FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
02-03-13 22:01  Odp: [R/G] M/s Batory , JSC [1:400]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

No i ukończyłem Batorego. W czwartek wieczorkiem. Wyszedł mi tak jak wyszedł, jeszcze podocinam i podkleję pionowe słupki od promenady, zresztą chyba projektant o milimetry za szeroki górny pokład zrobił albo to moja wina. W każdym razie pionowe słupki się chylą w kierunku dolnego pokładu.

Pewnie to ja spaprałem, Ale jak to powinno byc ... Hm ...

Oto fotki transatlantyka, niech już płynie



--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
02-03-13 22:07  Odp: [R] M/s Batory , JSC [1:400]
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ładny kajak Rysiu :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-03-13 00:03  Odp: [R/G] M/s Batory , JSC [1:400]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Racja, przyznaję się. Patyczki są za grube, przy następnym modeliku z JSC postaram się znaleźc cosik cieńszego. Ten krzyż to maszt przedni z rejką miał byc według projektanta modelu. A wyszło dziadowsko trochę ...

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
03-03-13 08:29  Odp: [R/G] M/s Batory , JSC [1:400]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podobają mi się modele statków/okrętów do linii wodnej a nie "stoczniowe". Widać, że maszty/bomy ładunkowe i reje wykonane są z wykałaczek (końcówki wyfrezowane). Proponuję wykałaczki bambusowe (z obu stron z ostrymi zakończeniami), są cieńsze i można je łatwo zeszlifować.
Pozdrawiam

 
03-03-13 23:04  Odp: [R/G] M/s Batory , JSC [1:400]
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Wypatrzyłem takie frezowane wykałaczki w spożywczaku na osiedlu i pomyślałem że może lepiej będą wtedy maszty wyglądac, zastąpiłem więc te zwykłe takimi ulepszonymi żeby zwiększyc efekt i że niby to ja wykonałem. Ha ha ;-))) Dziękuję za miłe słowa.

Obecnie mam już na stole połowę kadłuba okrętu z JSC nowego. A jaki ... To za kilka dni jak wstawię fotki ...

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
03-03-13 23:15  Odp: [R/G] M/s Batory , JSC [1:400]
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

gratulacje za Batorego! Jestem ciekawy cóż to za tajemniczy model powstaje:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024