FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-02-13 14:59  [R/G] Latarniowiec uzbrojony Väinämöinen - projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

HMS Abercrombie miał być pojedynczym wyskokiem w mojej karierze projektanta. Ale kłopoty z wydaniem modelu, spowodowane przez format w jakim go tworzyłem (GIMP) pobudziły moją ambicję. Dlatego postanowiłem nauczyć się Corela i popełnić jeszcze jakąś łódkę.
Relacja będzie trochę nietypowa, ponieważ podwójna. Mam na myśli budowę jednocześnie dwóch wersji okrętu: testową z pominięciem powtarzalnych elementów oraz bez retuszu tylko dla sprawdzenia spasowania, oraz full wypas, ale dopiero jeżeli uznam ,że mam już dopracowane elementy. Podyktowane jest to tym, że niestety nie jest łatwo o pełną dokumentację tego okrętu i mam nadzieję na twórczą krytykę kolegów modelarzy a szczególnie tych z Finlandii, którzy obiecali pomóc , ale na zasadzie ja podrzucam pytanie a oni szukają pomocnych wskazówek.
Mam już opracowane kadłub, nadbudówki, działa główne i średnie plot. tylko muszę znaleźć czas aby je skleić:
Na początek tradycyjnie szkielet i obiecuję, że nie utknę na tym elemencie. Trzymajcie za mnie kciuki.




--

Post zmieniony (19-03-14 15:36)

 
25-02-13 15:26  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony projekt własny
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dość ciekawe rozwiązanie podziału kadłuba ale praktyczne ułatwiające sklejenie prostego kadłuba,może coś więcej o jednostce?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-02-13 18:48  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony projekt własny
Extra Model   

Hej, widzę że skala 1:200 ale nie napisałeś który robisz z bliźniaków.

 
25-02-13 19:06  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony projekt własny
El Diablo 

 

Z Madsenem na rufie, to pewnie Vainamoinen. W kamuflażu na 1944?

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
26-02-13 14:15  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony Väinämöinen - projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

El diablo trafił w dziesiątkę. Kamuflaż będzie na czerwiec 1942 . Nie jestem pewien, czy w 1944 był podobny, ponieważ na zimę okręt był malowany na biało. W internecie jest sporo zdjęć tych bliźniaków, ale ich opisy są tak pomieszane, że czasami trudno dojść co tak naprawdę pokazują.
Okręty wyglądają troszkę jak niszczyciele po wieloletniej kuracji Mc Donald-em, dopiero po złożeniu szkieletu zobaczyłem, że są niedużymi okrętami z ogromnym uzbrojeniem. I zajmują mniej miejsca na półce niż niszczyciele, a "monitorek" naprawdę wygląda potężnie.

Mam nadzieję, że na koniec model będzie podobny do tego:



Ostatni rysunek jest tylko poglądowy ponieważ już teraz wiem, że kolory i rozkład plam kamuflażu będa troszkę inne.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
26-02-13 17:16  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony Väinämöinen - projekt własny
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Uzbrojony latarniowiec? Przypomina to te drapieżne ryby głębinowe, co to mają nad paszczą świecący wyrostek, którym wabią swoje ofiary.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
26-02-13 17:27  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony Väinämöinen - projekt własny
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Ciekawy temat. W życiu nie wiedziałem, że takie cudo istniało:) Wielkie brawa za tematy, jakie podejmujesz!

 
26-02-13 17:53  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony Väinämöinen - projekt własny
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

http://kotisivut.fonet.fi/~aromaa/Navygallery/ stronkę jak mniemam znasz??
Udostępnisz gotowy model czy będzie można go gdzieś kupić?? Chętnie bym go skleił w 1:400 :)

--

 
26-02-13 20:07  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony Väinämöinen - projekt własny
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Temat piękny, ale moje obawy budzi jego "sprzedawalność", bo jest to model jednak niszowy. Cieszy mnie jednak, że są osoby które nie patrzą na modelarstwo tylko biznesowo, a interesuje ich głównie temat a nie to co z nim potem zrobią. Powodzenia!!!

 
27-02-13 20:11  Odp: [R] Latarniowiec uzbrojony Väinämöinen - projekt własny
ROBO 

 - 10

...fajny temat :)

Uważam ,iż POW panstw skandynawskich to dość ciekawy temat tylko szkoda,że omijany szerokim łukiem ,a na wokandzie szaleja dyżurne bismarckowo-yamamatowe tematy ....


- duży browar :]

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024