FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-03-13 22:14  [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Do trzech razy sztuka. Pierwszy raz próbowałem go skleic zaraz po wydaniu. Poległem na kadłubie. Kupiłem nowy model i drugi raz kleiłem na studiach. Na belce ogonowej zamontowałem mrugającą czerwoną diodę. Wyglądało super. I cisnąłem w kąt bo znowu to zakończenie kadłuba...

Teraz mi się udało na 3cim modelu. Szkoda tego czarnego retuszu, skleiłem jak umiałem. Nie ma fajerwerków ale dociągnąłem do końca. Oglądałem pamiętam "Gangi Olsena" bo byłem wtedy chory i kleiłem ile wlezie.





--

Post zmieniony (02-03-13 22:41)

 
03-03-13 01:16  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pamiętam ten model kiedy wyszedł na rynek. To już była nowa zielona okładka. Model robił wrażenie.

Czyściutko wykonany :-) Gratuluję! Jestem w szoku, że można do modelu podchodzić 3 razy :-) Ja zawsze brałem się za kolejny ;-)

--
Pozdrawiam!
Michał

 
03-03-13 07:22  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję uporu w klejeniu i ukończenia modelu oraz dyplomu. Podoba mi się, czysto i dokładnie sklejony. Teraz z Mrówką możecie prowadzić wspólne akcje ratunkowe na morzach i oceanach :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-03-13 08:41  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

O, Kołczygłowy :-) Mam nadzieję Rysiu, że jesienią powtórka z zeszłego roku :-) A wiatraczek fajny!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-03-13 08:55  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! - wykonanie i upór godny pochwały.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-03-13 18:11  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
Hator   

Jedno z moich ulubionych śmigieł. Widzę, że coś nie poszło przy kontakcie belki ogonowej z osłoną silnika, ale i tak model niczego sobie. To opracowanie ma sporo błędów merytorycznych i marzy mi się nowe wydanie tej maszyny. Podziwiam upór. Gratulacje.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
03-03-13 18:41  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Gratuluję ukończenia tego wiatraka. I mam pytanie. Korzystałeś z gotowego oszklenia czy robiłeś je sam? Zakupiłem tą wycinankę, ale poskąpiłem pieniędzy na kabinkę i teraz zastanawiam się czy jednak jej nie dokupić. Czy twoim zdaniem da radę zrobić ten model bez tego ułatwienia?

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
03-03-13 20:35  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

witam, bardzo ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-03-13 22:54  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

- Rzeczywiście to opracowanie jest nie pozbawione błędów, jest to Mi-14PŁ a nie PS. Połączenie belki z kadłubem projektant rozrysował tak że się tego nie sklei. Sztukowałem, podobnie jak i patrząc od spodu połączenie bocznych pływaków z kadłubem, szczególnie w tylnej ich części

- Kabinkę zakupiłem z Gomixu, przyszły dwie boczne profilowane szyby kabiny pilotów oraz dwie kopułki boczne. Resztę zrobiłem sam, polecam "folię A4 do rzutników" - tak mówię w papierniczym. Kosztuje złotówkę za A4, klei się znakomicie i formuje też.

- Ten śmigłowiec zawsz mnie fascynował. Dlatego postanowiłem go skończyc. Tak aż dokładnie i czysto to nie jest :-(.

Ukończyłem kiedyś w latach 90tych Anakondę z GPMu (ten pomarańczowy) oraz Mi-8 też GPM . Tam kurne pasowała tylna belka. Ciekawe kto tam rysował.

Pozdrowienia.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
04-03-13 09:37  Odp: [G] Mi-14PS (GPM 1:33)
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
Gratuluje wytrwalosci i uporu.
Anakonde kleilem. W trzech skalach, z przerobienia jednej wycinanki czyli
1:33 (oryginal), 1:72 i 1:18. Anakonda jest wlasciwie identyczna z Sokolem.
Dwie tylko rzeczy byly zle rozrysowane. Rama szyby przedniej oraz zle
umiejscowione fotele zalogi. A reszta miodnie i ladniutko pasowala.
A u mnie, Twoj modelik czeka narazie na kupce...
Pozdrawiam
Robert
Ps. Jesli chcesz wiedziec kto rysowal Anakonde to zerkne na polke.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024