FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-02-13 16:05  [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
Kiziordzn 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam serdecznie. Mój pierwszy post na forum więc chciał bym się przywitać :) Nazywam się Michał i pochodzę z małej miejscowości Działoszyn w centralnej Polsce. W maju zeszłego roku skończyłem technikum informatyczne więc moje zainteresowania powinny być już znane :) Do tego oczywiście od wielu lat interesuję się modelarstwem. Zaczynałem chyba w wieku 8-10 lat od modeli plastikowych. Nie trzeba zdjęć aby sobie wyobrazić jak to wszystko wyglądało :P
Po pierwszy papierowy model sięgnąłem w wieku 12 lat i był to Su-27 z MM (nie pamiętam niestety, które wydanie - pewnie coś koło roku 2000). Później były różne eksperymenty. Od okrętów i czołgów po samoloty z II WŚ oraz z dzisiejszych czasów. Niestety nie zostało nic po przeprowadzce :( No i tak sobie dłubałem w papierze od czasu do czasu. Wszystko co powstało było później niszczone :D
Przerwa od modelarstwa była długa bo około 6 lat. Do tego roku, kiedy to postanowiłem coś zbudować. Pierwszy był skromny model robota z jednych z moich ulubionych gier - Borderlands 2. Model w 100% wykonany ręcznie, tzn. bez żadnych instrukcji, gotowych materiałów itd. Pomagałem sobie jedynie kilkoma zdjęciami z gry. Możliwe, że również wrzucę tutaj galerię tego modelu.

OK, przechodzimy do rzeczy. Zainspirowany grą TESV: Skyrim i kilkoma książkami w których występują smoki postanowiłem zakupić sobie jakąś gotową figurkę smoka. Niestety ceny są moim zdaniem przesadzone a i sama figurka nie jest jakichś ogromnych rozmiarów. Po prostu szkoda pieniędzy. Przeglądając google'a trafiłem na ciekawy projekt. Był to właśnie smok z gry Skyrim.



Znalazłem więc pliki .pdo oraz program Papekura Viewer. Następnie trzeba było znaleźć kogoś kto wydrukuje sporo kartek w kolorze. To też łatwe nie było ponieważ jak się okazuje w mojej miejscowości drukują jedynie w czarnym kolorze.
Udało się po kilku dniach znaleźć osobę, która była w stanie mi to wydrukować. Początkowo zaniosłem do druku jedynie części do zbudowania głowy (cały model podzielony był na głowę, ciało, nogi wraz z ogonem, skrzydło L i skrzydło P) chcąc zobaczyć czy zbudowanie tego jest w ogóle możliwe. Kolory wyszły OK więc można było zacząć wycinać i sklejać :) Sklejenie całej głowy zajęło mi około tygodnia czasu. Coś niesamowicie trudnego. Niestety program Papekura jest jaki jest i projektując swój model nie uwzględnia on, że coś można zrobić np. z jednego elementu a nie z czterech. A osobie, która to projektowała widocznie nie chciało się tego poprawiać.

Zaczynając od głowy można się zrazić do budowania tego. Czegoś tak trudnego jeszcze nie miałem okazji budować.
Ale udało się szczęśliwie to zbudować więc poszedłem wydrukować kolejne elementy. Tym razem całość - wiedziałem już bowiem, że jest to możliwe a Papekura Viewer w miarę dobrze pokazuje co i gdzie powinno być ze sobą połączone.

Całość kosztowała mnie 30zł, nie licząc papieru (drukowane na zwykłym bloku technicznym z najbliższej księgarni :D).

Kolejne części ciała była łatwiejsze co nie znaczy, że łatwe. Problemem były też skrzydła - trzeba było docinać, kombinować, malować wiele elementów, czy doklejać jakieś szczątki aby nie zostawiać szpar szerokości centymetra (!).

Muszę dodać, że model nie zawiera praktycznie w ogóle szkieletu ! W brzuchu znajdują się jedynie jakieś 2 grubsze elementy, które w ogóle nie pasowały do całości. Udało się je jakoś wcisnąć i troszkę to model usztywniło. Szkielet znajduje się jedynie w skale na której posadzony jest smok. Niestety mimo, że jego elementy są wykonane z grubej tektury (3mm) to i tak waga całości jest za mała. Smok albo przechylał się do przodu albo na boki (kiedy już przykleiłem skrzydła). Wystarczyło więc wrzucić do środka sporej wielkości nakrętkę :P

Zbudowanie całości zajęło mi 4 tygodnie. Do zbudowania tego cuda zużyłem 3 tubki kleju Butapren (wiele elementów trzeba było zalewać klejem aby się porządnie trzymały). To właściwie wszystko.

Przepraszam za te tony tekstu lecz trzeba było to napisać i się przywitać :)
Zapraszam do oglądania galerii. Niestety zdjęcia są jakie są, jakość nie jest jakaś tragiczna lecz do ideału wiele brakuje. Niestety mam trochę mało miejsca w pokoju a ten potwór zajmuje sporo miejsca więc manewrowanie nim nie było łatwe.



Porównanie rozmiarów:









--------




























Podpórki dodane po czasie. Niestety za bardzo się bujał do przodu.







Dzięki za przeczytanie wszystkiego jeśli ktoś podołał :)
Pozdrawiam.

Link do pobrania modelu: http://daishi.elementfx.com/index.php?open=papercraft



Post zmieniony (27-02-13 20:55)

 
27-02-13 16:51  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Wow! robi wrażenie gadzina :) Gratulacje!

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
27-02-13 16:52  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Wow! Niezłe. Normalnie nie chce się wierzyć, że to model kartonowy.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
27-02-13 17:11  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dziarskie smoczydło :-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
27-02-13 18:13  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
Michał 

 

To się nazywa przywitanie. Powiedziałbym, Wejście Smoka!
Genialna ta smoczyca.
Dzisiaj byłem w Games Workshop i widziałem takie właśnie cudo, jeno mniejsze...
Bardzo, bardzo mi się Twoje dzieło podoba i brawka za parcie na temat i zapierający dech w piersi efekt. Ja bym na niego nakleił siatkę, firankę w dużą kratę pociągnął to wszystko klejem i zrobił łuski i pomalował. Pracy na kolejne dwa trzy lata.

 
27-02-13 19:20  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Zaje ... fajny. Podziel się linkiem. :)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
27-02-13 20:13  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
Hator   

To się nazywa wejście smoka ;p Właśnie, podziel się linkiem do modelu. Smok nie jest znów taki ogromny, ale wrażenie robi dobre. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
27-02-13 20:54  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
Kiziordzn 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki wszystkim za miłe słowa :)
Model dało by się wykonać dużo lepiej, niestety dla mnie było to trochę nużące. No i nie ukrywam, ze poziom trudności też wziął w tym udział.
Może sam kiedyś zasiądę przy nim, poprawię to co można poprawić, ulepszyć. Przydał by się również wydruk na lepszym jakościowo papierze lub chociaż polakierowanie całości lecz to może w przyszłości. Jak na razie odpoczynek i szukanie czegoś równie interesującego.

Link do pobrania http://daishi.elementfx.com/index.php?open=papercraft

Na stronie również inne modele z gier.
Jeśli ktoś w przyszłości będzie chciał coś takiego zbudować to polecam wersję lined (czyli po prostu z zaznaczonymi liniami gięć). Ja niestety dopiero po wydrukowaniu całości to znalazłem przez co miałem trochę trudniej.

@Michał - pomysł z łuskami świetny, aż zacząłem szukać w głowie pomysłów na wykonanie tego :) Niestety z malowaniem nie mam doświadczenia. Ale pomyślę nad tym, może jest jakiś inny sposób.

 
27-02-13 22:11  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
Michał 

 

Dopiero po zapoznaniu się ze stronką i zassaniu owego pdfka zauważyłem że to bydle nie ma szkieletu! Kiziordzn, szacun!

 
28-02-13 00:29  Odp: [G] Frost Dragon - Skyrim - czyli bardzo nietypowo :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niezłe bydlę!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024