FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-05-13 20:35  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

bomb007
wymiary modelu: długość 25cm, szerokość 11,5 cm.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-05-13 11:49  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Jorzik, pięknie kleisz, pięknie. Odpowiednio dobrany retusz bardzo wiele znaczy.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
22-06-13 17:36  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Długo się nie odzywałem z różnych przyczyn. Najważniejsze jednak że budowa trwa i są kolejne znaczne postępy.

Od ostatniego wpisu do dzisiaj trwała walka z układem jezdnym, czyli kołami.
Wahacze i koła podtrzymujące miałem już wcześniej wykonane stąd mogłem się skupić wyłącznie na budowie kół.

Tak więc wykonałem koła napędowe i napinające.
Na fotce zęby kół napędowych nie są jeszcze pomalowane.



Kolejna fotka pokazuje większość elementów kół nośnych (przykładowo na jednym z kompletów)
Najbardziej pracochłonne są wewnętrzne pierścienie ponieważ składają się z kilku elementów o niejednolitej płaszczyźnie.

Uwaga!
Tutaj wewnętrzne oklejki musiałem przycinać o ok 1mm bo były za długie (i o dziwo po tym zabiegu ładnie wpasowały się w pierścienie).



Kolejna fotka prezentuje gotowy zestaw jednego kompletu kół bez doklejonych jeszcze wewnętrznych trzpieni.
Osie kół wykonałem z patyczka o zalecanej średnicy.

Uwaga!
Bieżniki (czarne) kół nośnych są rozrysowane: część na kartonie a część na papierze. Te papierowe podkleiłem jeszcze raz papierem i uzyskałem należytą grubość kartonu. Bieżniki i obrzeża pierścieni pomalowałem a następnie jeszcze przetarłem sucha czarną pastelą.



Sklejenie wszystkich kół oprócz tego że jest pracochłonne i zabiera sporo czasu wymaga spokojnego i systematycznego podejścia do nich.
Po wykonaniu wszystkich kół zostały one połączone parami i doklejone do wózków a te z kolei do wahaczy (te elementy skleiłem za pomocą SG).





Koła również zostały przybrudzone zwłaszcza wewnętrzne pierścienie.

Tak jak wspomniałem proces klejenia kół musi być ostrożny i przemyślany ja natrafiłem na sporo nieścisłości w częściach składowych kół, które przedstawiam poniżej.

Braki w elementach
Cz.34n - 2 szt. (żółta i bordo)
Cz.34o - 2 szt. (żółta i bordo)
Cz.34m - 2 szt. (żółta i bordo)

Koła napinające:
Cz.35f - jeden komplet (kolor bordo i żółty) na zewnętrzne strony kół (należy dorobić drugi taki sam zestaw na wewnętrzne koła).

Elementy w nadmiarze:
Cz.34ł - bordo x 2, zielony x 2, żółty x 2
Cz.34k - bordo x 2, zielony x 2, żółty x 2
Pierścienie:
Cz.34h+34i - bordo x 2, zielony x 2, żółty x 2

Pierścienie stożkowe (dotyczy kolorystyki):
Cz. 34j - zielonych 12 (powinno być 10), żółtych - 6 (powinno być 8), bordo OK.

To tyle i aż tyle w tym wpisie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-06-13 17:41  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Bardzo fajny projekt i podoba mi się czołg.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-06-13 00:43  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No no, kółka wykonane wyśmienicie:-)
Szkoda, że trzeba lawirować z powodu baboli wydawniczo-projektowych:-) Tym bardziej szacunek sie należy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-06-13 21:17  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej aktualizacji.
Doszły wydechy z siatkami i skrzynia na prawej stronie.



Co do kolektorów spalin są dobrze spasowane, należy zwrócić uwagę na część wewnętrzną z której wychodzi krótka rura do kadłuba, ma ona nieco złożony kształt.
Ja popełniłem jeden błąd który później dopiero zauważyłem, mianowicie zewnętrzne ściany zbiorników zakończone rurą wydechową powinny być wpuszczone na około 1-2mm do wnętrza co jest zaznaczone na rysunkach. Mnie to umknęło.
Siatki osłonowe może mają za duże oka ale taką miałem więc użyłem.

Kolejnymi elementami jakie wykonałem była skrzynia którą po uformowaniu dokleiłem w stosowne miejsce. Okleiłem również wieże.



Na wieży dokleiłem klapy, górną i tylna z zawiasami i śrubami.



Wykonane elementy zostały przybrudzone suchymi pastelami, docelowo planuję jeszcze gdzieniegdzie pociągnąć niektóre elementy metalizerem.

c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-06-13 21:19  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Okrętowiec przerzuca się w wolnej chwili na gąsieglizdy .

 
30-06-13 23:11  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Ciekawie się ta japońska konserwa prezentuje :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
01-07-13 08:51  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja tam po pierwszym kadłubie IJN Sendai boję się suchych pasteli. Wszystko zostało na palcach podczas dalszej obróbki.

BTW siatka wygląda bardzo fajnie. Nie wiem jak to ma się ze stanem faktycznym ale zupełnie nie razi, wręcz przeciwnie.

--

Post zmieniony (10-07-13 20:03)

 
09-07-13 09:28  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Co prawda już wakacje i urlop, ale plan jest zakończyć to pudło w 2 tygodnie.
Póki co dochodzą jeszcze kolejne elementy takie jak uchwyty na tylnych pokrywach, właz na wieży, podstawy anten, stojak pod km na wieży.
Robią się też lufa km, łopata i kilof.
Trwają równocześnie prace nad gąskami które będą z laserek.




Krawędzie może nie wyglądają apetycznie ale większość z nich pobrudziłem i gdzieniegdzie przetarłem metalizerem, ot taki ciekawy efekt wyszedł.

Ponieważ podczas prac zawsze coś tam odpadnie, wszystko będzie na spokojnie sprawdzone na koniec i poprawione, podmalowane.
To tyle w tej odsłonie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024