FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-03-13 12:02  [G] T 55A GPM 1:25
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Witam :) jako że dawno nic nie prezentowałem postanowiłem pokazać model zbudowany już jakiś czas temu jednak w pełni ukończony niedawno (brakowało mu gąsek). Model w całości malowany a gąski zakupione u Modelika :

Pozdrawiam Michał :)

--

 
24-03-13 13:42  Odp: [G] T 55A GPM 1:25
biket26   

Całkiem fajny pancerniaczek. Ja co prawda już załapałem się w woju na kierowcę t-72, ale rozbieraliśmy w kilku t-55 Merida gąski. Straszna mordęga. Możesz napisać coś więcej na temat przebiegu klejenia?. Jakieś problemy, porady na co zwracać uwagę lub wytwory twojej inwencji twórczej? Myślę że byłyby pomocne dla tych którzy zamierzają popełnić ten model lub są w trakcie. Fajne imitacje śrub. U mnie w goździku wyszły trochę za płaskie. Z czego wykonałeś pokrowiec armaty? Co następnego szykujesz?
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w klejeniu.

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
24-03-13 14:42  Odp: [G] T 55A GPM 1:25
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Jeżeli chodzi o przebieg klejenia to większych problemów raczej nie było to co pamiętam to że koła po zamontowaniu prawie stykały się ze sobą więc troszkę trzeba je poprzesuwać w stosunku do wycinanki, miałem też jakieś problemy z oklejkami wanny zwłaszcza górna była troszkę za mała ale to może być spowodowane moimi błędami w doborze tektury na szkielet :) Pokrowiec armaty jest wykonany z chusteczki higienicznej pomalowanej kolorem polish khaki i gdy była jeszcze wilgotna od farby została odpowiednio powgniatana :). Sam model ma troszkę inne oznakowanie niż wycinankowy i przedstawia pojazd 28 Saskiego Pułku Czołgów Średnich stacjonującego w garnizonie Czarne wchodzącego w skład 20 Warszawskiej Dywizji Pancernej im. marszałka Konstantego Rokossowskiego. W Pułku tym służył mój tata na przełomie lat 70/80 i dla niego ten model powstał :). Co następnego? hmmm ciągłe pracuje nad Yukikaze i po cichu dłubie sobie BWP 1 :)

--

 
24-03-13 15:13  Odp: [G] T 55A GPM 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratulację za model,ale ;załoga do raportu za przygotowanie powierzchni do malowania i za rozdęcie lufy (sklejenie)<dobrze ,że jest galeria, mam go na skłedzie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-03-13 15:52  Odp: [G] T 55A GPM 1:25
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Marek ta lufa to faktycznie najgorsza część tego modelu ale co zrobić powstała ona w czasach początków mojego modelarstwa :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024