).
Próbka działania oświetlenia zamieszczona na ostatnim zdjęciu. To samo ze sterówką zaglądając do środka widać je ładnie , przy zdjęciach nie za bardzo.
Generalnie nie jest to coś z czym można by sie pochwalić modelarzom ale rodzinie , znajomym i owszem. No i najważniejsze , mnie motoróweczka przypadła do gustu.
w galerii końcowej skusze się na końcową ocenę modelu.















--

Post zmieniony (28-06-13 10:00)

 
27-05-13 20:25  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

I piękna jest! Z tymi wszystkimi "duperelko-drobiazgami", których tak z początku nie chciałeś robić. Gratuluję!
PS - proponuję hosting WSTAW.ORG, (bez reklam) i zdj. szybko się otwierają.

Post zmieniony (27-05-13 20:26)

 
27-05-13 23:07  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Alski - jesteś zadowolony? - BRAWO. Modelik jest fajniutki, gratuluję Tobie jego ukończenia. Faktycznie, brakuje parę drobiazgów. Liczę, że je dorobisz i będzie jeszcze ładniejszy. Mnie osobiście jest OK ;-) Ja mam swój w 1:25 i jeszcze przerabiam już w piątek zawody w Ełku, a później MP i dalej.
Model jest wspaniały. Za tak malutką wycinankę (mam ją) nigdy się nie wezmę.

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
28-05-13 07:59  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jestem , nie da sie ukryć. To właściwie 1 model wykonany z takimi drobiazgami , 1 reling druciany , 1 oświetlenie i 1 lekko waloryzowany ( wnętrze) .
Spec model - Jestem bardzo ciekawy co poprawiasz w swoim modelu. I mam do Ciebie pytanie bo na etapie wykonywania śrub zauważyłem coś czego nie byłem w stanie ustalić :
czy śruby obracają się w przeciwnych kierunkach , obroty patrząc od strony rufy w prawo , czy w lewo , obydwie do środka czy na zewnątrz ? Twój pływa więc pewnie wiesz :) Jeśli potrzebujesz zdjęcia sterówki podeśle na @ bo mnie wkurzają te fotosiki i tym podobne.
Zastanawiam się jeszcze nad pryśnięciem lakierem w sprayu - proszę o poradę w tej kwestii
czy zrobić to na koniec?. Karton nie był impregnowany. Mam nadzieję ,że to nic nie popsuje( oprócz szybek które oczywiście zasłonię ) .
--

Post zmieniony (28-05-13 08:18)

 
28-05-13 08:53  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Alski fajnie wygląda z zapaloną lampką wewnątrz. Gratuluję ukończenia pracy, która po zaprezentowaniu wywołuje bardzo pozytywne emocje :D

Co bierzesz dalej na warsztat?

--

Post zmieniony (28-05-13 08:54)

 
28-05-13 10:15  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Coś z MM dla odpoczęcia oczu albo skala 1:25 :)
MM 12/1987 Polski ścigacz artyleryjski S-2 ORP Wilczur lub Lilla Weneda
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=131&i=9&t=9
lub przeskalowana na 1:50 Lilla Weneda z
http://www.digitalnavy.com/LillaWeneda/
.... coś relaksującego :)
--

Post zmieniony (28-05-13 10:17)

 
28-05-13 10:28  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Odpoczynek dla oczu bo skala większa? Raczej nie - chyba, że bez waloryzacji - im większy tym więcej "drobiazgów". Co wg Ciebie rozumiesz pod pojęciem "modelu relaksujacego" ?
Proponuję "cywila" Lilla Weneda. Materiałów sporo a stateczek piękny.
Pozdrawiam

 
28-05-13 11:50  Odp: [R] Motorówka Straży Granicznej S-12 Szkwał
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Relaksujący tzn bez waloryzacji a co za tym idzie drobiazgów . I tak już musiałem sobie kupić okulary do "czytania" czyli do modeli . Obliczone na odległość 30 cm czyli jakąś dioptrie mocniejsze. :)
Obydwa powyższe spełniaja ten warunek .
Juz mam wydrukowana Lilię , nie ma drobnicy , statek robi wrażenie sam z siebie wystarczy czysto skleić i będzie pięknie zdobił półeczkę.
Wilczur ma już wycięte wręgi , z racji rocznika detalizacji tam nie ma, akurat w tym przypadku chciałem sie pobawić farbą.

--

Post zmieniony (28-05-13 11:52)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024