FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-07-03 12:30  [pytanie]Stuart aganda
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mam takie pytanko. Kto kleił tego Stuarta co go Agand zaprojektował? Chcę się za niego zabrać i chcę się dowiedzieć o doświadczeniach innych modelarzy.

 
01-07-03 12:59  Re: [pytanie]Stuart aganda
Zielony   

Ja sie za niego zabrałem na razie dotarłem do układu napędowego jak na fakt, że to moja pierwsza pancerka to nie jest najgorzej mam troche kłopotów z rysunkami montażowymi, ale jakos sobie radzę podpierając się fotkami z netu. Ogólnie model klei się całkiem przyzwoicie tylko jak dla mnie to ciut wysoki poziom. Mam pare uwag co do opisu i schematów montażowych - przydałby się ogólny rysunek zestawieniowy, bo czasem się trochę gubię i niebardzo wiem gdzie umieścić dany element np miałem problemy z dnem kadłuba i umieszczeniem osłony przekładni redukcyjnych. Ratują mnie zdjęcia z netu (linki na stronie ze Stuartem. czasem mnie piana zalewa na własną nieudolność ale spoko nie pękam - jak czuje, że wymiękam robię sobie przerwy zdrowotne na trochę łatwiejsze modele a potem znów posuwam sie naprzód.

 
01-07-03 13:08  Re: [pytanie]Stuart aganda
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No na wstępie też zauważyłem że przydałby się rysunek zestawieniowy całego podwozia.

 
05-07-03 10:14  Re: [pytanie]Stuart aganda
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej czy nikt więcej nie sklejał tego modelu?

 
09-07-03 11:58  Re: [pytanie]Stuart aganda
Zielony   

Wygląda nato, że jak na ten moment to tylko my dwaj - mój na razie odpoczywa, ale chyba damy radę - ja na pewno go nie odpuszczę

 
09-07-03 13:02  Re: [pytanie]Stuart aganda
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja właśnie skleiłem szkielet i okleiłem go poszyciem. Zrobiło mi się kilka szpar ale pewnie przez niedbalstwo. Specjalnie się tym nie przejmuję bo model drukowałem czarno - biały (i tak jest przeznaczony do malowania) więc trochę szpachli i sprawa załatwiona. Klei się całkiem przyjemnie.

 
09-07-03 17:20  Re: [pytanie]Stuart aganda
Arthur   

Szpary ni epowinny się tworzyć. Dopasować należy szkielet do poszycia a nie odwrotnie(Tak pisze autor w instrukcji sklejania).
Model ten już prawie kończę. Ogólnie jest przyjemny w klejeniu - wydaje mi się, że jedyna jego wada to zbyt duża liczba bardzo drobnych elementów, z których zrezygnowałem; i model nie stracił dużo ze swojej atrakcyjności.

Sądzę, że jeśli rozmiar jakieś części jest mniejszy niż 5mm to należy z niej zrezygnować.

Pozdrowienia

 
09-07-03 22:12  Re: [pytanie]Stuart aganda
Zielony   

Tak dopasowanie części jest OK ja musiałem deko spiłować szkielet i poszycie pasowało jak ulał. Ja też zrezygnuję z niektórych drobiazgów i mam nadzieje, że go skończę przed zima....

 
14-07-03 16:19  Re: [pytanie]Stuart aganda
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A mnie coś powoli idzie bo jeszcze podwozia nie zacząłem. A szpar już nie ma haha. Dzisiaj troche malowałem kadłub przed przyklejeniem niektórych detali i przed rozpoczęciem budowy podwozia no a klei się miodzio.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024