FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-04-13 16:23  [R] Mig-29 Mały Modelarz 3/2006, początkujący modelarz
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Od razu zaznaczę, że jestem początkującym modelarzem. Mój staż modelarski, to kiedyś we wczesnym dzieciństwie sklejanie aby skleić i mieć coś na półce. Parę modeli tak skleiłem. Ostatnio zacząłem się w to bawić bardziej poważnie, gdyż czerpię przyjemność z samej pracy nad modelem. I tak oto tym sposobem chcąc szlifować swoje umiejętności i wysłuchać waszych podpowiedzi i słów krytyki, pomocy zarejestrowałem się tutaj.
Postanowiłem od razu zacząć od relacji. Na stół trafił samolot z którym pewnie nie jeden z was miał doczynienia. Proszę was więc czasami o zaglądanie tutaj i szczerą opinię, podpowiedzi i inne uwagi. Posty będę zamieszczać w różnych odstępach czasu, gdyż czasami model stoi w budowie ze względu na brak czasu, a czasami budowa wre. Poza tym robię to wszystko bardzo powoli gdyż chcę być bardzo szczegółowy i dokładny.

A więc takim to właśnie słowem wstępu przechodzę do rzeczy.
Na ten pomysł wpadłem ciut późno więc część modelu jest już wykonana.

Oto zdjęcia. Wybaczcie jakość ale na razie nie dysponuję niczym innym jak aparatem w telefonie.




A teraz moje uwagi i spostrzeżenia na temat samych prac, Sonda była trudna do wykonania gdyż papier techniczny na którym została wydrukowana jest za gruby i ciężko go zwinąć tak jak chce autor. Więc udało mi się przepołowić tą część i jakoś nawinąłem na drucik, wyszło to średnio więc pomalowałem to plakatówką i polakierowałem.

Co do samego kadłuba to na początku w miarę fajnie pasowały ale później zaczęły się problemu i punkt w którym jest ugięcie kadłuba wyszedł fatalnie, wyraźnie widać schodek na łączeniu segmentów. Nie wiem co nawaliło starałem się wycinać i szlifować wszystko jak najdokładniej, no ale trudno.

Kabina? Wykonana tak jak w opracowaniu. Bez zbędnych dodatków. Tylko to co zawiera opracowanie, średnio wyszły krawędzie poduszki pilota. Stery wykonałem z druciki, pomalowałem plakatówką, ale że drucik szlifowałem to zaczął rdzewieć, więc tym zajmę się kiedy indziej.

Teraz zabieram się do wykonania kolejnego segmentu kadłuba za kabiną pilota, z tego co widzę tam już nie będzie tak kolorowo gdyż dochodzą elementy dźwigarów skrzydeł. Ale po trochu może coś z tego będzie.

Dziękuję za uwagę, będzie mi miło jak ktoś będzie się czasami udzielał, komentował, krytykował, ew. udzielał jakichś rad.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-04-13 19:14)

 
07-04-13 17:33  Odp: [R] Mig-29 Mały Modelarz 3/2006, początkujący modelarz
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za uwagę, na następny raz postaram się coś lepszego zoorganizować.

 
07-04-13 18:23  Odp: [R] Mig-29 Mały Modelarz 3/2006, początkujący modelarz
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za uwagi. Zastosuję się na pewno. Pozdro.

Edit: Usunąłem tamte zdjęcia i wykonałem nowe. Mam nadzieję, że okażą się troszeczkę lepsze. Heh... Dopiero na takich zdjęciach masakrycznie widać niedoskonałości. Normalnie aż tak tego nie widać.

Uwaga dotycząca kolejnego segmentu widocznego przy kadłubie. Wyciąłem najstaranniej jak się da po zewnętrznej stronie lini i poszycie i wręgę. Poszycie skleiłem do linii najrówniej jak tylko dojrzałem. Wydawałoby się ok, ale wręga jest za luźna. Myślę nad tym co zrobić i myślę, że spróbuję ponaklejać paski w niektórych miejscach na jej krawędzi.

Pozdrawiam.

@down: Dzięki wielkie i wzajemnie!

Post zmieniony (07-04-13 19:19)

 
07-04-13 22:28  Odp: [R] Mig-29 Mały Modelarz 3/2006, początkujący modelarz
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Caped, tak, kleję na zakładkę gdyż tak było w opracowaniu. Myślałem o zmianie tego ale stwierdziłem, że skoro autor opracował tak to będę kleił tak. Sądzisz, że mogę to zmienić? Nawet gdy mam już tak dużo tego kadłuba? Jak to będzie wyglądało gdy trochę będzie tak, trochę tak?
A co do tej za małej wręgi to nie jest aż tak źle jak dobrze przypasowałem, nie pasuje idealnie, ale sądzę pasek PO CAŁYM jej obwodzie powinien załatwić sprawę, ale na wszelki wypadek jeszcze ją sobie odrysuję.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

 
07-04-13 23:37  Odp: [R] Mig-29 Mały Modelarz 3/2006, początkujący modelarz
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zastosuję w następnym segmencie opisaną przez ciebie metodę. Pozdrawiam!

edit: Zbig, dzięki za radę, skorzystam. Pozdro.

Post zmieniony (07-04-13 23:39)

 
08-04-13 13:14  Odp: [R] Mig-29 Mały Modelarz 3/2006, początkujący modelarz
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostoja, rozumiem. Jednak dobrze jest się poradzić bardziej doświadczonych modelarzy i przeczytać o ich metodach, bo może dzięki temu będzie łatwiej opracować własną. Tak sądzę. Pozdrawiam.

 
13-11-14 19:40  Odp: [R] Mig-29 Mały Modelarz 3/2006, początkujący modelarz
hakirim 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Niestety relacja musi zostać przeze mnie zamknięta, gdyż jest nieaktualna. Powodem tego jest, że sam drukowałem model ze skanów, oraz miałem kiepskie warunki i materiały. Wszystko zaczęło się knocić i postanowiłem, że nie dokończę modelu na rzecz kolejnych, już oryginalnych. Niedługo ruszę z nowym projektem i założę relację a wątek jest do usunięcia. Pozdrawiam.

Twoja wola - wątek zamykam.
MARIUSZ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024