FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
06-03-13 20:32  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
Daniel1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wnęki podwozia głównego.



Pozdrawiam.Daniel.

 
07-03-13 09:42  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...aczkolwiek zrobiło mi się tochę przykro...
Z przymrużeniem oka podzieliłem się swoim spostrzeżeniem i spotkałem się z dość stanowczym oporem.
Oczywiście każdy skleja modela jak potrafi i jak chce - sam tak to robię ;-)
Ale jeśli pokazujemy swoje dzieła kolegom w internecie,to musimy być przygotowani na właśnie takie uwagi, rady i zachęty.
Stanowczy opór poparty argumentem braku stosownego regulaminu sklejania modelu i nieobowiązkowości podtawowych technik ( jak podkreślają Koledzy - w celu poprawy wyglądu końcowego),może świadczyć o braku zainteresowania opiniami innych o swojej pracy.
O co Cię zupełnie nie posądzam ... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-03-13 16:29  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
Daniel1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.
Mariusz, to mi może być przykro.Nie stosowałem retuszu w Bismarcku i przyjąłem do do wiadomości. Widzę,że pastele też nie spełniają moich i Waszych oczekiwań. Kupiłem miękkie kredki,ale wycinam nozyczkami Olfy SCS-1 i ząbki źle się zamalowuje.
Teraz sprubuję Humbrolem,mam mały zapas po sklejonych plastikach.
Waszą krytykę przyjmuję i staram się być bardziej dokładny co kiedyś mi szło średnio.
Stosuję zasadę kilka razy przymież a raz klej itp. I wszystko dzięki Wam.
Na szczęście mam jeszcze jeden egzemplaż Tornado i w nim poprawię wszystkie niedociągnięcia.
Szkoda tylko ,że jest dużo błędów w numeracji części
Pozdrawiam i biorę się za skrzydła.
Daniel.

 
07-03-13 17:47  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Co do retuszu to ja osobiście używam farbek Pactry i czarnego tuszu do drukarek i jestem zadowolony. Zdarzyło mi się nawet retuszować złotym cieniem do powiek zmieszanym z BCG, ale to było w ostateczności bo nie miałem takowej farby i okazji do jej zakupienia w niedalekiej przyszłości ;)

Jak będziesz robił rozkładane skrzydła to proponuję usztywnić części szkieletu, a konkretnie zamek synchronizujący składanie i rozkładanie skrzydeł. Ja tego nie zrobiłem i po kilku manewrach składania tektura nie wytrzymała i się ząbki zagięły, potem podmieniłem ten fragment na sztywny z płyty CD ale ostatecznie już po sklejeniu modelu tez coś w środku strzeliło i skrzydła rozkładają się oddzielnie. Szczerze mówiąc sam nie wiem co ci polecić, może wystarczy te ząbki zaglutować ... może ktoś inny ma jakieś własne doświadczenie i podpowie ...

Pozdrawiam.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-03-13 18:17  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Nożyczki SCS-1 mają ząbki na jednej powierzchni tnącej. Wystarczy ustawić je tak, aby powierzchnia z ząbkami była po stronie odpadu i po kłopocie:)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
07-03-13 19:09  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Bardzo się cieszę że powstała relacja z budowy tej pięknej rury. Sam mam Tornado w planach jeśli skończę UH-1, także będę tu często zaglądał. Kleiłem ten model w czasach kiedy się ukazał, wtedy brak umiejętności i doświadczenia nie pozwoliły mi zbudować go na takim poziomie jakim był sobie życzył. Z tego co pamiętam kleiło się go świetnie.
Powodzenia życzę!

Co do retuszu, to fakt, przydałby się, żeby bardziej urealnić wygląd maszyny, ale wiadomo każdy buduje tak jak uważa:)

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
08-03-13 12:51  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dajmy już spokój z licytacją komu jest bardziej przykro i dlaczego...
Każdy z nas ma swoja ulubioną , SPRAWDZONĄ metodę retuszu.
Sam się przekonałeś,że brak retuszu - źle, retusz pastelami olejnymi-źle.
Koledzy podsunęli swoje sposoby, więc i ja się podzielę swoim.
Retusz wykonuję sproszkowanymi kredkami akwarelowymi-strugam je na proszęk dodaję odrobinę wody i mieszam do osiagnięcia odpowiedniego odcienia.
Myślę,że istotną uwagą jest jak traktujemy model po sklejeniu-chodzi mi o lakierowanie końcowe.
Ja lekieruję i zauważyłem,że lakier ściemnia odcień retuszu.Zatem kolory mieszam do osiągnięcia idealnej zgodności odcieni na mokro.(gdy taki retusz wysycha-jaśnieje).
Zatem,jeśli model ma pozostać na koniec bez lakierowania,odcień retuszu powinien być na mokro nieco ciemniejszy ( jak wyschnie,robi sie jasniejszy)...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-13 01:57  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
biket26   

Zaglądnąłem tutaj i masz we mnie wiernego kibica. Ten model jak dla mnie jest wspaniały. Świetne moim zdaniem opracowanie, ładna kolorystyka i dużo detali daje mnóstwo frajdy ze sklejania. Uwielbiam współczesne lotnictwo. Retusz jest według mnie istotnym elementem sklejania modeli ale nie niezbędnym. Sklejać każdy może... i każdy przedstawia inny poziom. Ale i tak nic nie ma piękniejszego niż skończony model który stoi przed tobą i mówi:To ty mnie skleiłeś!!!!. Ja do retuszu używam Pactry. Ale tez można z powodzeniem stosować plakatówki które kosztują kilka złotych ;)
Pozdrawiam i powodzenia.
Piotr.

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
11-03-13 14:17  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
Daniel1976 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.
Lecimy dalej. Dzięki za podpowiedź z nożyczkami:-))



Myślę,że już trochę lepiej z retuszem.


Pozdrawiam.Daniel.

 
13-03-13 07:24  Odp: [R] Tornado GR.1 Haliński
Seb545 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam , sam mam ochotę na ten samolot hmmm widzę ,że mocno zdetalizowany co z resztą nie dziwi. To model na dłuższą chwilę .;P
Pozdrawiam i kibicuję koledze.

--
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024