FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-04-13 14:28  [Relacja] Wózek wagonu towarowego typu Y25Cs 1:25
Lokus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,

To moja pierwsza relacja na forum:) Na początek może dwa słowa o sobie. Mieszkam i pracuje we Wrocławiu. Jestem miłośnikiem kolei więc głównie tabor kolejowy będę starał się sklejać:) Ponieważ (jak zapewne większość osób) nie mam za wiele wolnego czasu a dodatkowo większość z niego poświęcam na fotografowanie kolei to moje relacje raczej nie będą ekspresowe. Nie mam też wielkiego doświadczenia w sklejaniu modeli kartonowych więc wszelkie uwagi są mile widziane:)
Model wózka wykonuje jako projekt własny z dostępnej dokumentacji na plany.zonk.pl oraz ze zdjęć z własnych zbiorów. Jako, że wózek ten wykorzystywany jest w wielu rodzajach wagonów jeszcze do końca nie zdecydowałem się jaki wagon powstanie. Obecnie zastanawiam się nad zwykłą węglarką lub węglarką budowy specjalnej typ fals. Na początek zdjęcia rzeczywistego wózka:




Kilka fotek sklejonej i pomalowanej podkładem ramy. W kilku miejscach widać taśmę w miejscach gdzie będą przyklejone dodatkowe części jak maźnice i układ hamulcowy:









Pozdrawiam,
Kamil

 
01-04-13 20:31  Odp: [Relacja] Wózek wagonu towarowego typu Y25Cs 1:25
Kamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajny projekt ... zwłaszcza ze przydałby się jakiś współczesny wagon towarowy typu Fals (wap) lub Falns (436v). Ja przymierzam się do zrobienia wagonu Fac (409va) na tym samym wózku bo niedaleko stoją w Węglińcu ze st. Lubań Śl. najprawdopodobniej do kasacji. A i jakiego podkładu używasz??

--
Ja to ja i jako ja chce być znany.

 
02-04-13 11:03  Odp: [Relacja] Wózek wagonu towarowego typu Y25Cs 1:25
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Najłatwiejsze za Tobą ;) Wagony będziesz robił z jakiś planów, czy ze zdjęć ?

 
02-04-13 14:41  Odp: [Relacja] Wózek wagonu towarowego typu Y25Cs 1:25
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Witaj! Skoro jesteś z Wrocławia to oczywiście wiesz, że spotykamy się w każdą ostatnią sobotę miesiąca w pubie U Misia na Bogusławskiego (pod torami bliżej komandorskiej). Chętnie obejrzałbym na żywo to cudeńko.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
02-04-13 20:40  Odp: [Relacja] Wózek wagonu towarowego typu Y25Cs 1:25
Lokus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Kamil: Podkład to szara farba w spraju Deco Color.

@uboottd: Rysunków konstrukcyjnych nie mam. Korzystam ze schematów w katalogach wagonów, książek i zdjęć. Ja robie to tak, że schemat wrzucam jako tło w skali 1:1 do DraftSight'a ( darmowy odpowiednik AutoCada) i na tym rysuje sobie poszczególne części. W ten sposób może nie idealny ale mam zachowane proporcje. Potem to tylko drukuje w odpowiedniej skali.

@MarcinekZ: Dziękuje za zaproszenie. W tym miesiącu to na pewno nie uda mi się pojawić gdyż będę na Paradzie Parowozów w Wolsztynie ale postaram się pojawić następnym razem.

--

Post zmieniony (02-04-13 20:41)

 
20-04-13 11:40  Odp: [Relacja] Wózek wagonu towarowego typu Y25Cs 1:25
Lokus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,

Update nie wielki ale zawsze:) Udało mi się zrobić maźnice. Aktualnie próbuje wykanać zestawy kołowe. Po ich zrobieniu będę mógł postawić ramę na kołach i pokazać więcej zdjęć.



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024