FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-03-13 21:16  [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Na stronie wydawnictwa zapowiedź kolejnej nowości. Okładka, trzeba przyznać, ze ładna;)

 
18-03-13 21:18  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No piękna okładka nie ma co :D

 
19-03-13 00:34  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no no...Piekna zapowiedź. Ale coś mi się zdaje że prędko tego modelu nie zobaczymy. Nawet cena jest na okładce. :) Mam nadzieję, że będzie jakiś atrakcyjny cenowo zestawik, jak w przypadku Taiho

--

Post zmieniony (19-03-13 00:36)

 
19-03-13 03:28  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mam nadzieję że oprócz bicia piany o atrakcyjnych cenach, ktoś w końcu zaloży relacje tych atrakcyjnych nowości :-)
Milośnicy floty japońskiej są rozpieszczani, naprawdę :-).
Pozazdrościć :-)
Fajny model, fajna kampania wydawnictwa.
Gratuluję i popieram w całości.

 
19-03-13 15:05  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja jak zwykle mam pytanie do wydawcy apropo nowości. Gdzie mój Taiho, który miał być w marcu ??!! Jak z Yamashiro ma być tak samo to w google też jest dużo ładnych kolorowych obrazków do pooglądania....

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
19-03-13 15:44  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


szebi, jest marzec ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
19-03-13 16:13  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Jeśli to nie tajemnica to chciałby zapytać wydawcę: model będzie przedstawiał z którego roku Yamashiro?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
31-03-13 09:13  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowny wydawco, mamy 31 marca, czyli mogę liczyć, że dziś listonosz przyniesie mi w zębach Taiho? Kasa na model mrozi mi się od grudnia! Ten model posmakował wogóle farby drukarskiej??!! Czy dopiero kasa z przelewów na niego to umożliwi?....

--

Post zmieniony (31-03-13 11:29)

 
31-03-13 12:26  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@szebi? A to na Taiho były jakieś przedpłaty, aby umozliwić wydawcy drukowanie go? Co wy z tymi przelewami? Przecież płatnośc jest przy odbiorze. I wyraźnie powiedziane było, że najpierw będzie lokomotywa a później Taiho. Na stronie internetowej jest informacja, że zakończył się druk ET-22, w jednym z wątków jest info, że pierwszy egzemplarz został wysłany. Skoro wcześniej była informacja, że między ET a Taiho będzie około miesiąca różnicy to chyba łatwo z tego wywnioskować, że trzeba jeszcze chwile poczekać. Co Ty czytać nie potrafisz ze zrozumieniem? Jak Ci zalegają te "zamrożone" na Taiho pieniądze to podeślij je mnie - ja nie będę narzekał że je mam.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
01-04-13 03:02  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Poczytaj wszytskie posty. Według wydawcy model miał być w marcu. U mnie 380 pare zł drogą nie chodzi.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-04-13 08:12  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale co? Jak w marcu nie kupisz to kasa przepadnie? Wsadź na lokate, zarobisz jeszcze ;-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
01-04-13 15:41  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

A ja szebiego rozumiem i dlatego nie zamawiałem żeby teraz nie czekać pół roku;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
02-04-13 00:23  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli uważacie tę okładkę za ładną... To chyba pora umierać...

--
MacGregor

 
02-04-13 00:38  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No, do Werki to jej daleko...

 
02-04-13 17:27  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mnie się podoba :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
02-04-13 19:58  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

385 zł.za Taihu?Wiem jak ci nie odpowiada cena nie musisz kupować.Zastanawiam się tylko gdzie zaczyna się granica absurdu?
Modele Answera nie są drukowane na złotej foli ,a jakość druku i kartonu nie odbiega od jakości tańszych wydawnictw.Chyba trochę przesadzamy zaspokajając fanaberie wydawnictwa,Takie jest moje zdanie ,z którym można się nie zgadzać i polemizować.

--
jowisz32

 
02-04-13 20:11  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


jowisz, a widziałeś co ta cena zawiera?

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
02-04-13 20:39  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Autorem najpiękniejszych ilustracji na okładkach modeli okrętów jest bez wątpienia pan Wojciech Sankowski !!!

--

Post zmieniony (02-04-13 20:41)

 
02-04-13 20:52  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
jacko1971   

Witam, za pośrednictwem brata (Krzysztofa) zakupiłem IJN ISE by uniknąć w domu (jak Ktoś napisał) Stalingradu. Tutaj mała prośba do Wydawnictwa o nieco solidniejsze zabezpieczanie wysyłanych modeli. Model dotarł nieco pogięty, szczególnie narożniki. Sama koperta to za mało. Na szczęście są to uszkodzenia, które nie będą komplikowały budowy modelu. Piszę o tym w wątku o Yamashiro z uwagi na to, że Wydawca śledzi ten temat. Odnosząc się do zapowiedzi Yamashiro mam nadzieję, że Wydawnictwo zadba o poprawny kolor pokładów. A okładka nie ma zanaczenia, ważne co będzie w środku. No nic, zapowiada się kolejny wydatek....
Pozdrawiam
Jacek Kupiszewski.
P.S.
Czy wydawnictwo może dołożyć w promocji kilka metrów kwadratowych mieszkania na mały regalik na modele?
Oczywiście żart...

--

 
02-04-13 20:58  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Okładka ma bardzo duże znaczenie , jest zapowiedzią tego co jest w środku ,taki chwyt marketingowy ! :-]

--
Pozdrawiam !

 
02-04-13 21:12  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
jacko1971   

W zasadzie masz racje Krzysztofie, ale kiedyś była już dyskusja na temat okładek.. Na okładkach GPM są zdjęcia gotowych modeli, a to nie wszystkim się podobało. Właśnie w tym przypadku można było traktować okładkę jako zapowiedź tego, co znajdziemy w środku. Osobiście wolę te malowane. Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Jacek Kupiszewski

 
02-04-13 21:48  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

zerknąłem na stronę wydawnictwa i....na tym zakończę ten post...bo znowu spłonę na stosie spalony prze entuzjastów bajek braci Grim... Mamy dziś 2 KWIETNIA !!!! CZY KOMUŚ UDAŁO SIĘ OTRZYMAĆ ZAMÓWIONY WCZEŚNIEJ MODEL TAIHO? CIEKAWY JESTEM ILE WARTE SĄ SŁOWA WYDAWCY ŻE W MARCU BĘDZIE WYSYŁKA.... JEŚLI KTOŚ OTRZYMAŁ ZAMÓWIONY MODEL TO MOŻE PORATUJE HONOR WYDAWCY I NAPISZE ŻE JUŻ MA TO CO MIAŁ OTRZYMAĆ W MARCU 2013 ROKU....pozdrawiam ...

--
------------------------------
Dopisek moderatora
------------------------------

Jakubie, czy mozesz nie wrzeszczec? Netykieta sie klania, a tym samym regulamin...

Rafael

 
02-04-13 21:56  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

szebi .... a ja nie potrafię znaleźć zapowiedzi tego cuda znaczy Taiho na forum... diabeł ogonem nakrył czy co? Próbowałem doszukać się wątku z zapowiedzią tego modelu i nie znalazłem ...ktoś zapoda linka ..czy wyparował w tajemniczych okolicznościach? Znaczy ten wątek z zapowiedzią że w marcu....

 
02-04-13 22:19  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
oczy i uszy   

Dobry wieczór. Może to niektórych niecierpliwych zadowoli...
Odpowiedź Wydawcy z dnia 11.03.2013 g 18:59

"Niestety druk idzie wolniej niż się spodziewaliśmy - mam nadzieję, że na koniec kwietnia. Pierwsza w kolejce jest Et-22."

--

Post zmieniony (02-04-13 22:35)

 
02-04-13 22:23  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Wydawca pisze że druk się zakończył i rozpoczął wysyłkę. Czy te dwa lub trzy tygodnie różnicy dla modelarza to aż tak wiele ze trzeba robić taki szum? Jak ja zamówiłem zestaw Ise - Kongo po dwóch tygodniach zadzwoniłem do biura wydawcy gdzie otrzymałem odpowiedz ze trzeba jeszcze tydzień poczekać co okazało się prawda :) cierpliwości i może melise na uspokojenie :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
02-04-13 22:29  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

answer - owszem widziałem i nie mam zwyczaju zabierać głosu tylko po to żeby zaistnieć.

"Zestaw zawiera model oraz komplet laserów - szkielet, detale, itp."Tyle na stronie answera.

Zaiste na podstawie takiej informacji łatwo wyliczyć stosunek kosztów do zysku.Nie zgodziłeś się z moim zdaniem i to Twoje nie kwestionowane prawo.Jeśli ktoś z kolegów modelarzy zechce wydać na ten model 500 zł.będzie to jego wybór.Ja wyraziłem tylko swoje zdanie i tyle.Pozdrawiam i życzę sukcesów.

--

Post zmieniony (02-04-13 22:48)

 
02-04-13 22:33  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Jowisz.... gwoli ścisłości.... "Jakub napisał:

"Zestaw zawiera model oraz komplet laserów - szkielet, detale, itp." - nic takiego nie napisałem..." proponuję zweryfikować to co kto napisał....

 
02-04-13 22:37  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Madness ...napiszę brutalnie tak : w sumie mnie to ..... bo i tak za te pieniądze nie kupię..więc jak dla nie to Ci co się napalili po zapowiedziach wydawcy mogą i dwa lata zamiast dwóch tygodni czekać buehehehe... jestem złośliwy prawda? Ale mam nadzieję że może kolejna zapowiedź bez pokrycia w końcu obudzi zdrowy rozsądek nabywców...

--

 
02-04-13 22:39  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jakub :Najmocniej przepraszam.Treść zacytowałem ze strony wydawnictwa ,nie zwróciłem uwagi na "Jakub napisał:" Wybacz,jeszcze raz bardzo przepraszam.

--
jowisz32

 
02-04-13 22:41  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Rafael'u ..drogi moderatorze...przepraszam za "WRZASK" następnym razem zgodnie z nietykietą postaram się pisać mikro czcionką mniejszą niż 10 a jeśli takowej nie znajdę będę zgłaszał jako błąd...i mam nadzieję że moderatorzy pomogą w tym żeby takowa trzcionka była dostępna ....i będą walczyć o to równie gorliwie jak walczą z tzw "Wrzaskiem"

pozdrawiam serdecznie.

--

 
02-04-13 22:45  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Madness napisał: "Wydawca pisze że druk się zakończył i rozpoczął wysyłkę. Czy te dwa lub trzy tygodnie różnicy dla modelarza to aż tak wiele ze trzeba robić taki szum? Jak ja zamówiłem zestaw Ise - Kongo po dwóch tygodniach zadzwoniłem do biura wydawcy gdzie otrzymałem odpowiedz ze trzeba jeszcze tydzień poczekać co okazało się prawda :) cierpliwości i może melise na uspokojenie :)"

To ja ci proponuję zmienić tabletki....bez komentarza

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
02-04-13 22:45  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

jowisz32 ... nie ma sprawy..odezwałem się bo nie chcę być w jaki kolwiek sposób kojarzony z wydawnictwem Answer. Jak to mawiał Pawlak..."u mnie słowo droższe pieniędzy".....

 
02-04-13 22:51  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jakub, skoro nie kupisz to po co się drzesz na forum ??I o co to biadolenie kiedy wydadzą ?? Wydrukują to będzie. No chyba że sobie chcesz zeskanować.
A zamiast czionką 10 pisz sobie drukowanymi literami na kartce papieru.
Forum pieniaczy to chyba nie tutaj.
Co to za moda że najbardziej wydzierają się niezainteresowani ??
Co cię człowieku obchodzi jak, gdzie i komu wydaję moje pieniądze ??
Pzdr

 
02-04-13 23:01  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

dokker ....masz rację...przepraszam ...w sumie...Twoja kasa mnie na prawdę nie interesuje...nie będę robił konkurencji US i Ministrowi finansów...A pienię się głównie dla tego że wychowany jestem zgodnie z zasadą jaką zacytowałem : słowo droższe pieniędzy... a rozwijając myśl jeśli komuś w życiu coś obiecałem to choćby miało to kosztować mnie dużo więcej niż zakładany zysk zawsze dotrzymywałem terminu dostawy do klienta..nawet jeśli wina nie leżała po mojej stronie..ale może to tylko ja taki głupi jestem...i taki nie dzisiejszy...Jeśli wyznajesz zasadę że obiecać można wszystko a dotrzymać obietnicy to już co innego to współczuję szczerze...

 
02-04-13 23:20  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jakub, nie jestem może stażem długo na forum, ale troche jestem i zdążyłem zauważyć jedno; zapowiedź to nie obietnica. Generalnie ślędzę tylko okręty i już widziałem niejedno; były zapowiedzi i Takao i San Francisco i paru innych. I się rozmywało i nie było tematu.
San Francisco wydał potem Modelik, kupę pomyj wylano na model a wychodzi całkiem fajnie - I dziwne żaden "znawca" modelu nie pokazał.
Więc jeśli o mnie chodzi mam w paru literach taką pisaninę.
Tu też nie wiem dlaczego, nie wiem po co ,jakaś grupka ludzi, generalnie z tego co widzę niezainteresowana bezpośrednio tematem bije pianę i wali w bęben.
Jeśli masz jakieś osobiste wycieczki do wydawcy załatwiaj to gdzie indziej, mnie to nie interesuje.
Ja cieszę się z każdego modelu na rynku (nawet jego zapowiedzi), wiem że wszystkiego nie kupię i nie skleję.
Bardzo do mnie trafia sposób prezentacji przyszłych modeli przez Answera, Model Hobby czy Szkutnika.
Temat może i w lesie, nie wiem czy z lasu wyjdzie ale szum mnie cieszy .
Pzdr

 
03-04-13 06:33  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj Panowi i Koledzy........ pamiec ludzka jest krotka.....
Dokker wspominasz "San Francisco" z Modelika piszac: "...San Francisco wydał potem Modelik, kupę pomyj wylano na model a wychodzi całkiem fajnie - I dziwne żaden "znawca" modelu nie pokazał. ..."
Moglbys pokazac relacje albo jeszcze lepiej galerie koncowa tego modelu ??
Bo na tym forum znalazlem tylko jedna relacje zakonczona/przerwana na etapie budowy kadluba w dniu 10-06-09 ...... czyli prawie 4 lata temu???
Co masz na mysli piszac "znawca" -? Moze wlasnie zaden znawca nie skleil tego modelu bo po prostu szkoda czasu na poprawianie bledow projektu itp ? Nie pomyslales o tym?
"Taiho" - no wlasnie gdzie jestes "Taiho" - chodzi mi o watek ktory w tajemniczych okolicznosciach zniknal?? A myslalem ze to tylko na moich kompach cos jest spaprane....dziwne.
Na koniec zanim nasi czynni modzi/-owie wezma nozyczki i zgodnie z linia ideowa tego forum wytna wszystkie nieprzychylne wydawnictwu temu czy innemu watki to mam do was prosbe - wezcie sie takze za usuwanie jeszcze mniej potrzebnych wpisow/spamow niz np. moj i zrobcie porzadek po niejakim "hansie"...... a zapomnialem "hans" nie napisal nic zlego na zadne wydawnictwo, nie "oplul" zadnego modelu......no fakt.

A co do "Yamashiro" to ja sie bardzo ciesze pod jednym warunkiem - o ile bedzie zgodny z oryginalem i zostanie wydany bez zadnych brakow ..... a tradycyjne pytanie o dokumentacje i autora projektu pomine bo i tak nikt na to nie odpisze...

pozdrawiam goraco

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
03-04-13 09:56  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jeśli mogę link z "niebieskiego" do galerii SF. Jak będzie przeszkadzał proszę o usunięcie, każdy sobie znajdzie. (albi usunę sam)
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=11271.0
Można Panowie "fachowcy": narzekać a można i sklejać. Z tego co widzę i czytam Panowie czekają na ten jeden samosklejający się model.
Generalnie ja modeli do muzeum nie robię, więc mnie jakieś niezgodności nie rażą; zgadza się ilośc kominów, wież działowych - biorę :-)
Są panowie dwie opcje - albo kupuje model za 200 zeta i sklejam i się modlę by czegoś nie "ppaprać" albo dwa modele za 70 zł i sobie składam :-)
Panowie z luzem i humorem do hobby.
Co do Taiho - może wydawca poprosił o usuniięcie wątku, może stwierdził że coś jest nie tak i nie chce paru kolegom mieszać , bedzie to będzie, nie to nie - wydałeś już jakąś kasę na niego ??
Pzdr

 
03-04-13 10:14  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W tym modelu dno było malowane bo dopasowanie wałów skosiło się w przeciwnych kierunkach, opcjonalnie można sobie poszycie zrobić z kartonu barwionego. Taka korekta mogłaby być OK dla modelu sprzed lat, ale we współczesnym to niedopuszczalne. Być może brak pancerza burtowego i zły kształt kadłuba nie tylko w przekrojach poprzecznych, ale także w rzucie z góry na rufie i dziobie to nie jest problem, jako wynik opracowania modelu na podstawie PM, ale idąc tym torem jest to cofanie się w rozwoju modeli kartonowych do poprzedniej epoki.
W modelu SF z Modelika rewelacyjne są Oerlikony, nie widziałem lepiej opracowanych w kartonie w tej skali. Nie są to pomyje wylewane na model, ale po prostu oczekiwania modelarza, które nie zatrzymały się na poziomie modeli wydawanych przed kilkunastu laty, ale wciąż rosną i jest to normalne.

Tak na marginesie dłubię obecnie pewien model z niemieckiego wydawnictwa (budowla), wszystko pasuje parfekcyjnie, poziom opracowania, podejście do oczekiwań modelarza jest na prawdę rzetelne.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
03-04-13 10:35  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dokker - no dzieki bardzo za linka, galerie znam. Ale co z tego??
Widzialem kiedys na zywo bodajze w sklepie w Opolu sklejony model USS "Portland" tego samego projektanta, ktory uchodzi za model "niesklejalny" a ktos jednak poswiecil czas i go skleil.... pewnie podobnie jak kilkadziesiat innych starych modeli z MM ktore mozna bylo spotkac na wielu konkursach tez uchodzacych za niesklejalne.... ale to nie oznacza ze ja lub jacys inni tajemniczy znawcy vel fachowcy takze musza tracic czas na poprawianie bledow modelu ktory owych bledow powinnien byc pozbawiony..... To ze Ciebie satysfakcjonuje tylko zgodnosc modelu z oryginalem w kategoriach ta sama ilosc kominow i wiez to nie oznacza ze inni "znawcy" takze musza sie stosowac do takiej klasyfikacji wiec dlaczego innych pietnujesz??

Jak kupujesz nowy samochod to tez sie cieszysz ze ma 4 kola i nie wazne ze np moga byc slabo dokrecone i po paru km odpadna badz maska jest w innym odcieniu niz kolor reszty karoserii - wazne ze jest.... to takie ironiczne....
Pamietaj o jednym ze wydawcy badz sklepy biora od nas czyli mnie , Ciebie, fachowcow, modelarzy prawdziwe pieniadze i nie wazne czy to jest 70 czy 700 pln sa one pelnoprawnym srodkiem platniczym wiec skoro biora prawdziwe pieniadze to mogliby sie postarac wydac takze modele z ktorych wiekszosc z nas moglaby byc zadowolona - wiekszosc bo oczywiscie wszystkim nie mozna dogodzic.....

Czyli teraz wg Ciebie wydawca takze moze pop prosic o usuniecie watku ktory mu nie pasi - hmmm no to moze my poprosimy o nie zamieszczanie zapowiedzi bez konkretow?
Jest w druku - fajnie, a mozeby jakies zdjecie surowki na poparcie tej tezy?
Byc moze w ten sposob unikniemy zbednych dysput...... co wy na to??

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
03-04-13 10:40  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A jeszcze jedno - modele "samosklejajace" sie istnieja ( dla mnie to taki model przy ktorym nie musze sie zastanawiac co idzie nie tak jesli wszystko pasuje idealnie i nie brak w nim czesci) i jakims dziwnym trafem powtarzaja sie przy kolejnych projektach kilku (niestety tylko) projektantow.... byc moze dlatego dosyc interesujacym pytaniem bardzo czesto zadawanym przy okazji roznych zapowiedzi jest pytanie o autora projektu. A niestety czesto odpowiedz jest zbywana - sam sobie dokerze odpowiedz dlaczego tak sie dzieje??

pozdrawiam

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
03-04-13 11:14  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Więc Panowie głosujmy portfalami i tyle. Skoro modelarstwo ma się rozwijać nie płaczmy ze coś kosztuje tyle a tyle. Co inngeo kupić planiki z PM i rabnąć model co innego kupić dokumentację stoczniową.
Co do zapowiedzi tak z rynku; rok temu dostałem zapowiedź o samochodzie który mnie interesuje, w tym roku obejrzałem zdjęcia prototypu, w produkcji i sprzedaży będzie pewnie za rok. Innformowano mnie że w tym.
Pewnie czekać nie będę, ale na forach nie płaczę z tego powodu :-)
pzdr

 
03-04-13 12:40  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dokker - obejrzałem z ciekawością galerię z Twoim "Frankiem". Powiedz mi jedno - jakim cudem na katapultach znalazły się samoloty SOC "Seagull" w malowaniu z 1942 roku podczas gdy model prezentuje wersję po przebudowie według stanu na 1944 rok? Czyżby samolotów nie było w zestawie i wrzuciłeś na katapulty te maszyny z "San Francisco" wyd. "Kartonowy Arsenał"?

--
MacGregor

 
03-04-13 13:11  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mój model San Francisco to pomniejszona wersja modelu wydawnictwa Halińskiego z 1996 r bodajże. Malowanie i wszystkie elementy okrętu wraz z wyposażeniem prosto z wycinanki.
Nic nie zmieniałem, generalnie jak pisałem wcześniej nie jestem "historykiem śledczym" :-) Ma już parę lat. Jak go kleiłem to nawet chyba jeszcze internetu nie było :-)
Pzdr

 
03-04-13 13:34  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy chyba rozmawiacie o dwoch roznych modelach.....
"SF" z linku to model wydany przez Modelik w roku 2009 a autor - Piotr Turalski
"SF" o ktorym piszesz dokker jak domniemam bo nie widze zadnych zdjec to model wydany przez wydawnictwo ze Stegny nie pamietam pod jakim tytulem serii chyba z roku 1994 a autor to wyzej Ciebie zapytujacy MacGregor.
To dwa rozne modele przedstawiajace ten sam okret ale w roznych okresach swojego istnienia....... 1944 i 1942.
Zreszta poczytaj co o modelu z Modelika napisal na poczatku galerii jego wykonawca:
"...Po niemal roku budowy "San Francisco" opuścił stocznie. Po zwodowaniu dwóch "Hali", okręt z Modelika okazał się dosyć wymagającym modelem ze względu na niepasowalność elementów, problemem z poszyciem dennym i małą ilością rysunków
montażowych oraz praktycznie brakiem schematu olinowania. Zgodność z oryginałem pomijam. Było to omawiane na forach, a budując ten model nie brałem tego pod uwagę chociaż parę rzeczy przerobiłem lub dodałem od siebie. "

No sorry ale nie wyglada to raczej jak zacheta do budowy.
A to sa dwa rozne opracowania. Moze w swoim wczesniejszym wpisie miales na mysli wlasnie opracowanie wczesniejsze?

Pozdrawiam serdecznie

--

Post zmieniony (03-04-13 13:38)

 
03-04-13 14:03  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O ile dobrze zrozumiałem wypowiedź dokkera, to link, który odsyła do galerii modelu "San Francisco" z Modelika nie jest modelem w jego wykonaniu - sądziłem, że jest i stąd moje zapytanie o samoloty. Skoro jednak to nie dokker wykonał ten model z Modelika (link do niebieskiego forum), to moje pytanie nie miało sensu. Sorki...

--
MacGregor

 
03-04-13 14:46  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Tak śledząc te piękne i mądre wywody dochodzę do wniosku że są trochę nie na temat. Myślę że powinno się na nie założyć osobny wątek skoro dyskusja i tak już bardzo odbiegła od tematu modelu Yamashiro.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-04-13 18:39  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Panie i Panowie na konkursie w Oświęcimiu w dniu dzisiejszym oglądaem i podziwiaem model lotniskowca Taicho . Tak jak wydawca obiecal na swojej stronie. W porównaniu do Ise i Kongo postęp wydawniczy kolosalny , takie modele można kleić z przyjemnością. Krytyka po Przeciszowie pomogla. Naresznie ktoś posuchal ludu.
Pozdrawiam Andrzej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
07-04-13 19:16  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No i jak wyglądają ci wszyscy dokerzy ,którym wszystko się kojarzy z " biciem piany" ? Można przemówić do rozsądku wydawcom - można : ) Oczywiście każda konstruktywna uwaga o jakości modelu jest nie po myśli projektantów i wydawców, ponieważ niestety muszą się troszkę wysilić, ale przypominam, że modeli jest na rynku od groma, ceny są coraz większe i sorry winetu, czy inny szurechend łachy nikt nikomu nie robi. Kupie sobie IJN Kaga z Domu Bumagi via GPM i będę miał roboty na 4 lata, poczekam jak AH wyda kolejny świetny model dużego okrętu i następne 4 lata z głowy : ).

 
07-04-13 19:45  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wyda na pewno świetny model okrętu który będzie miał dno w kolorach tęczy.....powodzenia!!!!!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
07-04-13 19:49  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja tam tego Taicho nie widziałem, na pokładzie jego nie stałem - jak by powiedział Pawlak.

Proszę zdjęcia pokazać, a nie jakieś mi tu pitu, pitu.

Post zmieniony (07-04-13 19:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024