FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-02-13 22:10  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
szpunek 

 

Fajnie pomyślane i wykonane.Gdybym ja tak potrafił projektować ... Czekam na więcej

--
"Klejenie to przyjemność..."

 
28-02-13 10:47  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ja też pisze się na ten model auto bardzo mi się podoba

--

Post zmieniony (28-02-13 10:52)

 
28-02-13 14:41  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Czesc

Powiem tak, jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz.
Powinno pomoc.
Zacieki wszak to zaschniety nadmiar farby.
Jak zeszlifujesz papierkiem i pomalujesz to powinno byc dobrze.

Na razie na Twoim miejscu zrobilbym kolejna opone i ja
pomalowal czyms "rozwodnionym". Oczywiscie jesli farbka
bedzie faktycznie rozcienczona woda to nalezy malowac bardzo
delikatnie i wiele cieniutkich/delikatnych warstw polozyc
np. co dwie godziny.

Wykonanie krzywizn w tej formie i postaci nie powinno byc
klopotliwe. Sadzilem ze nie chcesz stosowac takich materialow
jak szpachla i tym podobne.
Kolor jaki planujesz? Czarny, czarny mat, czerwony, zolty czy niebieski?
Innych raczej nie stosowano. Czarny mat to taka moda "z dzisiaj".

Czekam na dalsze efekty. I zdecydowanie po zakonczeniu prac
"upominam sie" :-) o przeslanie calosci materialow do wydruku na email.

Pozdrawiam
Robert

 
28-02-13 15:56  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podziwiam kunszt (projekt/wykonanie opon/zapał) chociaż samochody mogłyby dla mnie nie istnieć.

 
28-02-13 18:59  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1

Witam.
koła super, ale chyba wygrawerował bym laserem.
Co do projektowania to czy widziałeś takiego
http://www.daytona-mag.com/papercraft/pdf/003.pdf
gość generalnie projektuje proste dwu kartkowe modele, ale ładnie wyglądają. Osobiście skleilem camaro i przymierzyłem se do el camino 69.
Bryły wyszły super

Pozdr JJ

 
28-02-13 20:49  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
durczok1982 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

do Bishoprd
Z tymi oponami tak zrobię, przeszlifuję i pomaluję raz jeszcze, myślę, że powinno być dobrze. Jeśli chodzi o kolor, to tylko czerwony, czerwony i jeszcze raz czerwony. Innego Viper'a sobie nie wyobrażam, aczkolwiek rozważałem kolor żółty, a czarny Viper to już totalna beznadzieja.
Co do przesłania materiałów to na razie jest tego niewiele, bo tylko opony. Już dzisiaj wieczorkiem zabieram się do projektowania felg, na razie odpuszczam sobie przednie koła, muszę trochę urozmaicić pracę...

do Jacek J
Niestety nie mam dostępu do lasera, dlatego bieżniki są wycinane ręcznie. Co do tej wycinanki w pdf-ie to jest nawet ładnie zaprojektowana, będę mógł troszkę podpatrzeć elementy karoserii. Co mi się tam nie podoba, to, że niektóre elementy są "płaskie", np. "gorące progi", lampy, szyby nie są przeźroczyste itp. itd, ale to jest tylko wyłącznie moje zdanie. Ja chcę wykonać model możliwie najdokładniej odzwierciedlający oryginał.

--

Post zmieniony (28-02-13 23:51)

 
28-02-13 21:18  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
durczok1982 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mój Viper jak już wiadomo jest w skali 1:10 czyli będzie długości niewiele ponad 440mm, to dosyć dużo, więc płytę podłogową z grubszego kartonu usztywniłem drewnianą listewką przez środek, nie wiem czy to zgodne z "zasadami klejenia modeli kartonowych", ale zaryzykuje. Podwozie wykonam w bardzo uproszczony sposób, gdyż nie posiadam zdjęć spodu Viper'a, a poza tym mam zamiar model na stałe zamontować na podstawie, więc spód nie będzie widoczny



--

Post zmieniony (01-03-13 21:20)

 
03-03-13 11:06  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
durczok1982 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po wielu poprawkach przedstawiam wstępny projekt felgi tylnej

 
06-03-13 13:02  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1

Ja wycinam biezniki u grawera. Zanosze plik corela lub bmp z wymiarami i tekture. Robia mi.od reki po 2.50.
Jesli bys cos.potrzebowal wyciac lub wygrawerowac moge ci zaniesc a pozniej wyslac.poczta
W sieci widzialem gdzies nowszego vipera. Ale nie moge znalezc linka.
Co do.tego modelu to korzytalem z nich jako baza wyjsciowa. Pozatym inna skala. Co tez.ma znaczenie dla szczegolow.

Ps z bledami interpunkcji. Poniewaz z telefonu

 
06-03-13 16:02  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
durczok1982 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

do Jacek J
Zapewne masz na myśli nowego Viper'a czyli wersję SRT, znalazłem taki model kartonowy w sieci:

http://www.aliexpress.com/store/product/Alice-papermodel-Dodge-Viper-SRT-10-racing-car-models-F1-car-models-sedan-models/403832_500069788.html

Post zmieniony (06-03-13 16:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024