FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-03-13 20:02  [N] Ju 88C-6 Haliński
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam wszystkich .
Tak ja w temacie :D Mamy nową nowość od pana Halińskiego. Cena to 63 PLN. Oto link:
http://halinski.com.pl/index.php?link=0

Post zmieniony (06-03-13 17:13)

 
04-03-13 20:39  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

nooooooo pięknie!!! Ależ cieszy mnie ten model

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-13 20:54  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Nom w sumie fajna nowość.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
04-03-13 20:58  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ehh, może sobie na niego uzbieram. Na pewno to rozważę, bo wygląda kusząco.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
04-03-13 21:18  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jest wersja Schräge Musik czy tylko "goła", podstawowa, wersja nocna?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
04-03-13 21:26  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W Tarnowskich Górach brak. Piszcie miasta!

--
Rock Honor Ojczyzna

 
04-03-13 21:58  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Barbarossa 

 

Z tego co widać tu i tu to Schräge Musik musi być koniecznie.

Czekałem na tego pokraka, w końcu musiał wyjść;)

--
per aspera ad astra...

 
04-03-13 22:39  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Na stronie wydawcy w dziale sklejone modele jest galeria Miga 29

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-03-13 10:58  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
cfemar   

A co z zapowiadanym rok temu Japońskim niszczycielem?

 
05-03-13 11:23  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zardzewiał. ;-P

Zaiste jest to ciekawy materiał dla socjologa, dlaczego ludność naszego pięknego kraju "zbacza" na tematy zastępcze i jest to w każdej zapowiedzi nowego modelu. Może pójdę tym samym tropem i zapytam... Co będzie w następnym numerze, czy będą erraty i dlaczego tak drogo? ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
05-03-13 12:36  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
FloggerB   

No i ten pokład - nie ten żółty kolor !
No i co będzie w następnym numerze

 
05-03-13 14:01  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
cfemar   

BeBe żyję w wolnym kraju i mam prawo zadać nurtujące mnie pytanie np w tym wątku dotyczącym konkretnego wydawcy. Gdybym jeszcze namolnie korzystał przy okazji dyskusji o nowościach z tego prawa. A tu patrzcie na 9 lat obecności na forum pierwszy czy drugi raz zadałem tego typu pytanie i już chcą badania naukowe prowadzić:-) Ech ci magistrowie ;-)
Co do samego modelu to mogę ująć to tak kupię jak zawsze i wszystko od Hala, tylko niech się pojawi w moim kiosku...dziś nie było.

 
05-03-13 18:06  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
skom25   

W empiku nie kosztuje 63 a 47 zł. Kartoniaków już nie robie ale z ciekawości zajrzałem, wyglądał całkiem fajnie, stron z częściami było chyba 6.

 
05-03-13 18:19  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
donmarianos   

To ciekawe że bezpośrednio u "źródła " jest drożej niż w sklepie. Dziwna ekonomia tu rządzi...

 
05-03-13 18:29  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Barbarossa 

 

Co dziwne, w opisie uzbrojenia nic o Schräge Musik nie ma, ale ewidentnie na okładce lufy są, a i w modelu przewidziano na nie miejsce.
Tylko czarny od spodu to raczej ciemnoszary, ale za to lepiej widać detale "brzusia". Kiedyś Me-110 w takim malowaniu do kompletu i jestem happy:)

A politykę cenową sam P. Haliński niejednokrotnie wyjaśniał, nawet na tym forum, więc nie wiem skąd to zdziwienie. Tylko się cieszyć należy (oczywiście osoby którym temat odpowiada).

--
per aspera ad astra...

 
05-03-13 19:31  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
rysiu62   

Już przy poprzednim modelu zwróciłem uwagę o tej zachłannej "polityce' cenowej . Co napisał przedstawiciel wydawnictwa to mnie wlaściwie nie interesuje, ważne są czyny. Policzmy , w EMPiK 47zł w wydawnictwie 63zł plus wysyłka 12zł. Przypominam dla niewiedzącym iż EMPiK musiał uzyskać zniżkę która nie wynosi np. 5zł tylko więcej aby opłacało się handlować. Ciekawe też jaka jest wydrukowana cena na modelach zakupionych w wydawnictwie. Kolejny raz napiszę - zmniejszenie nakładu - zwiększenie ceny to nie tędy droga . Są jeszcze tacy głupi jak ja co kupują ,ale niestety kiedys to się skończy i chyba będą wtedy musieli wydawać weselne zaproszenia.

 
05-03-13 19:56  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Barbarossa 

 

Czegoś chyba nie rozumiem.
Hurricane z KK kosztuje w tym samym EMPiKu 25 zł. Za ok. dwukrotnie większy objętościowo i odpowiednio rozmiarowo Ju-88 mamy 47,35 zł. To chyba dobra cena?
A Wydawca za sprzedaż u siebie może zażądać ile chce - Jego prawo.

Jeżeli już poruszać kwestę ceny to uważam, że "małe" samoloty z AH mogły by być o 10 zł. tańsze, ale po co Wydawca ma obiżać cenę jeżeli ktoś je kupuje, a biznes nadal się opłaca?

Głosujmy portfelami, a cenę pozostawmy Wydawcom. Niech wydają jak najwięcej jak najlepszych modeli i wychodzą przy tym na swoje.

--
per aspera ad astra...

 
05-03-13 19:57  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Porsche, Lamborghini, Ferrari, Bentley, Rolls-Royce

Te firmy na popyt nie narzekają. Towary z najwyższej półki sprzdają się bardzo dobrze, a ilość egzemplarzy jest ograniczona.

Fiat czy Opel zalicza glebę..... a ceny mają takie atrakcyjne i dostępność od ręki :-]

--
Pozdrawiam!
Michał

 
05-03-13 23:05  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W sumie staram się nie narzekać, rozumiem że ludzie są różni i to szanuje, nie oceniam kogoś po poglądach itd itp

Ale wręcz wk..a mnie jak inni rozprawiają nad czyimiś pieniedzmi, a szczególnie "że on za dużo zarabia". Nosz ile można? Takie kurna rozprawianie nt tego ile ktoś moze zarobić...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-03-13 01:01  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Taka różnica w cenie tj 47 empik, 63 wydawca, to nic innego jak chwyt marketingowy, a do tego bardzo skuteczny. Taka psychologiczna cena powoduje że ta rzecz sprzeda się bardzo szybko. Kto teraz się nie zdecyduje to po 2 miesiącach będzie musiał zapłacić więcej. Jak by cena była identyczna lub. Małej różnicy to dużą większość z nas by czekała z kupnem. Przez to nakład by schodził dużo wolniej.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
06-03-13 08:24  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
mialem nic nie wpisywac ,ale znowu jak czytam o nowosciach ze Stegny to mnie zastanawia.........dlaczego prwie zawsze wpisuje sie przed AH ,Pan,Pana itd.
Domyslam sie ,ze chodzi o uznanie i respekt !? Mysle ,ze na Forum jestesmy "modelarska rodzinka" i wszycy zwracamy sie do siebie besposrednio ,to jak mi sie wydaje stwarza luzna atmosfere i latwosc komunikowania sie ze soba.W domu nikt przeciez nie mowi.........dziekuje Pani mamo za pyszny obiad ,idziemy Panie bracie pograc w koszykowke ?.......itd,itp.Mamy duzo ciekawych wydawnictw i projektantow,i jakos nikt nie pisze o fajnych projektach "Panow "z GPM ,Orlika ,Modelika itd.......Pawel Mistewicz,czy Roman C ,nawet nie chca aby ich "Panowac" Wydaje mi sie smieszne jak bys my pisali.........oooo....Pan Witek buduje swietnego Yamato ,Pan Jorzik skleja "cuda".....o Panach And, Batonus,Spychacz ,nie wspominajac o "czarodziejach"z dziedziny pojazdow i samolotow nie bede sie rospisyawl , mysle ,ze "czaicie" o co mi chodzi .Moze juz kiedys o tym byla mowa !?......ale jakos nic sie nie zmienilo.Pozdrawiam Krzysztof
P.S sorry ,ze nie podjolem tematow "ceny","karton","zdetalizowanie","kolorystyka","wersja".....itd...........o tym napsza ludzie ktorzy siedza w samolotach.

 
06-03-13 08:26  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

cfemarze najdroższy, możesz żyć nawet w państwie ościennym czy jakimś fajnym totalitarnym lub innym.
Coś Cię nurtuje? Podpowiem Ci jako dobry kolega modelarz:

email: karton@halinski.com.pl
tel. (55) 247 75 17

Gwarantuję Ci, że dostaniesz wszelkie możliwe odpowiedzi na Twoje nurtujące pytania. ;-P

A względem modelu, jeżeli jest tak atrakcyjna cena to jest normalne że już jest w mojej kolekcji.
Jedynie zastanawiam się kiedy potnę jakiegoś Hala, bo to dla mnie jakby "wycinanie"
rycerzy z Bitwy pod Grunwaldem. Naród by mnie zlinczował. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-03-13 11:37  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
janek1_22   

Wg mnie jak najbardziej na miejscu jest używanie formy Pan w przypadku, gdy mówimy o nazwisku wydawcy. Co innego gdy używamy Haliński jako nazwa wydawnictwa, wtedy forma ta nie ma sensu.

 
06-03-13 12:15  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
István 

 

Nowość? każdego roku, to Nowość

Post zmieniony (06-03-13 12:16)

 
06-03-13 12:53  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pomijając dyskusje na temat niewolnictwa konwenansów (Pan/Pani) , mnie zastanowił inny aspekt sprawy. Mianowicie Wydawnictwo AH wydało - jak mi wiadomo - trzy wersje Ju-88 (z bohaterem tematu).
I tak mamy (ceny ze strony wydawnictwa):
C-6 dostępny tylko w zestawie - 130 zł
D1 , model+wręgi+koła żywiczne+kabinki - 143 zł
C-6 NJ , model+wręgi+koła żywiczne+ kabinka - 138 zł

Nie wiele myśląc wpisałem pierwszy z brzegu (który mi przyszedł na szybko do głowy) sklep modelarski w Warszawie i w wyszukiwaniu wpisałem Ju-88, wybierając skalę 1:32. Otworzyło mi się to: http://www.martola.com.pl/pl308/produkty27737/junkers_ju_88a_1

Nie trzeba brać kalkulatora do ręki...

A z tego zestawu wychodzi to: http://www.hyperscale.com/2008/galleries/ju88a1dw_1.htm

Oczywiście rozumiem, że to plastik (czyli be, ale za to każdy sklei) i mniej rozumiem, że akurat nie ta wersja co z AH, ale dla mnie sztuka jest sztuka. Zresztą są dodatki żywiczne na konwersje do C jak ktoś ma nadmiar kasy, ale właśnie sprawę kasy tu z lekka poruszam, więc dygresja nie na miejscu.
Reasumując, dość dawno doszedłem do wniosku, że musiałbym się z gwoździem na łby pozamieniać żeby ... itd. czyli jak łatwo zgadnąć plastik leży u mnie na półce i czeka na swoją kolej.
Czyli zadziałał portfel i rozsądek ? Jak najbardziej. Jednakoż p. Haliński może dyktować ceny jakie chce, prowadzi działalność gospodarczą czyli nie działa charytatywnie, więc jeśli będzie chciał wycenić Junkersa na 300 zł za zestaw, to nikt nie ma prawa mu tego zabronić. Jego sprawa, decyzja, kalkulacja itd. itp.
A tak na marginesie P-38 w zestawie - 194 zł. Tu akurat rozsądnej cenowo konkurencji w plastiku 1:32 nie ma. Trumpeter kosztował jak pamiętam 350 zł (ale z tego co słyszałem - warto było).

Pozdrawiam

--

 
06-03-13 15:18  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

A ja dorzucę swoje trzy grosze w sprawi pan/pani. W czasach, gdy pan Haliński udzielał się m.in. na tym forum zawsze używał form grzecznościowych w formie Pan/Pani. Wynika z tego, że szanuje On kogoś, ale i wobec siebie wymaga szacunku. Z tego względu użyłem właśnie takiej formy. Nie jest to jednak wyjątek. Każdy kto sobie nie życzy, żebym mówił do niego na "ty", nie będe tego robił. Tak jak już wspomniał przedmówca taka jest nasza kultura.
pozdrawiam gen84

Post zmieniony (06-03-13 17:13)

 
06-03-13 16:12  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nasza kultura to jedno, a język ojczysty nawet nie zalicza się do "jedno", jak i "drugo" itd
Wbijcie sobie do głowy pewne zasady... Dużą literą napiszemy Pan/Pani kiedy się zwracamy bezpośrednio do danej osoby (to jest kultura i język jednocześnie).
Formę jaką zastosowałeś w swoim pierwszym poście i tym ostatnim jest błędna. Mówiąc "kulturalnie" musimy zastosować formę pan Haliński,
Panie Haliński kiedy kierujemy się bezpośrednio do danej osoby. To nie jest żadna trudność opanować te reguły.
Wracając zaś do modelu, cena podana jest 52zł (taka miała być pewnikiem pierwotna cena w wydawnictwie). Dodatkowe działka (ukośne) były montowane w niektórych maszynach czyli nie dotyczy to każdej maszyny. Model jest oczywiście wyposażony w te działka, nawet jest errata do klap tylnego podwozia (kolorystycznie jest chyba z poprzedniej wersji - nie posiadam wersji D-1).

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
06-03-13 17:20  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
rysiu62   

63 zł plus wysyłka to razem daje ponad 70zł ,ale ja mam szczęście kupować w EMPiK-u.Nie marudzę tylko podaję fakty.

 
06-03-13 17:21  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Airman   

Jak to Polak potrafi klepać dużo i nie na temat. Jakbym słuchał polityków. Za każdym razem (wydany nowy model) ciągle to samo. ŻAŁOSNE... Chyba że to forum sfrustrowanych ludzi, a nie modelarzy. A to przepraszam.

 
06-03-13 18:39  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zakupiłem sobie dziś w empiku to cudo i bardzo mi sie podoba! Co więcej patrząc na zamieszczone z tyłu zeszytu zdjęcia MiG-a nabieram coraz większej ochoty by go sobie sprawić. Tylko mam poważne wątpliwości, czy podołam materii. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
06-03-13 20:46  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
FloggerB   

Słusznie - po co takie dyskusje - ja kupię trzy egzemplarze i to u Pana Halińskiego, bo chcę aby pieniądze, którymi głosuję za Jego modelami trafiły w całosci do Niego.
Tego Ju kupiłbym nawet gdyby kosztował 120 złotych (też trzy) bo jest tego wart.
Gdy Pan Haliński wydaje model, to producenci poprawiają oryginał - takie hasło powinno być na stronie tego Wydawnicwa !

Post zmieniony (06-03-13 20:48)

 
06-03-13 21:58  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

FloggerB - no to ja w 100% popieram. Ja to nawet wręgi dokupię, kółka i kabinkę, powiem więcej - chcę by wydawnictwo istniało do końca świata, a nawet dłużej. Mało istotne czy czekam dwa miesiące, czy cztery na nowy model.;-) Mam jeszcze wiele do sklejenia.

 
06-03-13 22:00  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 



Post zmieniony (06-03-13 22:01)

 
06-03-13 22:21  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

.

--

Post zmieniony (07-03-13 08:27)

 
06-03-13 22:32  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wykupcie cały nakład...jak Tempesta :D

 
07-03-13 02:43  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem już nic nie pisać bo dostałem odpowiedź na zadane pytanie. Decyzje też podjąłem czy kupić czy nie, ale ponieważ uśmiałem się do łez czytając dotychczasowe głosy w temacie i podsumuje to tak: kijem Wisły nie zawrócicie, a pan Haliński będzie wydawał dalej co mu się żywnie podoba i co, przede wszystkim, przynosi mu profity w cenie którą sobie ustali. I wzburzanie się w tym temacie jest tylko sztucznym generowaniem ruchu na serwerze forum (bardzo zresztą niekorzystnym dla jego działania).

Fan-boyom wydawnictwa życzę wielu wspaniałych chwil przy budowie wymarzonych modeli ku ich uciesze i pełnej satysfakcji.

Dla zainteresowanych, a może bardziej jako ciekawostka, nadmienię, ze mój stosunek do wydawnictwa jest taki, iż mimo posiadania nawet sporej kolekcji modeli (co można dać modelarzowi w prezencie?), tematycznie trafiło w moje zainteresowania tylko 3 (słownie: trzy) razy. 2 z tych modeli posiadam i zadowolony jestem średnio ze względu na wybrany wariant malowania (teoria: "z braku laku dobry kit"). Trzeci sobie odpuściłem, bo było to totalne "pudło" a cena zaporowa (teoria: "z braku laku dobry kit" już tu nie zadziałała, po prostu mnie nie stać).

A poziom opracowania? Modele jak modele. Kilka stron zadrukowanego kartonu do zakupu którego mnie nikt nie zmusza, a i mam całe mnóstwo alternatyw. Efekt końcowy i tak zależy tylko wyłącznie od mojej inwencji twórczej, zdolności, zapału, talentu, czasu i chęci. Ot i wszystko.

No cóż, ale ja też "kijem Wisły nie zawrócę". ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-03-13 08:39  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Omal się lewą nogą nie przeżegnałem jak zobaczyłem ilość detali w kabinie :-) Ale chyba go kupię, podoba mi się. Tym bardziej, że dwa razy już odpuściłem sobie zakup Ju-88.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-03-13 09:13  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wtrącę i ja swoje "trzy grosze". Na ile jestem zorientowany to wydawnictwo Haliński prezentuje modele najwyższej klasy/poziomu (detalizacja, zgodność z oryginałem, jakość techniczna produktu itp.itd.) przeznaczone dla modelarzy z dużym doświadczeniem w budowie. Czyli reasumując - jesteśmy "dobrzy" w tym temacie, kupujemy i do dzieła, czyli sklejamy/składamy. OK. Bez zbytniej własnej inwencji (waloryzacja itp.) Z niektórych wpisów można wywnioskować, że produkty w/w firmy nie są dla wszystkich (osoby same się przyznają, że to "nie dla mnie") , jak sądzę właśnie z powodu detalizacji, jak również i ceny. Odnoszę wrażenie, że wszystkie inne wydawnictwa są przyrównywane niejako do wspomnianego - wg mnie to pomyłka. B.dobrze, że na rynku wydawniczym są dostępne produkty dla modelarzy o różnym stopniu umiejętności. W myśl zasady "ćwiczenie czyni mistrzem" - od łatwiejszego modelu do tego najtrudniejszego. Na cenę produktu ze stajni Haliński wpływu raczej nie ma. Osobiście nie miałem do czynienia z tym wydawnictwem - tematyka owszem ale nie ten okres. Gdyby pojawił się jednak, to niezależnie od ceny bym go zakupił.

 
07-03-13 12:16  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
donmarianos   

Czy KA są dostępne tylko w Empikach wymienionych na stronie internetowej wydawnictwa? Pytam z ciekawości, gdyż siostra wysłana przeze mnie do Empiku w Piotrkowie Tryb. nie znalazła a i obsługa nic nie wie na ten temat.

 
07-03-13 13:32  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Refal   

Nie. W Białymstoku są dostępne chyba we wszystkich choć na stronie jest wymieniony tylko jeden.

 
07-03-13 13:38  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:45)

 
07-03-13 13:43  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
donmarianos   

Dziękuje za odpowiedzi, teraz wiem że siostra nie umiała znaleźć.

 
07-03-13 13:48  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
SeniorElCid 



 - 1

Donmarianos, można również zapytać w kioskach RUCH-u tam też mogą mieć

 
07-03-13 13:59  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadza się... u mnie na jednym z osiedli pojawiają sie w kiosku modele tej firmy... warto pytać.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
07-03-13 15:52  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Vincent 

 

donmarianos -"Czy KA są dostępne tylko w Empikach wymienionych na stronie internetowej wydawnictwa? Pytam z ciekawości, gdyż siostra wysłana przeze mnie do Empiku w Piotrkowie Tryb. nie znalazła a i obsługa nic nie wie na ten temat."

Możesz w tym Empiku zamówić . Ja po zapytaniu mam możliwość kupowania od niedawna np.Aeroplanu ,Kartonowego Arsenału i kilku innych tytułów których nie było poprzednio w ofercie. Oczywiście zależy to w dużej mierze od personelu. Ale z tego co mi wiadomo to właśnie oni decydują jaką prasę i tytuły dany punkt sprzedaje...

Post zmieniony (07-03-13 15:53)

 
07-03-13 16:35  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
SeniorElCid 



 - 1

Vincent
"
Możesz w tym Empiku zamówić . Ja po zapytaniu mam możliwość kupowania od niedawna np.Aeroplanu ,Kartonowego Arsenału i kilku innych tytułów których nie było poprzednio w ofercie. Oczywiście zależy to w dużej mierze od personelu. Ale z tego co mi wiadomo to właśnie oni decydują jaką prasę i tytuły dany punkt sprzedaje...
"

To pewnie zależy od Empiku. Ja na pytanie, czy mogą zamówić modele innych wydawnictw. Dostałem odpowiedź, że to nie zależy od nich i dostają to co zadecyduje centrala. Ale to pewnie pracownikom nie chciało się wysilać. Już od kilku osób słyszałem, że wystarczy podać nazwę wydawnictwa oraz tytuł i następne numery będą dostępne w salonie.

 
07-03-13 17:00  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja kupuję z Empiku we wsi Janki k. Warszawy (jeszcze większej wsi) i tam jest wszystko; WAK-i, Kartonowe Kolekcje, Małe Modelarze i oczywiście Kartonowe Arsenały. Takie bogactwo, że z reguły i tak nie kupuję bo nie mogę się zdecydować. :)

A tak bardziej poważnie, to kazdy prowadzący działalnośc zarobkową ma prawo narzucac sobie ceny nawet z palca wyssane o ile nie naruszają one zasad zdrowej konkurencji. Wszystko i tak zweryfikuje rynek. Osobiście musze się przyznac, że już dawno nie cieszyłem się tak z Kartonowego Arsenału. Nigdy po prostu modelu tego samolotu nie miałem i wreszcie trafiło się to opracowanie, którego się nie spodziewałem.

Co pierwsze rzuciło mi się w oczy to fakt, jest to pierwszy model od dłuższego czasu, który nie ma dwustronnego druku. O ile się nie mylę prawie kazdy (o ile nie kazdy!) model w ubiegłym roku miał taki druk. Ponadto jakośc opracowania i detalizacji jak zawsze oszałamiające. Połowę części w kabinie i przy podwoziu i tak nie wkleję :P

--

Post zmieniony (07-03-13 17:01)

 
07-03-13 17:58  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Refal   

Dlaczego napisane jest Ju 88C-6 Nigtfighter, a nie Ju 88C-6 Nachtjager? Czyżby jakaś to kryptobrytyjska wersja?

 
07-03-13 18:35  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

10 lat temu ukazał się pierwszy Ju-88 z wyd. Haliński, nie chce mi się sprawdzać ile kosztował, ale ile nie kosztował był niesamowity. 4 lata temu wydano następną wersję Ju-88 obecnie dostępną w cenie sklepu 58 PLN , obecne wydanie w cenie sklepu kosztuje 63 PLN, czyli 5 PLN drożej, więc o co ten płacz i daremne żale ?!
Oczywiście też wolałbym jakiś samolot , który jeszcze nie był wydany ,ale czy to pierwsza garmażerka kartonowa ze strony wydawców ?
Zbysio skończ już może to wydalanie w różnych odmianach słowa g...o w swoich wpisach, toleruję twoje lenistwo, frajdolarstwo, stegnofobię ,ale może już starczy ... no to sobie pomoderowałem : )

 
07-03-13 19:29  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Wrzuci ktoś fotki arkuszy? Byłbym wdzięczny ;)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024