FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-07-03 20:01  [Technika] Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widzę,że ostatnio pojawia się dużo zdjęć "druciaków".Jest to przepiękny temat,niezwykle pociągający...ale.
Myślę,że nie tylko ja chciałbym poznać najskuteczniejsze metody i materiały używane do osiągnięcia najlepszego efektu - jak w temacie.
Ja używałem do tego najmniej "kosmatej" nitki jaką znalazłem w domu.Przyklejałem ją mozolnie w pierwszym punkcie,czekałem,aż klej dobrze zwiąże i wyschnie, a następnie naciągając nitkę , ale tak ,aby jej nie oderwać,przyklejałem w drugim miejscu...
Efekt można obejrzeć w Galerii autorskiej (Fokker Dr I / MM).
...ale nadal mam niedosyt i brak mi odwagi,aby wykonać następne modele z bardziej rozbudowanymi naciągami...
Zatem czekam ( i chyba nie tylko ja) na rady mistrzów!

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-07-03 20:15  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Wiem, ze naciągi płatów były zrobione z drutu i malowane tak jak kamuflaż, więc najlepiej zrobić je z cienkiego drutu miedzianego i pomalować pod kolor.

 
16-07-03 21:06  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

1. nici ze ściągaczy od pończoch - elastyczne, ale kosmate, za to naciągiem można "wyregulować" grubość
2. drut miedziany lub stalowy z cewek, transformatorów itp itd - duża rozpiętość grubości, ale mało elastyczne
3. drut z spiral grzejnych żelazek - j.w.
A tak poza tym temat ten nie raz się już przewijał - skorzystajcie z wyszukiwarki forum :)

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
16-07-03 22:45  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Właśnie,korzystałem z przeglądarki i nic...Chyba nie umiem ;-(( .
Interesująca jest jeszcze kwestia samego mocowania nitek .Był kiedyś wydany ( przez MM) model Gloster Gladiatora , gdzie nitki zalecano przeciągać przez "uszka" z cienkiego drutu,montowane w skrzydłach... A wy?

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-07-03 08:53  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ja tam nie jestem mistrzem, ale... w moim Po-2 zrobiłem naciągi z nici nylonowej (kosmatość = 0) i pomalowałem na sreberko.
Mocowałem do kadłuba i skrzydeł haczykami w kształcie "U" wbitymi zawczasu, zgiętymi najpierw pod kątem prostym - wtedy działają jak kotwiczka o ile się skieruje zagięcie w przeciwną stronę do kierunku naciągu. Mocno, szybko i nawet bez kleju. Starczy maleńka kropla cyjanopanu dla pewności, a nitkę zawijam o haczyk i przykejam z drugiej strony o "samą siebie" butaprenem.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
17-07-03 11:55  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
scooby7   

W moim modelu wykorzystałem drut z cewki nawojowej pomalowany na srebrny kolor. Jak wspomniał fitter jest troche mało elastyczny. Więcej pomysłów tutaj:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=367


Pozdrowienia
Scooby

 
17-07-03 12:02  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Ja np. do DH.2 użyłem nici (chyba Hellera) do liniowania żaglowców. Kolorek niespecjalny (jasny beż, dobry na żaglowce), dwie grubości (0,15 i 0,3 chyba). Ogromną zaletą jest to, że od czterech czy pięciu lat nadal na modelu nie obwisły.
Słyszałem, że podobnie zachowują się nici chirurgiczne.
Ja swoje nici przyklejam, zwykle wsuwając je w dziurki, np. igłą. Jeśli nie zapomnę, z tylnej strony zaklejam kawałkiem papieru. Czasami robię do uszek (we wspomnianym wyżej w wątku Gladiatorze zrobiłem uszka z nitki).
Pozdrawiam,
Tomek

 
17-07-03 12:05  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Do Mariusza
Mam nadzieję, że pozwolisz aby w Twiom wątku Batonus zamieścił zdjęcie z Po-2.
Do Batonusa
Czy możesz uszczęśliwić nas fotką takiego uszka z nitką? Max zbliżenie... Oglądałem wprawdzie Twoją zayawkę z Po-2, ale ta odległość...... :-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
17-07-03 13:20  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na prośbę Dyzia - wyciąłem kawałek zdjęcia, niestety, lepszego powiększenia nie mam
:-(
Widać dwa takie haczyki i przywiązane do nich nici.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
17-07-03 16:56  Re: Jak i z czego robić "druty" w "druciakach?"
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Do Batonusa
Serdeczne dzięki...jak walnie mnie na druciaka skorzystam z tej metody (a mam ich troszkę- syndrom chomika) - narazie muszę popełnić Brewstera B. :-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024