FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-03-13 18:53  [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej relacji.
Obiektem moich zainteresowań stał się model japońskiego czołgu średniego Type 4 Chi-To opracowany przez Stanisława Śliwińskiego w skali 1/25, a wydany przez STM-Answer.



Parę słów o czołgu ( za wydawcą)
Podstawowym czołgiem średnim armii japońskiej podczas II wojny światowej był czołg Type 97 Shintoho Chi-Ha. Zbiegiem czasu okazało się że opancerzenie i uzbrojenie czołgu jest za słabe aby walczyć z czołgami amerykańskimi M4 Sherman.
Początkowo planowano modernizację czołgu Type 97, ale armata w którą uzbrojono czołg Type Chi-Nu miala słabe właściwości balistyczne. Dlatego po rozpoczęciu produkcji tego czołgu rozpoczęto prace nad całkowicie nowym, zaprojektowanym od podstaw czołgiem Type 4 Chi-To.
Dzięki większemu kadłubowi i wieży miał on być uzbrojony w długolufową armate kalibru 75mm. Zbudowano tylko pięć prototypów (2 w 1942r. i 3 w 1943r, przyp. JCh.) czołgów Type 4 Chi-To.
Model przedstawia prototyp z wieżą spawaną z płyt pncernych i krótkolufowa armatą 75 mm, w trójbarwnym malowaniu według standardów obowiązujących pod koniec wojny w armii japońskiej.

Dane techniczne:
Długośc: 6.34m
Szerokość: 2.86m
Wysokość: 2.86m
Prześwit: 42.cm
Załoga: 5 osób
Predkośc max: 45 km/h
Uzbrojenie: 1 x armata 75mm, 2 x km 7,7 mm



Model został opracowany w trójbarwnym kamuflażu, chociaż jako prototyp prawdopodobnie nie występował w takim kamuflażu, choć liczne publikacje prezentują schematy malowania tego czołgu właśnie w takim malowaniu.

Przy budowie będę się posiłkował książką ,,Japońska broń pancerna vol.4" .
Podczas budowy modelu wykorzystam również laserowo wycinany szkielet, koła oraz gąsienice.

To zaczynamy

Szkielet laserowy wanny po obrobieniu został sklejony w całość.



Warto dobrze przeszlifować poszczególne elementy szczególnie krawędzie pod odpowiednim kątem aby pasowały do siebie.

W kolejnym etapie skleiłem szkielet górnej pokrywy kadłuba.



Cały szkielet jako całość. W tym etapie prac uzywałem Budaprenu.



To tyle c.d.n...

--

Post zmieniony (23-07-13 20:17)

 
16-03-13 18:57  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jurek sie rozkreca :) To jeszcze ze dwa czolgi, zeby ilosc wiez na raz byla taka, jak na okrecie ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-03-13 20:14  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Ciekawy temat wybrałeś. Jeśli się nie mylę jest to pierwsza relacja lub galeria z klejenia tego pojazdu na polskich forach modelarskich.

 
16-03-13 23:44  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni
kolejny_cichy   

Pytanie skąd masz grawerowane gąsienice, bo ja zamówiłem w sierpniu w Answerze i do dziś czekam na przesyłkę. A temat zacny i sam bym napoczął.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
17-03-13 09:19  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

bomb007
Fakt, nie ma jeszcze info na temat by ktoś pracował nad tym modelem, dlatego zaczynam bo to ciekawy temat.

kolejny_cichy
Model wraz z dodatkami zakupiłem bodajże na jednym z konkursów jako całość.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-03-13 19:20  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w następnej odsłonie.
Ponieważ szkielet juz gotowy nadszedł czas na jego oklejenie.
Zacząłem od wanny.



Poszycie pasuje dobrze, ale trzeba pamiętać o zeszlifowaniu krawędzi elementów szkieletu zwłaszcza płyt czołowych i tylnych.

Następnie zabrałem się za oklejanie płyty górnej kadłuba. Dopasowałem pierwszą część poszycia.



Następnie wyciąlem drugą część poszycia i wyretuszowałem krawędzie.



Nastąpiła przymiarka na sucho i sprawdzenie czy nie ma gdzieś braków.



Wygląda dobrze, ale zanim dokleimy drugą tylna pokrywę wskazane jest wykonać żaluzje przedziału silnikowego i dopiero potym etapie dokleić całość co ja uczynię w kolejnej odsłonie.

Niestety na tym etapie prac wyszły mankamenty w kolorystyce . Mimo iż model posiada trójbarwny kamuflaż jego kolory są w różnych odcieniach co będzie mocno widać przy wykonaniu w standardzie.
Ja zamierzam model waloryzować ale bez malowania.
Tyle na dzisiaj.

c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-03-13 20:04  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Udanej budowy modelu Jorzik.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
21-03-13 20:10  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej odsłonie.
Syriusz dziekuję za dobre słowo.

Tak jak wspomniałem dzisiaj prezentuję cały, już zamknięty kadłub.
Wykonałem żaluzje w trzech otworach. Istotnym elementem jest dopasowanie poszycia do szkieletu. Poszycie powinno być ok 1mm większe od otworów w szkielecie, Gdy dokleimy od spodu elementy z żaluzjami wszystko będzie ładnie pasować.



Środkowy panel z żaluzjami może wyszedł za ciemny ale to będzie jeszcze delikatnie przydymione sucha pastelą
To na co jeszcze zwracam uwagę to połączenie płyty czołowej (tej z km i wizjerem) a przednią płytą kadłuba.
Ponieważ jest to na styk, ja od wewnątrz zastosowałem pasek łączący który te elementy spoił i zniwelował ewentualną szparę.

I jeszcze boczne rzuty kadłuba. Wszystkie krawędzie, zagięcia będa waloryzowane.



To tyle na dziś

c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
21-03-13 20:55  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładnie to wygląda. Trochę większe części niż w ,,morskiej 200-tce" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-03-13 16:29  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Czołg strasznie brzydki, ale model czyściutki i bardzo dobrze sklejony :-)

 
24-03-13 19:49  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Model po sklejeniu ma swój urok. Mnie osobiście się podoba. Mam sklejony podobny japoński czołg lekki, ale Type Chi-He.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
26-03-13 20:34  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Miło Syriusz że tu zaglądasz, ja co prawda nie jestem rasowym pancerniakiem ale te modele staram sie jak na swoje mozliwości poprawnie skleic.

Doszły boczne błotniki. Wykonane są jako jeden element który należy odpowiednio ukształtować. Błotniki posiadają wewnętrzne wklejki więc nie trzeba ich malować od wewnątrz.





Ponieważ błotniki na całej długości dochodzą do kadłuba krawędziami, ja w niejscu gdzie błotnik jest schowany pod wystep, zastosowałem pasek łączący pomiędzy krawędzią błotnka a kadłubem.



Od spodu podoklejałem też pokrywy luków.
W wycinance są tylko częściowo wykonane nity i śruby, Ja postaram się je wykonać w całym zakresie.Część będzie już gotowych (laserowo wycinanych ) a część wykonam sam.



Krawędzie tych pokryw i kadłub przy nich będą jeszcze lekko przybrudzone.
Jeśli chodzi o spasowanie to nie miałem kłópotów.

Tyle na dzisiaj
c.d.n.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-04-13 16:27  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Mała aktualizacja, od ostatniego wpisu wykonałem podpory błotników, elementy osłaniające mechanizmy zawieszenia podwozia i skrzynie tylnego zawieszenia kół. Cały kadłub został lekko zwaloryzowany suchymi pastelami.






c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-04-13 20:50  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coraz ładniej japoniec wygląda.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-04-13 09:57  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może juz pisałem ,powinieneś dostać Honorowe ,obywatelstwo kraju kwitnącej wiśni,chyba ,że już masz, bo inaczej jest to duże zaniedbanie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-04-13 11:07  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam, Coś ci się Jorzik zdjęcia nie wyświetlają. A może to tylko u mnie... Ale pierwsze Twoje posty są ok.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
15-04-13 11:33  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Borowy dzieki.

Marek1, takowego obywatelstwa nie nabyem, a tematyce jestem ,,wierny jak czterej pancerni". Moze to dla niektorych monotonne, ale nie dla mnie.

Kubeksus, u mnie wszystko z fotkami jest OK.

Sorki za pisownie ale uzywam ENG klawiatury.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-04-13 21:08  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Kolejny kroczek przy budowie modelu.
Wykonałem zestaw wahaczy, wózki pod koła nośne, oraz koła podtrzymujące.




c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
19-05-13 19:53  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Podganiamy troszkę prace przy modelu.
Po dłuższej przerwie zabrałem się za nitowanie. Doszedł również brudzing z którego nie jestem zadowolony, jednak przy okrętach lepiej mi to wychodzi,
Płyta czołowa


Nowe elementy pod koła napinające. tutaj został pomalowany pierścień (na pierwszym zdjęciu) z nitami na kolor pasujący do kamuflażu bo był zielony,


Na tylnej płycie oprócz nitów i śrub doszły też zawiasy. Dorobiona została również mała klapa.


c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
19-05-13 21:54  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Bardzo podoba mi się Twoje wykonanie i mam nadzieję, że nie przesadzisz z brudzeniem. Napisz proszę jakie wymiary ma kadłub (z błotnikami) tego czołgu.

 
21-05-13 20:35  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

bomb007
wymiary modelu: długość 25cm, szerokość 11,5 cm.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-05-13 11:49  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Jorzik, pięknie kleisz, pięknie. Odpowiednio dobrany retusz bardzo wiele znaczy.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
22-06-13 17:36  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Długo się nie odzywałem z różnych przyczyn. Najważniejsze jednak że budowa trwa i są kolejne znaczne postępy.

Od ostatniego wpisu do dzisiaj trwała walka z układem jezdnym, czyli kołami.
Wahacze i koła podtrzymujące miałem już wcześniej wykonane stąd mogłem się skupić wyłącznie na budowie kół.

Tak więc wykonałem koła napędowe i napinające.
Na fotce zęby kół napędowych nie są jeszcze pomalowane.



Kolejna fotka pokazuje większość elementów kół nośnych (przykładowo na jednym z kompletów)
Najbardziej pracochłonne są wewnętrzne pierścienie ponieważ składają się z kilku elementów o niejednolitej płaszczyźnie.

Uwaga!
Tutaj wewnętrzne oklejki musiałem przycinać o ok 1mm bo były za długie (i o dziwo po tym zabiegu ładnie wpasowały się w pierścienie).



Kolejna fotka prezentuje gotowy zestaw jednego kompletu kół bez doklejonych jeszcze wewnętrznych trzpieni.
Osie kół wykonałem z patyczka o zalecanej średnicy.

Uwaga!
Bieżniki (czarne) kół nośnych są rozrysowane: część na kartonie a część na papierze. Te papierowe podkleiłem jeszcze raz papierem i uzyskałem należytą grubość kartonu. Bieżniki i obrzeża pierścieni pomalowałem a następnie jeszcze przetarłem sucha czarną pastelą.



Sklejenie wszystkich kół oprócz tego że jest pracochłonne i zabiera sporo czasu wymaga spokojnego i systematycznego podejścia do nich.
Po wykonaniu wszystkich kół zostały one połączone parami i doklejone do wózków a te z kolei do wahaczy (te elementy skleiłem za pomocą SG).





Koła również zostały przybrudzone zwłaszcza wewnętrzne pierścienie.

Tak jak wspomniałem proces klejenia kół musi być ostrożny i przemyślany ja natrafiłem na sporo nieścisłości w częściach składowych kół, które przedstawiam poniżej.

Braki w elementach
Cz.34n - 2 szt. (żółta i bordo)
Cz.34o - 2 szt. (żółta i bordo)
Cz.34m - 2 szt. (żółta i bordo)

Koła napinające:
Cz.35f - jeden komplet (kolor bordo i żółty) na zewnętrzne strony kół (należy dorobić drugi taki sam zestaw na wewnętrzne koła).

Elementy w nadmiarze:
Cz.34ł - bordo x 2, zielony x 2, żółty x 2
Cz.34k - bordo x 2, zielony x 2, żółty x 2
Pierścienie:
Cz.34h+34i - bordo x 2, zielony x 2, żółty x 2

Pierścienie stożkowe (dotyczy kolorystyki):
Cz. 34j - zielonych 12 (powinno być 10), żółtych - 6 (powinno być 8), bordo OK.

To tyle i aż tyle w tym wpisie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-06-13 17:41  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Bardzo fajny projekt i podoba mi się czołg.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-06-13 00:43  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No no, kółka wykonane wyśmienicie:-)
Szkoda, że trzeba lawirować z powodu baboli wydawniczo-projektowych:-) Tym bardziej szacunek sie należy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-06-13 21:17  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej aktualizacji.
Doszły wydechy z siatkami i skrzynia na prawej stronie.



Co do kolektorów spalin są dobrze spasowane, należy zwrócić uwagę na część wewnętrzną z której wychodzi krótka rura do kadłuba, ma ona nieco złożony kształt.
Ja popełniłem jeden błąd który później dopiero zauważyłem, mianowicie zewnętrzne ściany zbiorników zakończone rurą wydechową powinny być wpuszczone na około 1-2mm do wnętrza co jest zaznaczone na rysunkach. Mnie to umknęło.
Siatki osłonowe może mają za duże oka ale taką miałem więc użyłem.

Kolejnymi elementami jakie wykonałem była skrzynia którą po uformowaniu dokleiłem w stosowne miejsce. Okleiłem również wieże.



Na wieży dokleiłem klapy, górną i tylna z zawiasami i śrubami.



Wykonane elementy zostały przybrudzone suchymi pastelami, docelowo planuję jeszcze gdzieniegdzie pociągnąć niektóre elementy metalizerem.

c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-06-13 21:19  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Okrętowiec przerzuca się w wolnej chwili na gąsieglizdy .

 
30-06-13 23:11  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Ciekawie się ta japońska konserwa prezentuje :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
01-07-13 08:51  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja tam po pierwszym kadłubie IJN Sendai boję się suchych pasteli. Wszystko zostało na palcach podczas dalszej obróbki.

BTW siatka wygląda bardzo fajnie. Nie wiem jak to ma się ze stanem faktycznym ale zupełnie nie razi, wręcz przeciwnie.

--

Post zmieniony (10-07-13 20:03)

 
09-07-13 09:28  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Co prawda już wakacje i urlop, ale plan jest zakończyć to pudło w 2 tygodnie.
Póki co dochodzą jeszcze kolejne elementy takie jak uchwyty na tylnych pokrywach, właz na wieży, podstawy anten, stojak pod km na wieży.
Robią się też lufa km, łopata i kilof.
Trwają równocześnie prace nad gąskami które będą z laserek.




Krawędzie może nie wyglądają apetycznie ale większość z nich pobrudziłem i gdzieniegdzie przetarłem metalizerem, ot taki ciekawy efekt wyszedł.

Ponieważ podczas prac zawsze coś tam odpadnie, wszystko będzie na spokojnie sprawdzone na koniec i poprawione, podmalowane.
To tyle w tej odsłonie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-07-13 13:23  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak zwykle każdą aktualizacją można nacieszyć swoje oczy. Sklejanie I klasa.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-07-13 14:33  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wiem, ja się nie znam na czołgach a szczególnie na japońskich, ale ten bordowy kłuje w oczy. Czy rzeczywiście tak było ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-07-13 08:49  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witajcie
Dzięki za komentarze.
No cóż ten czołg jak na japońskie warunki był kolosem mimo iż sklasyfikowany był jako średni.
Jeśli chodzi o kamo to faktycznie koniec wojny przyniósł nowy wzór malowania składający się z 3 kolorów, w tym ten bordowy.
W rzeczywistości ten kolor miał różne odcienie, na modelu to wygląda jak widać, zresztą jak wspominałem kolorystyka modelu jest skopana i są znaczne różnice w odcieniach a nawet występuje czwarty kolor.
Ja się tym nie martwię bo nie zamierzałem malować modelu natomiast znacznie go waloryzuję suchymi pastelami. Nie jest to może zgodne z rzeczywistością ale tak to sobie założyłem.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
11-07-13 13:28  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jorzik - no bardzo fajnie to wygląda. Ciekawi mnie efekt końcowy. Będziesz go jeszcze "pudrować" po zakończeniu klejenia?

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
11-07-13 19:23  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Schiller- model jest na bieżąco brudzony, a na koniec pouzupełniam to co gdzieś tam niedomalowane niedoklejone. Cieszę się że się podoba choć moja praca nie jest doskonała ale ja nie pancerniak.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-07-13 08:42  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Kolejne detale doszły w postaci armaty, km-u i wyposażenia (łopata kilof)
Jeśli chodzi o armate to po sklejeniu została pomalowana i przetarta suchą pastelą , jej kolor wyszedł nieco inny od tego jaki powinien być.
Nie jestem z niej zadowolony bo kształtowanie nie wyszło tak jak powinno, i prawdopodobnie ten element wykonam jeszcze raz.



Jeśli chodzi o km to tutaj miałem mały dylemat mianowicie cz.16,16a stanowiąca półkulę a składająca się z listków, była po uformowaniu za duża w stosunku do otworu w kadłubie. Mogłem to nakleić tak jak było ale wydaje mi się że ten element powinien być wewnątrz otworu (choć na zdjęciach raczej nie widać szczeliny). Dlatego jeden listek odciąłem i tym sposobem dopasowałem ten element do otworu, aczkolwiek zaznaczam że nie jestem o takim położeniu tego elementu przekonany.



Kilof i łopata wykonane zgodnie z instrukcją trzonki z patyczków pomalowane, całość przybrudzona.

Pozostały gąski ale z racji tego iż nie zabrałem odpowiedniej farbki zakończenie budowy przeciągnie się co najmniej o tydzień.

tak więc c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
23-07-13 20:15  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
23 lipca to dzień zakończenia budowy modelu.
Małe resume.
Ostatnimi elementami wykonanymi były anteny i gąsienice. Nie jestem z nich zadowolony do końca, bo nie takie kolory mi wyszły jak powinny. Używając laserowych gąsienic należy pamiętać o podszlifowaniu zębów na kołach napinających bo w przeciwnym razie ogniwa nie będą przylegały ładnie do obwodów kół. Ja tego nie sprawdziłem wcześniej i wygląda to na modelu trochę nienaturalnie.

Odnośnie anten to wypunktowałem jeszcze drobne nieścisłości:
Cz.21b (oklejka cz.21c) za krótka o ok. 2mm, to samo z cz.22c (oklejka cz.22b+22d) za krótka o ok. 2mm.

Model ciekawy aczkolwiek kolorystyka in minus plus wcześniejsze moje uwagi.
Koła to elementy najbardziej pracochłonne w modelu, jednak bardzo dobre rysunki montażowe pozwolą klejącemu przejść przez ten etap bez problemów.

Model polecam Kolegom pancerniakom waloryzującym swoje modele (malowanie).
Na mój model należy spoglądać z przymrużeniem oka bo nie wszystko wykonane jest w zgodzie z prawdą historyczną.

Prezentuję zwiastun galerii modelu którą postaram się zamieścić w niedługim czasie.

c.d. nie będzie bo to już koniec.




--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
23-07-13 21:44  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Gratuluję pięknego wykonania tym bardziej, co już podkreślałem, że jest to pierwsza relacja z klejenia tego pojazdu. Przy okazji mam prośbę o zamieszczenie w zapowiadanej galerii zdjęcia rodzinnego japońskich pojazdów.

 
24-07-13 09:50  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,spieszę z gratulacjami ,model piekny ,czysty ,kolorowy, tło pieknie dobrane, sam miód,pozdrawiam Marek
PS> i tak bym go uciorał

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-07-13 18:58  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Model wygląda świetnie, choć nie ukrywam że kolory z "wycinanki" nie dawały by mi zasnąć i szybko poszedł by pod pędzel:) Mam nadzieje że dotrę w końcu na spotkanie i załapie się na oglądnięcie go na żywo.

--
"To że nic nie mówię, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

 
24-07-13 19:58  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Zamieszczam galerię końcową życząc miłego oglądania.










--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-07-13 20:12  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak zwykle klasa, a zdjęcie z flagą - bomba. STM to obecnie Wektor ?

 
24-07-13 20:36  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

super jak zawsze:)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-07-13 20:59  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Fajnie wykonane japońskie "pudełeczko"! Aż mi brakuje tych tradycyjnych nitów tak typowych w japońskiej pancerce :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
24-07-13 21:53  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia. Poziom wykonania jak zwykle świetny. Ale gdzie zdjęcia z ,,epoki" ? Choć jedno proszę.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-07-13 22:45  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Zajefajny ;-)

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
24-07-13 23:03  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja bym sobie chętnie obejrzała tę galerię,ale jej nie widzę.Czemu na moim kompie nie wyświetlają się zdjęcia?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
25-07-13 07:49  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota! Gratulacje.

 
25-07-13 08:15  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dzięki za miłe słowa, Jak to zawsze bywa model jako bryła cieszy oczy, a diabeł tkwi w szczegółach.

Halogen prawdopodobnie masz rację STM to Wektor (autor tych projektów ten sam).
Fotka na tle flagi to taki mój wymysł bo flaga marynarki a czołg był armijny ale my to wiemy i przymykamy oko.

Sławku, oczywiście nity stożkowe powinny występować na panelu z km, i wizjerem kierowcy, oraz na ramie działa. Na przednim panelu i tylnym to już śruby. Ładnie to widać na archiwalnych fotkach. Ja stożkowych nie wykonałem, ot taka wariacja klejącego.

Mrówka wszystko powinno działać sprawdz swoją przeglądarkę.

Borowy pewnie foto z epoki będzie ale czasu trochę daj.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-07-13 10:10  Odp: [R/G] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny model Jurku - dobra modelarska robota w Twoim stylu, tak trzymać:-)
Gratulacje!

Szkoda trochę, że jest taki łysawy w górnych partiach, no ale to niczyja wina:-)
Laserowe gąsienice takie sobie - trochę płaskie, najbardziej się to rzuca w oczy po ich wewnętrznej stronie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024