FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
19-02-13 09:32  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Lelum Polelum napisał:
Jak je zrobiłeś?

Tajemnica wojskowa ;-) !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-02-13 09:43  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

I pytanie , gdzie włącznik świateł ?;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
19-02-13 10:53  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Krystian Twoje modele są jak dla mnie piękne, pełne realizmu. Wiele razy zastanawiam się jak Ty je robisz, że zawsze są tak świetnie wykonane. Dla mnie Twój poziom klejenia jest nie do osiągnięcia. Pozdrawiam.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
19-02-13 14:15  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ehhhh niby w trakcie klejenia, niby dużo jeszcze zostało, a tu galeria :) Ładniutki...do kompletu teraz byś się na Rosomaka zdecydował.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-02-13 15:25  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super!!!

 
19-02-13 16:41  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Gratuluję :) Zgodzę się z Demonem - idź za ciosem naszej współczesnej pancerki :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
19-02-13 18:20  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Akta elektryki odtajnione. Nic na zewnątrz nie widać bo nic nie ma ;-)

Teraz cała maszyneria na widoku. Naturalnie instalacja położona została na etapie sklejania kadłuba tu i ówdzie trzeba było wyciąć otwór pod kabel a miejsca diod dodatkowo zasłonić by nie przebijało światło. Miejsca lutować zasłoniłem koszulkami termokurczliwymi fajna zabawa. Ot cały bajer.

Współczesna pancerka to odskocznia będzie kiedyś i SA-8 ( 9k33 OSA) na razie leży i czeka ze stosem innych pułkowników.
Fajnie, że model przypadł wielu osobom do gustu.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
23-02-13 20:48  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Gratulacje Krystian , Krystian dobrze napisałem : ) Widzę, że rzuciłeś nowe światło na sklejanie modeli kartonowych : )
Nie ma sensu chyba odpowiadać w oddzielnym temacie do tego co napisał autor i wydawcę modelu Andersa , wiec napiszę tu na koniec relacji.
Wrzeszczącemu na mnie właścicielowi wydawnictwa i autorowi modelu mogę tylko w skrócie jeszcze raz napisać, że model ma plamy kamuflażu które kończą się bez sensu na krawędziach poszczególnych części np. pionowe ściany wieży vs dolny strop wieży tam gdzie są włazy po lewej i prawej stronie górna ściana skrzynki na tyle wieży itd. Kamuflaż także nie zgadza się ze zdjęciami pojazdu wystawianego na targach uzbrojenia , a które są pokazane przez autora modelu. http://www.armyrecognition.com/poland_polish_tanks_heavy_armoured_vehicles_uk/anders_120mm_light_tank_expeditionary_technical_data_sheet_specifications_description_pictures_video.html
Przypominam tylko dla porządku, że model kosztuje 73 PLN , a jego wysoka cena była tłumaczona wielobarwnym kamuflażem .Model ukazał się w chyba coś tak w sierpniu 2011 roku , więc oświadczenie właściciela wydawnictwa w lutym 2013 roku, że " brakujące elementy będą dodrukowane a nie które poprawione ( kolorystycznie) jak chociażby klapa" są delikatnie mówiąc mocno spóźnione . Przez te kilkanaście miesięcy nikt w wydawnictwie nie sprawdził, czy wszystko jest w porządku z tym modelem ,tylko dopiero teraz , gdy zaczynają się pokazywać sklejone modele Andersa przyszedł czas na refleksje ze strony wydawnictwa ?
Wydawnictwo ma w ofercie bardzo atrakcyjne tematy , szkoda by było, aby były to tylko modele dla malarzy. Po prostu szkoda spalonych tematów, bo raczej trudno oczekiwać, aby ktoś wydał ponownie Andersa I B-2.

 
23-02-13 21:57  Odp: [R/G] Anders /Model-KOM/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Co prawda nie jestem entuzjastą nowoczesnej pancerki, ale model bardzo mi się podoba i szczerze Ci go gratuluję!
Ja w swoich starych modelarskich zabawkach (patrz Galerie "Tygrys na wesoło, czyli ...." też zamontowałem oświetlenie. Co prawda przed ponad 35 laty nikt u nas o świecących diodach nie słyszał, ale kropelkowa żaróweczka tzw. soczewkowa 1,5 V znakomicie dawała radę, choć nie była energooszczędna :) ale świetnie oświetlała zabawowe pole walki co przy jadącym modelu robiło niesamowite wrażenie.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024